Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




https://lider.media/aktualno/biznis-i-politika/hrvatska/zigman-omf-ovi-bi-mogli-ulagati-u-rimac-automobile-kada-bi-se-izlistali-na-burzu/

"Ministar rada i mirovinskog sustava Josip Aladrović istaknuo je da mirovina obveznih mirovinskih fondova u ovom trenutku iznosi više od 107 milijardi kuna.

zato bi pametno bilo napraviti ovo što predlaže kolega


mirovincima (OMF) treba omogućiti da drž.obveznice zamijene za vlasništvo u autocestama (HAC), a također im u zamjenu treba dati JNAF i ACI…na taj način smanjio bi se dosta javni/državni dug ….oni bi imali gdje investirati…a imaju bogami i čime….i još bi sve ostalo u hrvatskim rukama!

[/quote]

Rimac je poslovni promasaj.
Ne zaradjuje nego trosi novce.
Nadam se da nece prziti nase penzije na to.
[/quote]
Ti si promašaj, a ne Rimac automobili. Kad bi izašao sa IPO-om u RH sa cca 10-15-20% bio bi razgrabljen. Spreman sam uložit cca pola milje kuna u taj IPO.
Mate, molim te izađi sa javnom ponudom na ZSE!!!

Je li to onaj Rimac koji je do nedavno imao gubitaka koliko i prihoda, ili neki drugi za kojeg ne znam ?

Sada ima oko 20-30 milijuna kuna gubitka.

Bilo je lijepih prilika.
Slavonac, Slatinska, Liburnija, Opte, Atlas nekretnine, Kraš, Optima





https://lider.media/aktualno/biznis-i-politika/hrvatska/zigman-omf-ovi-bi-mogli-ulagati-u-rimac-automobile-kada-bi-se-izlistali-na-burzu/

"Ministar rada i mirovinskog sustava Josip Aladrović istaknuo je da mirovina obveznih mirovinskih fondova u ovom trenutku iznosi više od 107 milijardi kuna.

zato bi pametno bilo napraviti ovo što predlaže kolega


mirovincima (OMF) treba omogućiti da drž.obveznice zamijene za vlasništvo u autocestama (HAC), a također im u zamjenu treba dati JNAF i ACI…na taj način smanjio bi se dosta javni/državni dug ….oni bi imali gdje investirati…a imaju bogami i čime….i još bi sve ostalo u hrvatskim rukama!

[/quote]

Rimac je poslovni promasaj.
Ne zaradjuje nego trosi novce.
Nadam se da nece prziti nase penzije na to.
[/quote]
Ti si promašaj, a ne Rimac automobili. Kad bi izašao sa IPO-om u RH sa cca 10-15-20% bio bi razgrabljen. Spreman sam uložit cca pola milje kuna u taj IPO.
Mate, molim te izađi sa javnom ponudom na ZSE!!!
[/quote]

Radije procitajte FI nego sto baljezgate bez veze.




https://lider.media/aktualno/biznis-i-politika/hrvatska/zigman-omf-ovi-bi-mogli-ulagati-u-rimac-automobile-kada-bi-se-izlistali-na-burzu/

"Ministar rada i mirovinskog sustava Josip Aladrović istaknuo je da mirovina obveznih mirovinskih fondova u ovom trenutku iznosi više od 107 milijardi kuna.

zato bi pametno bilo napraviti ovo što predlaže kolega


mirovincima (OMF) treba omogućiti da drž.obveznice zamijene za vlasništvo u autocestama (HAC), a također im u zamjenu treba dati JNAF i ACI…na taj način smanjio bi se dosta javni/državni dug ….oni bi imali gdje investirati…a imaju bogami i čime….i još bi sve ostalo u hrvatskim rukama!

[/quote]

Rimac je poslovni promasaj.
Ne zaradjuje nego trosi novce.
Nadam se da nece prziti nase penzije na to.
[/quote]

Meni se cini da ste kratkovidni, vi gledate kako je rimac imao 60 mil kuna prihoda i gubitak 20 mil i kazete da je lose, a ne kuzite da se radi o tehnoloskom sektoru gdje se tehnologija naplacuje naknadno, primjera radi rimac je prodao u prvim tjednima nakon prezentacije vecinu auta C_two koja je planirana u 150 komada po prosjecnoj cijeni od 2,7 mil dolara to je kad pomnozite sa 150 koliko ih je planirano dobijete oko 2,8 miljarde kuna pitam se kako ce onda izgledat taj izvjestaj.

Ignore : renči

StatusQuo
Kolega, nije prodao niti nekoliko komada.
To sa 150 kom je obicna laz. Spin. Nazovite to kako hocete.
Pa zar ne bi bili prihodi vec za proslu godinu znacajno, nekoliko puta, veci od godine prije, samo od avansa za to?
Taj auto je tehnoloski koncept.
Nije to jos za prodaju.

@metalik
Kolega, radije gledajte perspektivu nego FI. Dobro vam je netko napisao da ste kratkovidni. Ja vjerujem da ima hrpetina jalnih Hrvata na Mate Rimca, ponajviše onih koji su i sami iz autoindustrije.
Svjedočit ćete takvoj priči vezano uz Rimac automobile da ćete si sline brisat ko malo dijete.

kolege
vidjeti trgovanje tesla motors na nyse unatrag nekoliko g! biti će puno toga jasnije.

i ja malo pronjuškao rimca…u ožujku 2018 vele prodao 150 auta ..nijedan danas podatak da su stvarno otišli a kad je nedavno bio plenki ..pokazivali mu hangar sa 2-3 auta u sklapanju ..
više auta vidim na discoveriju u garažama kod onih ekipa koje restauriraju aute..
s druge strane ulaze ovi oni investitori …on prodaje baterije zapravo i ima razvojne centre za elektriku ….hmmmm…ipo…ne treba mu to viš da ga autoindustrija polako kupuje … a onaj horvat samo baljezga nemrem ga slušat žmuklera …ko i cijela vlada …

jbt koje mrcvaranje na ZSE-u


@metalik
Kolega, radije gledajte perspektivu nego FI. Dobro vam je netko napisao da ste kratkovidni. Ja vjerujem da ima hrpetina jalnih Hrvata na Mate Rimca, ponajviše onih koji su i sami iz autoindustrije.
Svjedočit ćete takvoj priči vezano uz Rimac automobile da ćete si sline brisat ko malo dijete.

Kolega, ja nisam jalan Hrvat nego inženjer u recimo srodnoj struci.
Nemam dodirnih točaka s njim, a htio bih da uspije da se dugoročno mogu osloniti na neke njegove proizvode i usluge.
Međutim, to sa 150 prodanih autiju je čista patka, nema od toga ništa.
Pa da je prodao 10 komada već bi bio pun YouTube filmića koje kupci stavljaju kako se naganjaju po motodromima i gdje već. Ali toga nema.

Ma ništa… jad i bijeda. Jučer malo pozitive. Danas već opet uglavnom crvenilo. Tako smo u začaranom krugu već 12 godina i bit ćemo još 12 po svemu sudeći.
Ja ne znam kako funkcioniraju ovi koji rade u ZSE, Hanfi, raznoraznim investicijskim fondovima… koja je njihova uloga?! Kaj uopće rade? Kako potroše tih 8 sati koje moraju odsjedit u uredu? Pa jeste li se školovali da biste radili ovo što radite zadnjih 10 godina? Zar doista ne znate bolje od toga?

New Report

Close