Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Baš me zanimalo kako će započeti godina jer sam nekako mislio da će se nešto pokrenuti, sve se nešto uskokodakalo o oživljavanju TK i svašta nešto, vidim ja da tu nema i neće biti leba izgleda. Ne da mi se započinjati trejdati vani ali izgleda da mi je to sudbina.

Nisam Milan… ali pričekajmo još dva tri tjedna

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Ajde… ali max.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Danas fondovi apstiniraju od trgovine…nakaradna je ova burza.
Sve se događa dogovorno i sinkronizirano.

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.


Ipak nisam mislila da ću vidjeti Adpl na 172 kn.
Izašla na 198 čini mi se, ne zato što sam pametna, nego nije vrijeme za buy and hold.
Iduću godine biti će novaca na preuzimanjima – Maestrali, Liburnija, Optima.
U uptrendu Atlantic i Podravka.
Za ostalo će biti dobro ako bude raspon.. Ako ne bude down.
Već sada ima podcijenjenih papira, atln na 160 kn ???
Kad je dobar vjetar i purani lete, a trend nam je frend dok se ne okrene.

Apsolutno.
Kupuje se sad, a kad zazeleni onda prodaja.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.


Baš me zanimalo kako će započeti godina jer sam nekako mislio da će se nešto pokrenuti, sve se nešto uskokodakalo o oživljavanju TK i svašta nešto, vidim ja da tu nema i neće biti leba izgleda. Ne da mi se započinjati trejdati vani ali izgleda da mi je to sudbina.

Ne znam sto si ocekivao, no nesto spektakularno se nece dogoditi sve dok ne očistimo političke kompanije tipa Atlantic i naravno ogavnu političku uhljebiljeriju koju smo godinama stvarali i sada je eksplodirala i hara … a sve ce doci polako na red pa tko ziv a tko mrtav …


Danas fondovi apstiniraju od trgovine…nakaradna je ova burza.
Sve se događa dogovorno i sinkronizirano.

skijanje u tijeku, burza u spustu, čekamo izlijetanje i udaranje u mrežu, helikopter, bolnica, oporavak kroz dugi niz godina

Temeljem ocjena uredništva i istraživanja provedenog među bankarima i ekonomskim analitičarima, ugledni časopis The Banker guverneru Hrvatske narodne banke dodijelio je dva priznanja za proteklu godinu, koja se dodjeljuju guvernerima zaslužnima za “stimuliranje rasta i stabiliziranje ekonomija u kojima djeluju”, piše The Banker.


Temeljem ocjena uredništva i istraživanja provedenog među bankarima i ekonomskim analitičarima, ugledni časopis The Banker guverneru Hrvatske narodne banke dodijelio je dva priznanja za proteklu godinu, koja se dodjeljuju guvernerima zaslužnima za “stimuliranje rasta i stabiliziranje ekonomija u kojima djeluju”, piše The Banker.

Pa jel nam Plenkovic lijepo govori da imamo stabilnu drzavu …

Znate ono kad lijecnici za covjeka koji je dozivio tesku prometnu vele: “pacijent je u stabilnom stanju”.
Neki od njih ipak nakon par dana preminu….



Baš me zanimalo kako će započeti godina jer sam nekako mislio da će se nešto pokrenuti, sve se nešto uskokodakalo o oživljavanju TK i svašta nešto, vidim ja da tu nema i neće biti leba izgleda. Ne da mi se započinjati trejdati vani ali izgleda da mi je to sudbina.

Nisam Milan… ali pričekajmo još dva tri tjedna
[/quote]

Što, ipak očekuješ umjetno dizanje dionica i uvaljivanje naivcima prije potopa?

Mislim da će ipak stabilno padati, kao i dosad, na sve manjim prometima.

Budući da vidimo da cijene dionica na Zse stagniraju tj.ne padaju više unatoč padu vani je vrlo jasan znak da su cijene na dnu i da se samo čeka okidač za pokretanje rasta.
To ne bi nikoga realnog trebalo ništa čuditi s obzirom na fundamente velikog broja dionica.
Tako da kad vani odluče da su se stvarno malo previše zaigrali s padom, kod nas će doći vjerojatno do još većeg rasta od njih.
A osobito kad se u kupnju uključe i fondovi koji dosad miruju i čekaju.

organizatori/šefovi TK spavaju i dalje u medvjeđem tržištu i dok se oni pokrenu proći će svi vlakovi
neki su se ipak već prijavili na vodeće tržište ali tišina iz rovinja i dalje po svim pitanjima
https://prviplan.hr/financije/zse-osniva-vodece-trziste-tesko-34-milijardi-kuna/
https://novac.jutarnji.hr/aktualno/na-konferenciji-budenje-trzista-kapitala-span-najavio-izlazak-na-burzu-pocetkom-2019/8176406/

New Report

Close