Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da si u pravu.
No, svejedno jako je slabo bilo bježanije sa skrbnickih.

došli smo do točke gdje vipše nitko en želi prodati svoju iovinu po ovim cijenama. istovremeno kupci ne žele istrčati nadajući se da će doborti jeftinije. meni se čii da neće – kiša se ispadala.

sad samo mora početi grickanje na bidu ko što je počelo na tpng – da kupci nude sve više i više jer inače nema pazara

ivice, ivice, crni ivice

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Nemojte stavljati ove dvije firme u istu rečenicu. Koliko me pamćenje služi kolegica je na više mjesta naglasila da PVCM nije za investiranje a VLEN je mislim ipak ogranicen kapacitetima za razliku od Peveca koji je growth priča bez premca.
Što ne znači da mislim da je VLEN pravilno vrednovan takodjer isto vrijedi za pvcm.
Nije nagovor na nista.


– za većinu vas je najpametnije da se ostavite burze i dionica.
– već ste pogubili velike novce, zašto imate tu želju da i dalje želite gubiti novce.
– morate shvatiti da jednostavno taj sport nije za vas.


Kolegica je takodjer napisala da ne planira tako skoro prodati Vlen, vec ocekuje da joj se investicija vrati kroz divke, slicno kao Pvcm.
[/quote]

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

od toliko dugotrajnog crvenila, čudno da nisu i prije, možda su daltonisti

Očekujem da svakim danom promet na ZSE-u bude sve veći. Red BULL-ovi hvataju zalet! 🙂

Treba malo da se zalaufa, ali krećemo prema novim počecima :-)))


došli smo do točke gdje vipše nitko en želi prodati svoju iovinu po ovim cijenama. istovremeno kupci ne žele istrčati nadajući se da će doborti jeftinije. meni se čii da neće – kiša se ispadala.

sad samo mora početi grickanje na bidu ko što je počelo na tpng – da kupci nude sve više i više jer inače nema pazara

ivice, ivice, crni ivice

Sjedi pet!! Upravo to i ja mislim!
Nitko više ne želi prodati dionice
u bescjenje, dok kupci još kalkuliraju
sa ponudama, ali ako naglo potegne
cijena prema gore, krenut će i žešće
kupnje!


došli smo do točke gdje vipše nitko en želi prodati svoju iovinu po ovim cijenama. istovremeno kupci ne žele istrčati nadajući se da će doborti jeftinije. meni se čii da neće – kiša se ispadala.

sad samo mora početi grickanje na bidu ko što je počelo na tpng – da kupci nude sve više i više jer inače nema pazara

ivice, ivice, crni ivice

plenky, plenky, crni andreju

Nakon što je poljuljana pravna sigurnost ulaganja u dionice, kao i temeljni postulati prava društava, a osobito proboj pravne osobnosti, dionice postadoše još rizičnije ulaganje nego prije, kako nam je to ljepo objasnio Ramljak

Samo pozitiva!!!

https://m.vecernji.hr/biznis/vujcic-u-becu-uvjeren-sam-da-cemo-relativno-brzo-uci-u-eurozonu-1294791

Sto je to tocno tu pozitivno?

Postoji, krug ljudi koji svakodnevno, poput kakvih ovisnika, trguju dionicama i oko kojih kruži fama da sjajno zarađuju. Upravo day traderi najčešće sami šire takve priče, ali zapravo oni koji profite žele izvući iz dnevnih spekulacija mogu biti sretni s malim zaradama. Day traderi dobro vladaju žargonom, čak i puno znaju, ali jednostavno nemaju emocionalnu stabilnost i snažnu volju koja čini pravog i uspješnog investitora što je nebrojeno puta dokazala povijest tržišta kapitala.

https://m.vecernji.hr/biznis/vujcic-u-becu-uvjeren-sam-da-cemo-relativno-brzo-uci-u-eurozonu-1294791

Mi vidimo rast blizu onoga koji je bio 2018., s time da neki od rizika poput svjetskog trgovinskog rata između SAD-a i Kine ili situacije u Italiji s visokom razinom javnog duga, mogli bi, ako se materijaliziraju, negativno utjecati na nešto niže stopa rasta“ . Napomenuo je kako svi sudionici panela smatraju da se u ovom trenutku ne može ponoviti situacija iz 2008 na 2009. godinu kada je došlo do snažnog pada gospodarskih aktivnosti i produžene recesije, te negativne rizike gledaju kao na „rizike usporavanja sadašnjeg rasta“.

„Uvjeren sam da ćemo relativno brzo ući u eurozonu“, ustvrdio je guverner HNB-a. Govoreći o „ekspanzivnoj“ monetarnoj politici HNB-a impresionirao je nazočne podatkom da Hrvatska u ovom trenutku ima „veći strukturni višak likvidnosti nego eurozona s cijelim svojim kvantitativnim popuštanjem“.

„Ono što bi pripomoglo razvoju tržišta kapitala je neka nova inicijalna ponuda tzv. IPO-a, koja bi omogućila svježu dionicu, neke nove papire, dakle nova izdanja, koja bi povećala likvidnost na tržištu kapitala“, zaključio je predsjednik Upravnog vijeća HANFA-e. Istakao je značaj uloge regulatora i financijske pismenosti u privlačenju investitora i kapitala u regiju Središnje i Istočne Europe.

New Report

Close