Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Što RIVP nisu digli sa 32 na 40.5 nakon štu ju je zatukao američki fond?

Eventualno ako nastave napucavati cijenu na 50+ kuna ako sezona bude
bar na nuli ili uz porast prihoda od recimo 5%, uz istu dobit…

Odgovor je vrlo jednostavan.

Naime FONDOVI nemaju RIVP a samim time nemaju interesa da Vam podignu dionicu i uvale je Vam na maksimumu prije konačnog kolapsa tržišta.
Naročito u Hrvatskoj.

Prvi put u povijesti kamate na prekonoćne pozajmice u Hrvatskoj negativne


Bankari plivaju u novcu a većina građana pliva u .reku!


zar ne snose isti ti građani odgovornost za takvu novonastalu zamjenu svog novca za drek, dali su glas za vlast, koja je istu prepustila bankarima, a ovi deru, deru, već desetljećima i ne staju, koja bi to normalna vlast dozvolila u svojoj državi, da im banke u stranom vlasnišvu izvuku svake godine preko 5mlrd, kroz kamate, naknade i sve ostale brzopotezne izmjene na štetu klijenata, sada su natjerani da nešto snize kamate, jer eto nismo više toliko visokorizični, ali peglaju na naknadama i svemu ostalom

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/banke-u-hrvatskoj-naplacuju-vise-od-200-naknada-samo-lani-gradani-su-platili-32-mlrd-kn/8907581/
BANKE VAS BEZOBZIRNO GULE: Naplaćuju vam hrpu naknada, a neke od njih su prikrivene. No, stiže jedna novost

https://www.vecernji.hr/biznis/zaba-i-pbz-zaradili-vise-nego-lani-sve-banke-zajedno-2-87-mlrd-kn-1280166
https://www.dw.com/hr/bankarske-naknade-pla%C4%87ate-li-previ%C5%A1e-usluge-svojoj-banci/a-47698745

PITANJE :

dali je moguce i zakonito dati nalog na prodaji a kod dr. brokera na kupnju istog naloga.. znaci samo presipavati da se ulovi netko u mrezu? nekako mi to miriše kod uljanika danas..

osim nešto većeg prometa na PODR i RIVP, sve ostalo nije vrijedno spomena-očito rezultati za EU izbore nemaju ama baš nikakvog utjecaja na ZSE, kao ni 1 mandat novog idola todeksaša -ex suca kolakušića.


PITANJE :

dali je moguce i zakonito dati nalog na prodaji a kod dr. brokera na kupnju istog naloga.. znaci samo presipavati da se ulovi netko u mrezu? nekako mi to miriše kod uljanika danas..

nije legalno,ali moguće je to u praksi provesti.međutim nema razloga da se to radi na taj način jer bi se vidjelo u SKDD pa bi ih opalili kaznom , nego se npr dogovore dvojica koji su zaglavili u uljaniku, nazovimo ih npr puriko i franaki pa puriko prodaje franakiu i obrnuto i tako dižu cijenu.to isto nije legalno,ali se ne može dokazati a mislim da se danas upravo to odigrava na uljaniku ali sumnjam da ima bedaka koji će im na to nasjesti i otkupiti im dionice


PITANJE :

dali je moguce i zakonito dati nalog na prodaji a kod dr. brokera na kupnju istog naloga.. znaci samo presipavati da se ulovi netko u mrezu? nekako mi to miriše kod uljanika danas..


važan je oib a ne broker, takva transakcija bi mogla proći na zse ali ne kod knjiženja u skdd…sad, da li hanfa ima kakvu sankciju osim poništenja transakcije i prijave za manipulaciju tk, to ne znam

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



PITANJE :

dali je moguce i zakonito dati nalog na prodaji a kod dr. brokera na kupnju istog naloga.. znaci samo presipavati da se ulovi netko u mrezu? nekako mi to miriše kod uljanika danas..


važan je oib a ne broker, takva transakcija bi mogla proći na zse ali ne kod knjiženja u skdd…sad, da li hanfa ima kakvu sankciju osim poništenja transakcije i prijave za manipulaciju tk, to ne znam
[/quote]

Upravo tako kolega, knjiženje ide preko OIBa.
Reći ću svoja dva primjera, trenutno radim s dvije brokerske kuće, u jednoj sam imao otvoren nalog nekoliko mjeseci za kojeg sam zaboravio, iz druge sam išao realizirati tu kupnju… slučajno pokupio svoj nalog!
U kratkom roku zovu Vas iz brokerske kuće da se pismeno očitujete zašto ste to napravili, oni šalju HANFI, burzi…
Za sada nisu dijelili sankcije, ali vrlo su ažurni!

E da su tako bili ažurni kod LEX tdx dionica!

Ali ako Vam žena, punica, prijateljica ima brokerski račun onda tu radite dogovorene transakcije…:)

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

jel ovo krenula korekcija prije korekcije, ja se nisam još ni od zadnje oporavio?

mi smo ipak zemlja slučaj


jel ovo krenula korekcija prije korekcije, ja se nisam još ni od zadnje oporavio?

okle ti to?fondovske dionice rastu tjednima,,,a ostale ne rastu nikako

...from Doboj!

Sad nije vrijeme za ulagati van definitivno.
Treba akumulirati sredstva, pa za par godina mozda van… evo bitcoin raste vec 130% ove godine, a mozda ce jos toliko…

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Povrh negativnog sentimenta, te jačeg izostanka _ rasta TK, sad nam još smo treba i politička kriza!

Uskoro bi mogli gledati hapšenje Milijana _ Vasilija i atak na Plenkija!

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Soros je predvidio da će iduća financijska kriza biti u Europi, jesmo li se izvukli?

Zar će nas i on vozikati u Dajcu

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!

New Report

Close