Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo još malo pesimizma, ovaj puta pejstam s Eclectice… https://www.politico.eu/article/europe-tourism-boom-time-overtourism-top-destinations/

pa ovo je izvrsno, mislim da možemo biti ponosni.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.



Ima i još jedna zanimljivost koje se svakim danom sve više vidi….svi koji imaju imalo pizitivan stav prema dionicama ili istiću pozitivne stvari ocjenjeni su drastično lošije nego ekipa koja crnjači

možda je razlog u tome što se ljudima smučilo svakodnevno navlačenje i drukanje od tih tobožnjih "pozitivaca"?
[/quote]

Pa u životu općenito je uvijek bolje bit pozitivac i gledati i na lose stvari koje se dogode u životu, pozitivno.. ako ti sve u zivotu gledas kroz prizmu negativnosti, stvarno mi te je žao kolega

Ima netko odgovor zašto je na ZSE po kretanjima i sentimentu recesija već debelo nastupila dok vani baš i nije tako. Možda smo ovaj puta pametniji od svih ostalih?

Opla, ode Crobi ispod 1860

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


Ima netko odgovor zašto je na ZSE po kretanjima i sentimentu recesija već debelo nastupila dok vani baš i nije tako. Možda smo ovaj puta pametniji od svih ostalih?

Pa na zse je recesija vec 12 godina, sta ti imas neki drugi pogled?

https://novac.jutarnji.hr/novcanik/hrvati-sve-vise-ulazu-u-fondove-a-ovo-je-najuspjesniji-kljuc-su-podcijenjeni-sektori/9311861/

Tak je krenulo i 2006. godine. Jasno se sjećam da je škvadra masovno ulazila u fondove. Tada su fondovi bili IN jer su ostvarivali i više nego solidne prinose.
Pravo ludilo je krenulo tek godinu dana kasnije (2007.), a vrhunac je bio u listopadu 2007.

Možemo li povući bilo kakvu paralelu…

Dostupni visokofrekventni pokazatelji upućuju da bi se rast realnog BDP-a u trećem tromjesečju mogao ubrzati”, navodi se u priopćenju središnje banke.

Iz HNB-a ističu kako se na tržištu rada u drugom tromjesečju nastavio rast zaposlenosti, ali je istodobno nezaposlenost ostala nepromijenjena u odnosu na početak godine. Plaće su također nastavile rasti, dodaju.

HNB optimističan u vezi trećeg tromjesečja i rasta BDP-a

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Igra krece…
Zapravo, vec je krenula.
Zagrijavanje.
Svi imaju vremena uci na vrijeme.

Hrvatska se nalazi među zemljama gdje je subjektivni osjećaj njezinih građana i poduzetnika nepovoljan te domaća javnost očekuje pogoršanje ekonomskih prilika. Domaći pesimizam vjerojatno je potaknut i upozorenjima o lošijoj turističkoj sezoni, ali i strahom od nove recesije. Oprez građana već se neko vrijeme izražava i usporavanjem potrošnje i prometa u trgovini na malo.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/gra-ani-oprezni-zbog-straha-od-krize-manje-trose-1343365http://www.vecernji.hr

Mediji toliko vrište o recesiji da se ona polako počinje i događati kod nas…

Ignore: KressoM, delux

kad su zadnje ovi fond đubretari otvorili zse u zelenom …muka mi je od gamadi …stavit ću sve na 0,03 % kamata u zabu i nek se zse …be na dogledno vrijeme ..

Na Wall Streetu su u četvrtak cijene dionica snažno porasle drugi dan zaredom jer se ulagači nadaju smanjenju napetosti između SAD-a i Kine nakon što je dogovoren novi krug pregovora na visokoj razini početkom listopada.
Dow Jones skočio je 1,41 posto, na 26.728 bodova, dok je S&P 500 porastao 1,30 posto, na 2.975 bodova, a Nasdaq indeks 1,75 posto, na 8.116 bodova.

Rast cijena dionica potaknula je jučerašnja poruka kineskog ministarstva trgovine da će se polovicom rujna konzultirati s američkim kolegama kako bi se pripremio nastavak pregovora početkom listopada.

Na azijskim su burzama cijene dionica porasle i u petak, treći dan zaredom, jer se ulagači nadaju popuštanju napetosti između SAD-a i Kine nakon što je najavljen novi krug trgovinskih pregovora za početak listopada.,,,

Očekuje se oštra reakcija na ZSE, bit će perja na sve strane,,,

Sun Tzu – [b]Umijeće Ratovanja[/b] & George S. Clason - [b]Najbogatiji čovjek u Babilonu[/b] vrijedi pročitati

Kod nas se samo prenose glasno vijesti kako su burze pale, pa je to razlog pada nase burze.
Kada burze vani rastu, to ond nema utjecaja jer mi smo zatvoreno trziste….

New Report

Close