Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ja koliko vidim svi američki indexi su danas preko +3%, a nafta bome +10%. uspoređivati burzu prije 100 godina i danas nema nikakvog smisla što je i sami autor tog članka stidljivo naveo.

who dares, wins


https://novac.jutarnji.hr/aktualno/ovu-godinu-ce-obiljeziti-kraj-najduzeg-rasta-dionickog-trzista-u-povijesti/8217779/

I u Hrvatskoj je svih tih godina rastao lopovluk. Trenutno smo na vrhuncu!


ja koliko vidim svi američki indexi su danas preko +3%, a nafta bome +10%. uspoređivati burzu prije 100 godina i danas nema nikakvog smisla što je i sami autor tog članka stidljivo naveo.

danas sviportali isvenovine počivajunabum, tras cvijestima PPOOOOOOOORTOP KATASTROFAAAA BEŽANIJA OVO JOŠ NIKAD NIJE BILO

i onda ljudi naravno reagiraju burno. svatko razuman zna da je korekcija od 20 post uz nepromijenjene soldne gospodarske pokazatelje a svi se slazu da ce 2019 biti pristojna pa to je dobra vijest ne loša -jednako dobre dionice kao prije mjesec dana, samo sada 20 ili 25 posto jeftinije -kud ćeš bolje

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ma lako za amere, oni u par dana nadoknade kvartalni pad 🙂 najbolje mi je procitati ove nase lokalne analiticare, koji su to komedijaši :))

ajde izdržat ćemo još ovih par dana valjda će s 2019. krenut na bolje

mi smo ipak zemlja slučaj


Ma lako za amere, oni u par dana nadoknade kvartalni pad 🙂 najbolje mi je procitati ove nase lokalne analiticare, koji su to komedijaši :))

Kao da su “globalni analiticari” nesto bolji.
Gomila skupo placenih probisvjeta i neznalica. Iz par zadnjih statistika u kokainskom hangoveru oni ljudima proricu ekonomsku buducnost i trzisna kretanja.
Pih.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

već 15 mil kn trgovine, uglavnom nervoznog ‘pretovara’
gledam RIVP: čas je dobro po 35 kn, sljedeće sekunde se spušta i ne valja po 34,50 kn
na ERNT sva trgovina po 1.000 kn okruglo

pretovar kažem, izlaze kome ne valja, kupuju kome je dobro



Ma lako za amere, oni u par dana nadoknade kvartalni pad 🙂 najbolje mi je procitati ove nase lokalne analiticare, koji su to komedijaši :))

Kao da su "globalni analiticari" nesto bolji.
Gomila skupo placenih probisvjeta i neznalica. Iz par zadnjih statistika u kokainskom hangoveru oni ljudima proricu ekonomsku buducnost i trzisna kretanja.
Pih.
[/quote]
ja uvijek u takvim slučajevima polazim od pretpostavke da netko može predvidjeti bilo šta na burzi onda bi to radio sam sa svog trosjeda ili neke plaže i nebi bez veze odlazio na posao. ja prvi bi sad bio negdje na toplom i zimu bi u životu još viđao jedino na razglednicama.

who dares, wins

današnji dan prošao je sasvim solidno bez najavljivanog ponora, tko još uvijek misli da nas uskoro očekuje recesija i potop burzi , imao je sasvim solidno vremena da to danas izbjegne, onaj tko ostaje, valjda je svjestan rizika i svega što iz toga proizlazi, tako da ubuduće nema potrebe za nadmudrivanjima ide to vamo, ide to tamo, sve ide svojim tijekom, sretno svima, osobno nisam danas ništa k/p




Ma lako za amere, oni u par dana nadoknade kvartalni pad 🙂 najbolje mi je procitati ove nase lokalne analiticare, koji su to komedijaši :))

Kao da su "globalni analiticari" nesto bolji.
Gomila skupo placenih probisvjeta i neznalica. Iz par zadnjih statistika u kokainskom hangoveru oni ljudima proricu ekonomsku buducnost i trzisna kretanja.
Pih.
[/quote]
ja uvijek u takvim slučajevima polazim od pretpostavke da netko može predvidjeti bilo šta na burzi onda bi to radio sam sa svog trosjeda ili neke plaže i nebi bez veze odlazio na posao. ja prvi bi sad bio negdje na toplom i zimu bi u životu još viđao jedino na razglednicama.
[/quote]

Tako nekako bih se i ja “pozicionirao”.:-):-)
Naravno da nitko ne moze predvidjeti nista, vec u najboljem slucaju pokusati procijeniti koji su iduci potezi koje strane i kakvi bi mogli biti utjecaji.
Ali je bas zbog toga maksimalno ridikulozno da ovdje piskaraju toboze iskusni svetski tipovi ciji je najveci domet papagajsko citiranje “analiticara” koji sad kazu jedno, prije dva mjeseca drugo, a za dva mjeseca nesto sasvim trece. Ovisno o dnevnoj situaciji.
I zestoko se opiru neovisnom zakljucivanju upotrebom vlastitog mozga. Bez utjecaja “analiticara”.
Bez veze.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Pošto međunarodno zaoštravanje na tržištu zavisi o amerima nije mi jasno kako će Trump dobiti izbore u SAD
UGLEDNI EKONOMISTI ZA NET.HR: ‘Naša Vlada ima nekorektan odnos prema narodu, sve što su napravili, bilo je samo s jednim ciljem’
“Nakon 2019. će doći do zaoštravanja na međunarodnom tržištu i 2019. godina će biti jedna od lakših. Nakon toga slijedi pogoršanje”, zaključuje.Lovrinčević


Pošto međunarodno zaoštravanje na tržištu zavisi o amerima nije mi jasno kako će Trump dobiti izbore u SAD
UGLEDNI EKONOMISTI ZA NET.HR: ‘Naša Vlada ima nekorektan odnos prema narodu, sve što su napravili, bilo je samo s jednim ciljem’
“Nakon 2019. će doći do zaoštravanja na međunarodnom tržištu i 2019. godina će biti jedna od lakših. Nakon toga slijedi pogoršanje”, zaključuje.Lovrinčević

Kada neka ekipa stalno gubi onda je treba kompletnu promijeniti.
Isti ljudi sa istim načinom rješavanja problema uvijek će raditi iste greške. To je jednostavno takav mentalni sklop gubitnika koji se ne mijenja, niti ima želju za to.

New Report

Close