Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Novi na ZSE. Meritus ulaganja.

@dioničar

e ja pričam kako je cijena PRVO porasla kuiš? Ne kužiš ne.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

kuzim…



crobex ispod 1900…

I ti tek sad primjetio.
Pa jel čitate što sam pisao neki dan…pad do cca 1870 i onda brzi up up up.
[/quote]
Ja primjećujem da je Crobex iznad 1900 bodova…

_maratonac (registriran od: 05.10.2007.)... neka briše kome smeta!!!

jadan promet nikakvo trgovanje svi su na ferijama

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)


jadan promet nikakvo trgovanje svi su na ferijama

a nego, treba uživati u životu a ne blejati u monitor,,, eventualno jednom bacit oko da vidimo ima li šta novo zanimljivo

Povijesni rekord u Hrvatskoj: Štednja u bankama premašila 290 milijardi kuna

Povijesni rekord u Hrvatskoj: Štednja u bankama premašila 290 milijardi kuna

Povijest je pokazala da niti jedan američki predsjednik nije osvojio 2. mandat
ako je zemlja bila u recesiji…tako da se nadam da će krajem godine doći do
smirivanja tenzija sa Kinom i postizanje kakvog takvog sporazuma ili bar primirja
do poslije izbora, jer sada bi Kinezi mogli kalkulirati sa izborima za američkog
predsjednika nadajući se da će ih osvojiti demokratski kandidat.

U svakom slučaju ne očekujem recesiju iduće godine, a FED bi još jednom ove
godine mogao smanjti kamate na pritisak američkog predsjednika.

Možda sam i krivu, da ne bi bilo.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Guverner i dalje koči investicije u zemlji i pogoduje uvoznicima precjenjenom Kunom
Danas portali pišu o rekordnoj štednji u Hrvatskoj ovih dana , a što je direkna posljedica uvoznoga lobija na tečaj Kune
Zanimljiva je i izjava viceguvernera prošli tjedan koji kaže da ukoliko bi sada vratli Kunu na realne razine 7.5, većina bi pohrlila u zamjenu Eura u Kunu. To bi trebao biti i cilj za poticanje ulaganja ?

Zanimljiva je također i trgovina Kune ( u prilogu ) s ponedjeljka u večernjim satima, pa sve do utorka u jutarnjim satima prije otvaranja banaka, a gdje je očito HNB kupovao skupo Eure po 7,45.

http://www.seebiz.eu/horvat-nema-pojma-koliko-vrijede-dionice-petrokemije/ar-197089/
Dok ovakvi “slučajni likovi” vode “slučajnu” državu imat će mo “slučajnu ekonomiju”. Bože sačuvaj od ove nevolje!


Guverner i dalje koči investicije u zemlji i pogoduje uvoznicima precjenjenom Kunom
Danas portali pišu o rekordnoj štednji u Hrvatskoj ovih dana , a što je direkna posljedica uvoznoga lobija na tečaj Kune
Zanimljiva je i izjava viceguvernera prošli tjedan koji kaže da ukoliko bi sada vratli Kunu na realne razine 7.5, većina bi pohrlila u zamjenu Eura u Kunu. To bi trebao biti i cilj za poticanje ulaganja ?

Zanimljiva je također i trgovina Kune ( u prilogu ) s ponedjeljka u večernjim satima, pa sve do utorka u jutarnjim satima prije otvaranja banaka, a gdje je očito HNB kupovao skupo Eure po 7,45.

kol.Grga, lijepo te molim da izneseš samo jedan ekonomski utemeljen indikator koji ukazuje na PREcjenjenost kune,… evo, na primjer, ja smatram da je kuna PODcjenjena u odnosu na euro i da euro ne bi trebao biti vrijedniji od 5 kn/1 eur.

kol. banana, pa oni su takvi glumci, da vidiš kako se preobraze i nabace fasadu kada vide kameru ali, inteligenciju tj. i znanje ne možeš “nabacit” ili odglumit, to se vidi, ili imaš ili nemaš…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Guverner i dalje koči investicije u zemlji i pogoduje uvoznicima precjenjenom Kunom
Danas portali pišu o rekordnoj štednji u Hrvatskoj ovih dana , a što je direkna posljedica uvoznoga lobija na tečaj Kune
Zanimljiva je i izjava viceguvernera prošli tjedan koji kaže da ukoliko bi sada vratli Kunu na realne razine 7.5, većina bi pohrlila u zamjenu Eura u Kunu. To bi trebao biti i cilj za poticanje ulaganja ?

Zanimljiva je također i trgovina Kune ( u prilogu ) s ponedjeljka u večernjim satima, pa sve do utorka u jutarnjim satima prije otvaranja banaka, a gdje je očito HNB kupovao skupo Eure po 7,45.


Koja koncentracija kontradiktornosti u ovako malo rečenica:
1. Guverner ne drži kunu visoko nego brani da ne ode još više.
2. Kakve veze štednja ima s tečajem? S kamatom da, ali s tečajem? Molim objasni.
3. “…visina štednje kao posljedica uvoznog lobija na tečaj kune”? WTF??? Ovo je na nekoj “drugoj” razini. Mislim da to ni sam ne možeš objasniti. i ne trebaš. Ovo su floskule kafanskih političar(čić)a
4. Možeš li staviti link na ovu izjavu viceguvernera? Nešto mi je nelogično što si napisao.
5. Ovo da je HNB kupovao po niskom tečaju je kontradikcija ovoga u 1. rečenici da drži kunu visoko. A sama izjava je netočna jer HNB sve svoje intervencije objavljuje i zadnji put je intervenirala u veljači. Evo link https://www.hnb.hr/temeljne-funkcije/monetarna-politika/instrumenti/aukcije-i-intervencije
Ako nekog zanima povijest neka klikne na Duže vremenske serije (tablica O1)

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

New Report

Close