Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

DOMAĆI EKONOMISTI PREDVIĐAJU Još 2019-tu ćemo se valjati u blatu, a nakon toga slijedi – slom
Glazba na hrvatskom Titaniku svirati će još godinu dana.
vele lj.jurčić i lovrinčević


nakon kraha s todeksom i natezanja s nagodbom i IU u 2018., iduća godina jednostavno ne može biti lošija od ove!
zato svim forumašima čestitam već sada 2019. godinu i želim im da im se portfelji upeterostruče i tako nadoknade gubitke iz prošlih, turbulentnih razdoblja! sve to neka bude popraćeno dobrim zdravljem, veseljem i sretnima trenucima u krugu obitelji i pravih prijatelja!

bravo! pridružujem se čestitkama i potpisujem post.
lp svima i sretno s ulaganjima u 2019.


DOMAĆI EKONOMISTI PREDVIĐAJU Još 2019-tu ćemo se valjati u blatu, a nakon toga slijedi – slom
Glazba na hrvatskom Titaniku svirati će još godinu dana.
vele lj.jurčić i lovrinčević

E ako njih dvoje tako kazu onda ce sigurno tako i biti. Nego, cisto ovako me zanima kako su oni unovcili to svoje nevjerojatno znanje?

Npr. taj isti Zeljko Lovrincevic je jos 2015. godine najavljivao kako ce 2016. godine zavrsiti era jeftinog novca..a Ljubo, ne znam stvarno sto reci, on mi je na top listi ekonomista u RH


Npr. taj isti Zeljko Lovrincevic je jos 2015. godine najavljivao kako ce 2016. godine zavrsiti era jeftinog novca..a Ljubo, ne znam stvarno sto reci, on mi je na top listi ekonomista u RH

Oni su profesori na ekonomskom faksu ?? Nije ni čudo onda šta nam je ekonomija i menadžement u banani, uz tako inteligentne profesore. I onda se čudimo sta je toliko mladih otišlo van, valjda smo blesavi svi mi koji smo još ovdje

Sječam se našeg Jurčića ko premijerskog kandidata jer kao Milanović je u to vrijeme bio još prezelen za tu funkciju. U to vrijeme su prinosi na naše obveznice bili između 6 i 7 %, a naš ekonomski stručnjak je imao plan da idemo s deficitom proračuna od 10 (deset) % (posto) i pojačamo investicije (valjda u visokopovratnu cestovnu infrastrukturu ili sl.).. U međuvremenu je Milanović ipak odlučio da će on biti premijer, ali je Sanader pobijedio i pomutio mu plan. Još dobro i stojimo kakvo vodstvo imamo.

Inače ne čitam Jutarnji list. Igrom slučaja pročitah ovaj članak i ne mogu se načuditi da i Jutarnji nekad napiše nešto suvislo.
Slažem se sa svim napisanim. Hrvatska je u zadnjih 10 godina od izbijanja prve recesije 2008 (već i druga kuca na vrata) sve do danas u stalnom iščekivanju nečega boljeg, eto samo što nije, sutra će, prekosutra, iza Nove Godine, iza druge Nove Godine, poslije Agrokora, na jesen, iza ljeta ….. A u biti ništa se konkretno nije promijenilo, ljudi i dalje iseljavaju, uhljebi se i dalje uhljebljavaju, političari i dalje pričaju iste “lovačke priče”, župani i dalje “županuju”, savjetnici i dalje krivo savjetuju, lopovi i dalje kradu, sudovi i dalje sinkopiraju, institucije se i dalje prostituiraju…….. ulagači i dalje čekaju “princa na bijelom konju” sa brdom keša koji će pogurati njihove investicije. Dakle mi i dalje ne napredujemo, mi stojimo, a stojanje je nazadovanje, to jest lagano propadanje. Malo je još jedno desetljeće za promjene. A kaže poslovica da se mijenja onaj koji se ne mijenja, samo to bude promjena nagore!
https://www.jutarnji.hr/komentari/iza-nas-je-izgubljena-godina-a-pred-nama-bi-mogla-biti-jos-gora-nocna-mora-pogledajte-popis-praznih-iscekivanja-kojima-su-nas-opsjedali-u-2018/8226455/

Nije jutarnji nego Nino Đula…. koji je gotovo uvijek vrlo kritičan i vrlo konkretan, al zato ga puste svake prijestupne da objavi nešto. Dakle, pozornost je malo popustila i “ode Vinča u vazduh”! 🙃

Onome tko je suvremenik dogadjaja cini se da sve stoji na mjestu, da se giba presporo itd. Ali ipak nije tako. Napravis u mislima kontrolne presjeke svakih deset godina i ipak se vide razlike. 2018, 2008, 1998…

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

kukuriku@
I što Vi tu vidite dobro od 1998 do 2018 kroz te Vaše “kontrolne presjeke”? 1998 godine je bilo preko 4,5 milijuna stanovnika u Hrvatskoj, tada je trošak države bio ispod 100 milijardi kuna. A sada nakon 20 godina lažnih obećanja i pričanja “lovačkih priča” broj stanovnika je pao ispod 4 milijuna a trošak države je narastao na 140 milijardi kuna. Dobro žive samo oni koji “sisaju” proračun, i oni jedini ne napuštaju HR jer im iz “sise” još uvijek curi mlijeko! Kakve Vi argumente imate za napredak, to je čista propast i za daleko jače ekonomije. Mi smo pred bankrotom samo što to nitko nema hrabrosti javno izjaviti.
http://hr.n1info.com/Vijesti/a352651/Hrvatski-sabor-usvojio-drzavni-proracun-za-2019.-godinu-45-zastupnika-protiv.html

sve sami biseri iz ovog članka ali nemojte se zamarati jer ovi što to pišu pojma nemaju tako vele na forumu
http://www.seebiz.eu/hrvatsku-ekonomiju-cekaju-teske-godine/ar-187075/



Npr. taj isti Zeljko Lovrincevic je jos 2015. godine najavljivao kako ce 2016. godine zavrsiti era jeftinog novca..a Ljubo, ne znam stvarno sto reci, on mi je na top listi ekonomista u RH

Oni su profesori na ekonomskom faksu ?? Nije ni čudo onda šta nam je ekonomija i menadžement u banani, uz tako inteligentne profesore. I onda se čudimo sta je toliko mladih otišlo van, valjda smo blesavi svi mi koji smo još ovdje
[/quote]
Mislim da ste pobrkali Lovrinčevića i Lovrinovića. Lovrinčević je mila majka u odnosu na Lovrinovića iz stranke Promijenimo Hrvatsku koja je bila koalicijski partner Živog zida uz pomoć kojeg su dotični, Juro Martinović i Ivica Mišić (sve redom vrsni stručnjaci) dospjeli u hrvatski sabor. I tako naš Lovrinović, partner Živog zida skupa s Jurčićem uči naše studente na Ekonomiji. Svijetla nam je budućnost.

New Report

Close