Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Burza je u 2019. ušla s prvim većim minusom, a za ozbiljnije pomake treba nam intervencija ‘s visina’

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/burza-je-u-2019-usla-s-prvim-vecim-minusom-a-za-ozbiljnije-pomake-treba-nam-intervencija-s-visina-foto-20190103

Kroz cijelu godinu protrgovane su dionice vrijedne oko 1,6 milijardi kuna ili ravno milijardu kuna manje nego u cijeloj 2017. godini. Slaba likvidnost i nezainteresiranost ulagača ostaju glavni problemi domaćeg tržišta kapitala, koje je i u kriznim godina radilo s daleko većim prometima nego danas. Prije velike gospodarske krize prometi dionicama na Zagrebačkoj burzi dosezali su iznose od 20 milijardi kuna godišnje.

ivice, ivice, crni ivice

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ali i za ovoga …

https://www.index.hr/vijesti/clanak/zastupniku-ponudjeno-tri-milijuna-kuna-za-prelazak-bandicu/2053977.aspx

http://novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/MANIFEST-ZA-NOVU-EUROPU-Thomas-Piketty-predlaze-radikalnu-transformaciju-politike-i-institucija novi list u borbi za pravdu i jednakost lezilebovića i poduzetnika. Živio socijalizam!!!

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


Ali i za ovoga …

https://www.index.hr/vijesti/clanak/zastupniku-ponudjeno-tri-milijuna-kuna-za-prelazak-bandicu/2053977.aspx

Eto ne treba njemu burza. Ne podcjenjujem nikog, ali vi na burzi cijeli život vjerojatno nećete zaraditi toliko. Neće ni većina ljudi nikad za cijeli životni vijek vidjeti te pare.

Vidite gdje je Hrvatska i što su prave prilike. Treba u politiku, za mito dobijete 3 milijuna kuna, a čak vam ni porezna neće provjeravati porijeklo imovine.

Upravo to uz Borg i slične primjere su razlozi zašto smo kao država propali. Više nema smisla govoriti propadamo, jer mi smo odavno propali. Bugarska ima manje poreze i strelovito nas stiže, iza 2020-ete biti ćemo najsiromašnija država EU.

Ovakvi primjeri ljude odvraćaju od investiranja, ne samo u burzu, već i u biznise, jer znaju da je samo pitanje vremena kad će ih ovakvi operušati.

Sada je savim jasno da su 4 Plenkoviceve godine opet izgubljene, bas kao i prethodne 4 Milanovićeve. Crobex je danas nizi nego na pocetku mandata, ali i nizi nego je bio kad su izbacene Agrokorove dionice sto znaci da je pad jos produbljen kada Agrokora vise nije bilo u trgovanju.

Ovo sto radi Plenkovic je nesto najgore sto nas je zadesilo u ekonomskom smislu zadnjih 25 godina. A imali smo i Milanoviceve poreze…

Plenkovic mora pasti ako mislimo probudit burzu.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Eh da je samo u ekonomskom smislu… Al eventualni kriminal treba i dokazati. U vrh izvrsne, zakonodavne i sudske vlasti je postavljen podoban i poslušan kadar i koliko god jasno bilo sto se dogodilo i da se radi o prevari i pljački, to neće biti nimalo lako dokazati. Za razliku od Sanadera kad su strane sluzbe odradile ključni dio posla, to ovaj put neće biti vjerojatno tako jer te sluzbe štite interes svojih vjerovnika. Zato je Lex nacelno priznat i u tim drugim jurisdikcijama. Zeznuta je situacija i nadajmo se da će ipak zapuhati neki novi vjetrovi (iako je velik broj birača i stanovnika RH emigrirao u EU) i da na sljedećim izborima vlast i upravljanje neće jednostavno biti prepušteni ponovno, istoj ekipi.

To me i najviše brine – kako dokazati da je skupina Borg oštetila mene kao dioničara koji je kupovao dionice temeljem falsificiranih izvješća.
Stvarno izgleda nemoguće dokazati kako su me opljačkali da sad imam 0 a kupovao sam perjanice zagrebačke burze.
Tješi me jedino što su pokrali i par jačih dioničara poput g. Srećka Bahovca i sličnih koji imaju preko 50 milijuna kuna u dionicama koje sada vrijede 0 a takvi će sigurno pokrenuti tužbe i platiti najskuplje odvjetnike na svijetu u zaštiti svojih prava.


Sada je savim jasno da su 4 Plenkoviceve godine opet izgubljene, bas kao i prethodne 4 Milanovićeve. Crobex je danas nizi nego na pocetku mandata, ali i nizi nego je bio kad su izbacene Agrokorove dionice sto znaci da je pad jos produbljen kada Agrokora vise nije bilo u trgovanju.

Ovo sto radi Plenkovic je nesto najgore sto nas je zadesilo u ekonomskom smislu zadnjih 25 godina. A imali smo i Milanoviceve poreze…

Plenkovic mora pasti ako mislimo probudit burzu.

ajmo realno pisati

plenki nema politike – on grabi grje stigne i tim novcem kupuje isključigvo svoje birače, ostali iseljavaju

umjesto palamudenjw o 101 akc mjeri i rasterecenju itd sniziš bilo koji porez za 1 ili 5 ili 10 posto i to je 4o.

ali ne, mi ćemo radiue imati 20 ministarstvq da nam 20 mudraca sastavlja i sprocvodi akc planove. jad i bijeda – samodopadnost i bqhatost na svakom koraku

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Ovo sto radi Plenkovic je nesto najgore sto nas je zadesilo u ekonomskom smislu zadnjih 25 godina. A imali smo i Milanoviceve poreze…

Plenkovic mora pasti ako mislimo probudit burzu.

ajmo realno pisati

plenki nema politike – on grabi grje stigne i tim novcem kupuje isključigvo svoje birače,

ali ne, mi ćemo radiue imati 20 ministarstvq da nam 20 mudraca sastavlja i sprocvodi akc planove. jad i bijeda – samodopadnost i bqhatost na svakom koraku
[/quote]

Ja se pitam kako opce tu bandu skinuti s vrata ??? Koriste do sada nevidene metode uz nevjerojatnu bahatost ….


Eh da je samo u ekonomskom smislu… Al eventualni kriminal treba i dokazati. U vrh izvrsne, zakonodavne i sudske vlasti je postavljen podoban i poslušan kadar i koliko god jasno bilo sto se dogodilo i da se radi o prevari i pljački, to neće biti nimalo lako dokazati. Za razliku od Sanadera kad su strane sluzbe odradile ključni dio posla, to ovaj put neće biti vjerojatno tako jer te sluzbe štite interes svojih vjerovnika. Zato je Lex nacelno priznat i u tim drugim jurisdikcijama. Zeznuta je situacija i nadajmo se da će ipak zapuhati neki novi vjetrovi (iako je velik broj birača i stanovnika RH emigrirao u EU) i da na sljedećim izborima vlast i upravljanje neće jednostavno biti prepušteni ponovno, istoj ekipi.

Kako je krenulo u Hrvatskoj će na kraju ostati samo uhljebi, odnosno njihovi glasači. Tako da ovi mogu sjašiti s vlasti jedino dolaskom nove jače ekonomske krize koja će onda silom prilika i nedostatkom državnog novca “pomesti” i same uhljebe. Drugog izlaza nema. Za Francusku Revoluciju smo svi čuli i učili o njoj, međutim u Hrvatskoj takvo što nema tko pokrenuti. Hrvati jednostavno isele u uređene zapadne zemlje. Dakle teško onima koji su prisiljeni iz nekoga razloga i dalje ostati. Njih će državna “uhljeb” administracija cijediti sve do zadnjeg daha.



Ovo sto radi Plenkovic je nesto najgore sto nas je zadesilo u ekonomskom smislu zadnjih 25 godina. A imali smo i Milanoviceve poreze…

Plenkovic mora pasti ako mislimo probudit burzu.

ajmo realno pisati

plenki nema politike – on grabi grje stigne i tim novcem kupuje isključigvo svoje birače,

ali ne, mi ćemo radiue imati 20 ministarstvq da nam 20 mudraca sastavlja i sprocvodi akc planove. jad i bijeda – samodopadnost i bqhatost na svakom koraku
[/quote]

Ja se pitam kako opce tu bandu skinuti s vrata ??? Koriste do sada nevidene metode uz nevjerojatnu bahatost ….
[/quote]

svaki dan anti-hdz birači iseljavaju,a hdtz birači bivaju stariji i vbrojniji kako apsolutno tako i relativno zbog iseljavanja. oni to znaju i zato bez imalo srama imaju novca za dići povlapštene mirovine, a za demografiju imaju mjeru – poslodavci isplatite 10 000 kn neoporezivo za svaku bebu

gadljivo, zar ne – ideje nase, pare vaše. zna se

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close