Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nitko ne komentira OTC transakciju JDOSa
JDOS OTC 95kom 647.900,00kn

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!

“Situacija s Agrokorom značajno je utjecala na povjerenje investitora u negativnom smislu, a povjerenje je upravo osnovni postulat funkcioniranja tržišta kapitala. Izgradnja povjerenja dugotrajan je i kompleksan proces u koji ulažemo velike napore, a svako njegovo narušavanje ima jednako dugoročne posljedice”, kaže predsjednica Uprave Zagrebačke burze Ivana Gažić u osvrtu na burzovnu godinu iza nas.

Ma ako cemo cekati da naraste povjerenje mozemo svi odmah doma. To ce biti za 20g ili nikad. Ovdje treba mehanicko dizanje indeksa novcem mirovinskih fondova, a onda ce mali doci jer eto jelte raste. Nema tu velike mudrosti.
Osim toga, sto rade mudraci? Za 2018 prinos mog fonda B kategorije je jedva preko 1%. Oprostite, ali ja nisam zadovoljan. Natrpali se drzavnih obveznica, prinosi pali i jos ce, rast je odradio i nema se tu vise sto, dionice vani se ispuhale, a ove ovdje na koje imaju utjecaja im klize dolje vec godinama.
Trebaju pogurati trziste, ne suludo nego razumno i onda ga na toj razini odrzavati, jednom kad se prelije barem 10ak% postojece stednje. Znaci ne da vise budu jedini igraci na TK vec samo sidro. Jer ova situacija je fakat bez veze.
Nije vise pitanje nedostatka povjerenja, to je stara prica, nego mrtvila, nedostatka akcije. Sad i odmah. A povjerenje neka se izgradjuje u desetljecima koja dolaze.
Ako se uskoro ne pokrenu sto se mene tice mogu ih i ukinuti.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Bolje je da ih ukinu.
2008.g., jedan od šefova Nekog mirovinskog fonda, hvalio se da su oni NAMJERNO oborili vrijednost jedne dionice, kada to nije bilo kažnjivo.
Danas je taj još uvijek na istom mjestu.


Nitko ne komentira OTC transakciju JDOSa
JDOS OTC 95kom 647.900,00kn

I prije nekoliko godina se znalo tako trgovat. Ne razumijem samo zasto na burzi ne kupuju nego ovako…



Nitko ne komentira OTC transakciju JDOSa
JDOS OTC 95kom 647.900,00kn

I prije nekoliko godina se znalo tako trgovat. Ne razumijem samo zasto na burzi ne kupuju nego ovako…
[/quote]
Manje naknade za transakcije

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !


Ma ako cemo cekati da naraste povjerenje mozemo svi odmah doma. To ce biti za 20g nikad. Ovdje treba mehanicko dizanje indeksa novcem mirovinskih fondova, a onda ce mali doci jer eto jelte raste. Nema tu velike mudrosti.

Pa da spale još novaca kao u petrokemiji i todexu ? Još nešto zar stvarno misliš da su mali ti koji podižu indexe u nebesa ?
Name of the game su institucionalni igrači a oni nevole da im netko potezom pera sve oduzme i naravno oni vole pravno uređene države gdje pravila jednako vrijede za sve.

Za 2018 prinos mog fonda B kategorije je jedva preko 1%. Oprostite, ali ja nisam zadovoljan. Natrpali se drzavnih obveznica, prinosi pali i jos ce, rast je odradio i nema se tu vise sto, dionice vani se ispuhale, a ove ovdje na koje imaju utjecaja im klize dolje vec godinama.

Nije to ništa što nas još čeka vidjet ćeš kad državi opet zafali novaca pa kad ponovno pokušaju staviti šape na fondove

Trebaju pogurati trziste, ne suludo nego razumno i onda ga na toj razini odrzavati, jednom kad se prelije barem 10ak% postojece stednje. Znaci ne da vise budu jedini igraci na TK vec samo sidro. Jer ova situacija je fakat bez veze.
Nije vise pitanje nedostatka povjerenja, to je stara prica, nego mrtvila, nedostatka akcije. Sad i odmah. A povjerenje neka se izgradjuje u desetljecima koja dolaze.
Ako se uskoro ne pokrenu sto se mene tice mogu ih i ukinuti.


Nakon todexa pričati o nekakvom ozbiljnom ulaganju na ZSE je smiješno a postavlja se pitanje u koje dionice probaj se prisjetiti koliko je dionica otišlo sa burze u zadnjih 5-6 godina barem 20-tak .

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Nakon dva dana sminkanja rezultata za kraj godine, prvi dan trgovanja u Novoj je donio očekivano otrijeznjenje….

Trijeznimo se mi već 10 godina. Ova burza i ne zna kaj je to rast…

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

Ipak nisam mislila da ću vidjeti Adpl na 172 kn.
Izašla na 198 čini mi se, ne zato što sam pametna, nego nije vrijeme za buy and hold.
Iduću godine biti će novaca na preuzimanjima – Maestrali, Liburnija, Optima.
U uptrendu Atlantic i Podravka.
Za ostalo će biti dobro ako bude raspon.. Ako ne bude down.
Već sada ima podcijenjenih papira, atln na 160 kn ???
Kad je dobar vjetar i purani lete, a trend nam je frend dok se ne okrene.

Kad indeksi vani potegnu gore, pokrenut će se i Zse.
I to bi trebao biti veći rast nakon dogovora s Kinom, barem iznad iznosa s kojeg je palo radi toga, a to je puno!
Plus dobar turizamće dati veći uzlet i Zse.

Baš me zanimalo kako će započeti godina jer sam nekako mislio da će se nešto pokrenuti, sve se nešto uskokodakalo o oživljavanju TK i svašta nešto, vidim ja da tu nema i neće biti leba izgleda. Ne da mi se započinjati trejdati vani ali izgleda da mi je to sudbina.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

New Report

Close