Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sasvim je jasno da je ZSE burza klinička ravna crta. Ove godine prometi bi mogli biti gori od lanjskih. Oće li danas ijedna dionica imati preko 100 000 kuna prometa. I ovo je još otvaranje ponedjeljkom, koje bi trebalo biti trgovinski najintenzivnije.

E što politika i sudstvo učiniše s državom i burzom. Odlasci iz države, a očito i odlasci s burze. Logična reakcija mase.

@Paulie

Hoce. Optima ce imati preko 100.000 kn prometa.




@bisakovi

Clanak nije pisan za vas, nego za obicne gradane i mislim da njima ne treba komplicirati previse, ne treba ih previse bombardirati, nego lagano dozirati.
Mislim da je ovo pravi put da se obicnim gradanima objasni da trebaju imati kulturu investiranja, da im je bolje drzati novce u dividendnim dionicama nego u bankamama itd itd…
Koliko vidim, ovo ce tek biti prvi clanak u nizu od doticnog mladog gospodina.

Naravno, nije potrebno tražiti dlaku u jajetu jer je sve to skupa tek u povojima.
Ako ništa drugo dolaze mlađe generacije koje će razumjeti o čemu se radi.
Na stare "socijaliste" više ne računamo.
[/quote]
opa. pa i ja sam produkt socijalističkog obrazovanja (istina sa natruhama kapitalizma) i još uvijek nemam straha od ove nove galofaks generacije sa video igricama i pubertetom u 23.godini života.

who dares, wins

Mislim da mi se pokvarila gledalica, nešto se zeleni, a do
sada je uglavnom bilo samo crveno. Možda netko zna u
čemu je problem?



Kaze Velimir Sonje:

Domaći mirovinski fondovi trebali bi ove godine krenuti u malo veći shopping po stranim burzama, a sada su pale i cijene dionica, pa bi po naše mirovine bilo stvarno loše da se 2020. godine sve zaista sunovrati (a da o činjenici da je većina imovine mirovinskih fondova investirana u hrvatske državne obveznice i ne govorimo).

Btw, Sonje je predvidio dionicarima Agrokora 11%

Sjecam se nekih inicijativa da se mirovincima digne prag na 20% udjela u vlasništvu domacih kompanija.
Ako su uspjesno investirali na ZSE, kako ce tek biti na recimo NYSE.

Čovjek se nakrcao, pa sada aludira da naši mirovinci dignu strane burze, DAX, CAC, DOW…. 🙂
[/quote]

Ako vam je dosad falio konačni dokaz da treba izaći iz dionica sada ga imate.

Stručnjak šonje je reko.

Mogli bi za njega napraviti pjesmicu kao Vakuli.

HUGO.

Sigurno ćeš pogriješiti.

Trenutačni pokazatelji i prognoze upućuju na to da bismo zaista mogli ponovno dobiti investicijski rejting. To će biti posljedica daljnjega gospodarskog rasta, smanjenja vanjske ranjivosti smanjenjem zaduženosti koja je ispod 70 posto BDP-a, deficit bi također mogao biti oko nule…, ističe Zrinka Živković Matijević

https://vijesti.hrt.hr/482447/izgledno-da-ce-hrvatskoj-vratiti-investicijski-rejting

THNK, VART i DDJH dobitnici dana.
Creme de la creme……nema šta……

@ A očito da na skijalištima još nema interneta.

Koliko su najavljivali neki ovdje buđenje tržište kapitala očekivao sam bar 50 milja kuna prometa na dan.

Gdje je zapelo?
Banke se guše u novcu, a banke su vlasnici mirovinskih fondova.

Istina da bi ovdje netko mogao vidjeti sukob interesa, ali očito da u našoj zemlji mirovinske fondove vode nesposobni manageri koji u dvije godine jedva naprave 15 % minusa na CROBEXU.

Pitam se da li bi u matičnim bankama takvi stručnjaci uopće radili?

Sigurno ne bi imali za skijanje.


THNK, VART i DDJH dobitnici dana.
Creme de la creme……nema šta……

Zaboravili ste VLEN, ATPL, OPTE…
Također ste zaboravili da su sve te
dionice najviše i pale prošle godine, a
sada se čudite rastu..





@bisakovi

Clanak nije pisan za vas, nego za obicne gradane i mislim da njima ne treba komplicirati previse, ne treba ih previse bombardirati, nego lagano dozirati.
Mislim da je ovo pravi put da se obicnim gradanima objasni da trebaju imati kulturu investiranja, da im je bolje drzati novce u dividendnim dionicama nego u bankamama itd itd…
Koliko vidim, ovo ce tek biti prvi clanak u nizu od doticnog mladog gospodina.

Naravno, nije potrebno tražiti dlaku u jajetu jer je sve to skupa tek u povojima.
Ako ništa drugo dolaze mlađe generacije koje će razumjeti o čemu se radi.
Na stare "socijaliste" više ne računamo.
[/quote]
opa. pa i ja sam produkt socijalističkog obrazovanja (istina sa natruhama kapitalizma) i još uvijek nemam straha od ove nove galofaks generacije sa video igricama i pubertetom u 23.godini života.
[/quote]

Pa i ja isto.
Mislio sam na one otvrdjele u glavi.
Ne samo malo starije.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.


… buđenje tržište kapitala očekivao sam bar 50 milja kuna prometa na dan.

Gdje je zapelo?

– zapelo je na porezu i prirezu.

– I love this game.
Pozdrav !

Zašto bi itko investirao,kada država izglasa zakon i sve oduzme?
Ja recimo više ne ulažem na zse jer nema smisla.

New Report

Close