Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kao što sam već i pisao. Već 12 godina prelijeva se iz šupljeg u prazno i vjerojatno ćemo isti scenarij gledati i idućih 12 godina. Možda se tu i tamo koja dionica malo i otrgne od svih ostalih u tom paketu sramotnog trgovanja, ali to može biti samo iznimka koja potvrđuje pravilo da je ovo jedna velika žabokrečina koju vjerojatno još godinama nitko i ništa neće moći pokrenuti.
Sranja s Agrokorom su krenula sad već davne 2016. godine i to početkom godine. Dakle već 4 godine je ZSE tobože talac Agrokora. Sve mi se čini da je to mantra ovih optimističnih u koje i sam spadam, ali nakon Agrokora taman kad bismo trebali rasti (a to je sad ovo vrijeme) nešto će se dogoditi na globalnoj razini (trgovinski rat, Trump i ostali bakrači) koji će nam opet onemogućiti da rastemo idućih par godina.
I tako ćemo se vrtjeti u začaranome krugu dok nas ne naslijede neke nove generacije.
Samo najmlađi od nas na ovoj burzi čini se da su možda dostatno mladi da bi dočekali kakav-takav procvat na ovoj burzi.

Mali ispravak tvrdnje dolje, prvi značajniji pad dionica na ZSE se desio 15.03.2017.
kada se otkrilo da je Toda bio na sastanku u Vladi. Prije toga je ruski veleposlanik
u vojnom odijelu rekao da Rusija više neće financirati Agrokor. Nakon toga je sve
krenulo nizbrdo.

Sranja s Agrokorom su krenula sad već davne 2016. godine i to početkom godine.”

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

vrijeme je bilo odavno za otić iz ovog fondovskog smečarluka ..samo optimizam i nadaš se nekaj bu se pokrenulo….samo dividenda je bila ok na blu čipovima al gle kaj sad gamad radi na adpl…..
vreme je za nestat odavde …

Iduće godine vjerujem da će turizam biti nešto lošiji nego ove godine, barem ovaj dio turizma uz more. Kontinentalni turizam će rasti. Ne može se rasti u beskonačno. Pa nije nam valjda cilj da iz godine u godinu imamo sve više i više turista i sve veći i veći broj noćenja i da je to jedini pokazatelj uspješnosti turizma. Smiješno. Cilj bi nam trebao biti otprilike ovo što imamo sada što se tiče broja turista i broja noćenja, ali bismo trebali tražiti načine da ti turisti ostavljaju više para. Dakle, treba raditi na dodatnim sadržajima koji će “natjerati” turista da više potroši.
Al već vidim naše medije iduće godine kako opet zbrajaju samo broj turista i broj noćenja… vide nekakve lipanjske, srpanjske ili kolovoške rupe i vidi čuda… ZSE će opet imati razlog zašto neće rasti. Turističke dionice će predvoditi pad, a ostale će dionice samo to slijediti… ili padom ili u najboljem slučaju stagnacijom.

ovo što gledamo na ZSE cijelo ljeto je trgovanje u (još uvijek) pozitivnom ozračju na burzama….kako će izgledati trgovanje kad vani bude negativno ozračje i recesija, nije teško pogoditi….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

JE LI HRVATSKA SPREMNA: Poznati ekonomist otkriva stiže li nam kriza, hoće li biti gora nego prošla i gdje se skrivaju najveći rizici

Prema u ponedjeljak objavljenim podacima DZS-a, industrijska je proizvodnja, prema kalendarski prilagođenim podacima, u srpnju porasla za 4,8 posto u odnosu na prethodni mjesec, dok je u odnosu na srpanj prošle godine porasla 3 posto.
Nakon razmjerno snažnog pada u lipnju, za 5,6 posto, obujam industrijske proizvodnje u srpnju se vratio pozitivnim vrijednostima, ističu analitičari Raiffeisenbank Austria (RBA).
U srpnju je na godišnjoj razini najviše porasla, za 7,1 posto, proizvodnja intermedijarnih proizvoda, a s rastom od 6,6 posto slijedila je proizvodnja netrajnih proizvoda za široku potrošnju.
Proizvodnja energije je porasla za 3,6 posto, a trajnih proizvoda za široku potrošnju za 3,4 posto. Pad je u srpnju na godišnjoj razini zabilježila samo proizvodnja kapitalnih proizvoda, i to za 15,6 posto.
U prvih sedam mjeseci ove godine industrijska je proizvodnja porasla za 1,2 posto u odnosu na isto lanjsko razdoblje, pri čemu najznačajnija sastavnica, prerađivačka industrija bilježi skroman rast od tek 0,8 posto.
“Iako i u nastavku godine možemo očekivati razmjernu volatilnost kod ovog indikatora, ostajemo pri ocjeni da će obujam u 2019. zabilježiti skromnu, ali ipak pozitivnu stopu. Industrijska proizvodnja podršku može dobiti od solidne domaće potražnje, ali usporavanje hrvatskih glavnih vanjskotrgovinskih partnera te još uvijek niska konkurentnost predstavljaju uteg te ograničavaju snažniji oporavak industrije”, ocjenjuju u RBA.

http://www.seebiz.eu/industrijska-proizvodnja-u-srpnju-porasla-3-posto/ar-198014/

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


ovo što gledamo na ZSE cijelo ljeto je trgovanje u (još uvijek) pozitivnom ozračju na burzama….kako će izgledati trgovanje kad vani bude negativno ozračje i recesija, nije teško pogoditi….

biće krš i lom,,,to je jasno

...from Doboj!


Pa naravno, kako bismo drugačije otvorili trgovanje nego crvenilom..
Sve propada… sve se urušava. Ne može onda burza rast. Već 5 godina nam BDP raste (20 kvartala), a naša ZSE to prati na svoj način. Stvarno ovi profesionalci u Hanfi, ZSE, fondovskoj industriji rade odličan posao. Sve sami znalci i stručnjaci…

Naravno, ni danas ništa novo na ZSE. Nastavljamo s crvenilom…
To nam dobro ide. Eto, pala je kiša, pala je temp. To će nam sad rastjerat goste s Jadrana i eto rujanske rupe. Naravno, ZSE sve to ukalkulira unaprijed. Možda će i recesija za godinu dana, možda i neće… Al naša ZSE se priprema već sad za sve moguće najcrnje scenarije.

Da nema OPTE ja bih davno nestao s ovog smeća ali eto to me još drži… a ATPL da je ovo normalna burza bila bi na 600-650 kn već… ali nije.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Ne razumijem zašto se taj netko ne istrese po bidu ATPL do 418 kn ako već ima namjeru rasprodaje. Na bidu je skoro pola milje kn. Nije nešto, al nije ni tako loše. Prodaja po 430 kn je ok, al po 424, 423, 422 i 421 kn nije. Ma daj me nemoj zaj…



ovo što gledamo na ZSE cijelo ljeto je trgovanje u (još uvijek) pozitivnom ozračju na burzama….kako će izgledati trgovanje kad vani bude negativno ozračje i recesija, nije teško pogoditi….

biće krš i lom,,,to je jasno
[/quote]

Dnevni promet će pasti na 300.000 do 500.000kn, crobex će završiti ispod 1000 bodova. Pa to je već svima jasno…

New Report

Close