Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Crobex Industrija 866,97 + 7,32%

……zakon su ovi njihovi indexi……


Trgovanje – nula.
Svi na skijanju ?

Zamelo fond managere…ima Boga!

http://www.seebiz.eu/katastrofalan-promet-na-zagrebackoj-burzi/ar-187562/Što%5Bb%5D tek reći za današnju smijuriju o[/b]d trgovine u kojoj smo zabilježili ukupni promet od samo 2,7 milijuna kuna.

Zato valja ponoviti dobro poznatu istinu – domaćem tržištu bolno nedostaju nova izdanja koja bi proširila krug investitora

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



Trgovanje – nula.
Svi na skijanju ?

Zamelo fond managere…ima Boga!
[/quote]

Tko zna. Možda ih ne spase do proljeća.

Inače nakon dugog vremena sam pratio “trgovanje ” na gledalici.

Bože kak je to dosadno.

Kad se sjetim vremena prije 7-8 godina kada sam sam napravio promet od nekoliko milja dnevno….

I ne nisam na skijanju već imam gripu i ZSE nije dobra za ozdravljenje.

osim kaj lakše zaspim.


http://www.seebiz.eu/katastrofalan-promet-na-zagrebackoj-burzi/ar-187562/Što%5Bb%5D tek reći za današnju smijuriju o[/b]d trgovine u kojoj smo zabilježili ukupni promet od samo 2,7 milijuna kuna.

Zato valja ponoviti dobro poznatu istinu – domaćem tržištu bolno nedostaju nova izdanja koja bi proširila krug investitora

Ovo je najmanji problem, i ovo najmanje treba. Da se uvrste nova izdanja opet ne bi bilo investitora.

ZSE treba:
1) čistku korumpiranih političara
2) čistku korumpiranih sudaca
3) nova poštena lica
4) hvatanje i procesiranje kriminalaca, oduzimanje ukradene imovine
5) od prodaje ukradene imovine obeštetiti oštećene

Tek kad se vrati povjerenje da je Hrvatska zapravo DRŽAVA, e onda će se vratiti investitori. A to što vi pišete je Šegrt Hlapić.

Tako je.
Ne vidim kako ZSE moze naprijed. Na Agrokoru su spaljeni milijuni i povjerenja vise nema. Kao i mnogi drugi, i ja sam odustao od trgovanja. Ne zato jer nemam novaca, vec vise nemam povjerenja u burzu. Drzim RIVP i ne mislim trgovati vise.

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

Prosječan investitor pogleda graf crobexa zadnjih par godina, vidi nema tu kruha i odustane. Nije povjerenje problem nego nemogućnost zarade. Da crobex svake godine raste 5 posto nitko ne bi ulagao u beton. Dobro je kukuriku rekao nisu ljudi kupovali bitcoin zbog povjerenja…

Bojim se da je ZSE gotova. Ciljano je unisteno povjerenje spregom politike i interesnih grupa koje se “nagodbom” u Agrokoru zele docepati jeftino imovine.

Tu u prvom redu u izrazito negativnom kontekstu vidim Emila Tedeschija i njegovu Atlantic Grupu, odredjene odvjetnike, ali i sam vrh politike.

Povjerenje u drzavu, institucije i političare na najnizim je razinama od početka 90-ih.

Vjerojatno slijedi daljni pad do trenutka kad ce nas zapljusnut val krize iz vana i potpuno unistit.

Tuzno je u sto nam se pretvorila drzava, a burza je samo preslika ekonomskog stanja.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

I moje investiranje u zse je gotova priča . Lopovluk ne podržavam , dionicu koju imam držim ali daljineg investiranja vise nema . Svi ozbiljni investitori nakon slučaja Lex Agrokor bi se trebali zapitati dali ima smisla ulagati na zse .

Nema tu vec jako dugo nikakvog “planskog” dugoročnog ulaganja.
Igra manja-veca, tko zadnji magarac na vecini dionica gdje se okreće sitna lova.
Fondovska industrija drzi svoje perjanice pod strogom kontrolom i tu, barem kratkoročno, nema nikakvog kruha.
Jedino igraju ponude za preuzimanje i preostale privatizacije ako si barem siguran da solidnu lovu mozes utopiti kad se za to ukaze prilika.
Kad se iscrpe sve preostale mogućnosti iz ove zadnje stavke…..čića-mića, gotova je priča.

Iz odabranih svjedočanstava ovdje preostalih sudionika iz zlatnih vremena, moze se jednog dana napraviti lijepa feljtonska reportaza pod nazivom: “bila jednom jedna burza….”

Zanima me sto forumasi misle o izgledima za prelazak u investicijski razred.

Utopija, san ili/

Prelazak u investicijski razred je gotova stvar.
De facto je najavljen, a i po prinosima smo tu negdje.
Čekamo ožujak i S&P.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

New Report

Close