Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Vjerujte vi štogod hoćete.
Vani se pad nastavlja. Čudi me samo kako je ZSE malo zaronila.
Ne vidim nikakvog razloga za neki rast ovih dana, posebice što je u pon, uto i srijedu neradni dan burze pa se ljudi žele rješiti nekih vrijednosnica. Nitko ne želi baš držati 5 dana s nemogučnošću prodaje.
Mnogo toga se može dogoditi u tih 5 dana.

Kao što rekoh već, pad vani će se nastaviti iako je sve u oversoldu, barem po mišljenju nekih koji znaju više od mene. Nastavit će se jer je sve bilo jako visoko, uskoro će proći razinu neutralnog i zaroniti u jeftine valuacije, na krilima panike.
A onda kroz mjesec-dva-tri će izaći neke vijesti o dogovoru s Kinezima, svi će vidjeti da je jeftino i krenuti s kupovinom, kao krdo naravno, i poslati Dow na 30.000 u roku od godinu do dvije dana, prije nego sve konačno kihne.
Pogledajte malo kontekst i bit će jasno da je upravo to ono što nedostaje: zadnje izuvanje iz cipela.

Sreća je da smo mi relativno nisko i mnogo niže ne možemo i nećemo jer fondovi ne daju. Štite svoju imovinu. Da ih se opet ne prozove kako gube naše penzije. Sve je to politika.
[/quote]

Vrlo vjerojatan nazvao bi ga scenarij.
Ameri su to u stanju izvesti bez većih potresa.

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Danas su najbolje prošli dioničari Uljanika. Čestitke na zaradi od 96 %. 🙂


ZSE malo zaronila??
A koliko je isplivala i porasla od 2008??
Dok su oni porasli parsto %, mi smo od tada na većini dionica pali još 50%.
I nekome još ni to nije dosta??

Potpisujem,oni plivaju po vrhu,mi na ZSE ni pomakli se nismo od prošle krize a već prizivaju novu,gdje ćemo onda završiti na 500 ili još niže.


A što se tiče 2019 . godine.
Pored ovih pustih Trumpovih tarifa/carina Kini i Europi, nestabilne nafte, FED namjerava dignuti kamatne stope još 4 puta u 2019, ECB kreće s dizanjem kamatnih stopa također. BOE se pridružuje… pa kakva mislite da će biti 2019 godina za dionice?
Možda sam malo pesimističan ali ne vidim neki razlog za zelenilo. Još da nam turizam zakaže… objesio bih gaće o štap i mirno gledao kako se mirovina topi.

Odakle tebi da ce fed dignit 4 puta kamatne stope u 2019, ne bi bilo lose da malo provjeris zadnje vijesti prije nego napises brojke koje nisu istinite ?

Ignore : renči



ZSE malo zaronila??
A koliko je isplivala i porasla od 2008??
Dok su oni porasli parsto %, mi smo od tada na većini dionica pali još 50%.
I nekome još ni to nije dosta??

Potpisujem,oni plivaju po vrhu,mi na ZSE ni pomakli se nismo od prošle krize a već prizivaju novu,gdje ćemo onda završiti na 500 ili još niže.
[/quote]

Ne vjerujem 500 pointi,mislim da će biti neka premija 20%,po meni 600 pointi

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!

Ovi ne znaju kud će sa gotovinom a burza grca u nelikvidnosti. Ulagači bi ulagali u dionice kada bi imali neku sigurnost da ih poslije mogu prodati barem po kupovnoj cijeni, ali to je na ZSE-u postalo nemoguća misija. Kupiš danas bilo što i za par dana imaš zagarantiran minus.
http://www.seebiz.eu/dnevni-visak-kunske-likvidnosti-na-povijesno-najvisoj-razini/ar-186720/


Ovi ne znaju kud će sa gotovinom a burza grca u nelikvidnosti. Ulagači bi ulagali u dionice kada bi imali neku sigurnost da ih poslije mogu prodati barem po kupovnoj cijeni, ali to je na ZSE-u postalo nemoguća misija. Kupiš danas bilo što i za par dana imaš zagarantiran minus.
http://www.seebiz.eu/dnevni-visak-kunske-likvidnosti-na-povijesno-najvisoj-razini/ar-186720/

A na kojoj to burzi u svijetu imate sigurnost “da mozete prodati dionice makar po kupovnoj cijeni”???
Nijedno trziste kapitala tako ne funkcionira niti ce ikada funkcionirati.



Ovi ne znaju kud će sa gotovinom a burza grca u nelikvidnosti. Ulagači bi ulagali u dionice kada bi imali neku sigurnost da ih poslije mogu prodati barem po kupovnoj cijeni, ali to je na ZSE-u postalo nemoguća misija. Kupiš danas bilo što i za par dana imaš zagarantiran minus.
http://www.seebiz.eu/dnevni-visak-kunske-likvidnosti-na-povijesno-najvisoj-razini/ar-186720/

A na kojoj to burzi u svijetu imate sigurnost "da mozete prodati dionice makar po kupovnoj cijeni"???
Nijedno trziste kapitala tako ne funkcionira niti ce ikada funkcionirati.
[/quote]

Oče čovek reći kolega da je ova ZSE gadarija od todeksa nadalje već dopizdila i samom bogu i da nam je svima pun …burze … i ove male prčvarnice ..gdje se glumata ko sa fol vrednosnim papirima šatro dobrih firmi ..u ovoj balkanskoj nedođiji …koja nam je uzgred i cela već ..dopizdila …


Vjerujte vi štogod hoćete.
Vani se pad nastavlja. Čudi me samo kako je ZSE malo zaronila.
Ne vidim nikakvog razloga za neki rast ovih dana, posebice što je u pon, uto i srijedu neradni dan burze pa se ljudi žele rješiti nekih vrijednosnica. Nitko ne želi baš držati 5 dana s nemogučnošću prodaje.
Mnogo toga se može dogoditi u tih 5 dana.

Ahahahahhahah jak si 🙂

ZSE je miljama daleko od svih drugih u usporedbi sa 2008…. dakle vrijednost iz 2008. Je sad nemoguce ni usporditi, jer je zbog INE i drugih sastavnica indexa, ovo totalno druga vrijednost… da je sastav kao 2008. Sadasnji index mi bio jos poprilicno manji…..

Ali to je i tako svejedno, nista nece ZSE sprijecit da padne jos i poprati ekipa vani, kad jedino to se moze i ocekivati ovdje 🙂

Btw… jel netko radio usporedbu od 2008. do danas ZSE… sa raznim trzistima svijeta, koje je vise palo i ostalo niže od ZSE?

CRO za tržište već ima investicijski rejting
https://www.vecernji.hr/biznis/trzista-vec-ocekuju-da-je-hrvatska-zemlja-s-investicijskim-rejtingom-
1290466
BDP će u 2019. rasti na investicijama i fondovima EU. U građeviniskom sektoru vlada veliki optimizam
– Nitko u ovom trenutku ne najavljuje recesiju, 2019. godina bi trebala biti godina rasta, a 2018. je bila iznimna za gospodarstvo EU, no sada usporava – poentirao je Šonje.



Ovi ne znaju kud će sa gotovinom a burza grca u nelikvidnosti. Ulagači bi ulagali u dionice kada bi imali neku sigurnost da ih poslije mogu prodati barem po kupovnoj cijeni, ali to je na ZSE-u postalo nemoguća misija. Kupiš danas bilo što i za par dana imaš zagarantiran minus.
http://www.seebiz.eu/dnevni-visak-kunske-likvidnosti-na-povijesno-najvisoj-razini/ar-186720/

A na kojoj to burzi u svijetu imate sigurnost "da mozete prodati dionice makar po kupovnoj cijeni"???
Nijedno trziste kapitala tako ne funkcionira niti ce ikada funkcionirati.
[/quote]
Problem je u tome što ZSE tako funkcionira već punih 10 godina kolega. Koliko god da diverzificiraš svoj portfelj skoro uvijek na kraju zaključiš da si u nekom minusu. I to se svima ogadilo. Ovdje ne postoji dno, ovo je postao bezdan i to je problem.

Nije bas tako. Oni koji su posljednjih godina ulagali u turizam i druge rastuće biznise, nisu sigurno izgubili.

Al da nije dobro, nije. Al burza tu nije usamljena. Treba mnogo toga popraviti i započeti novi ciklus – glavosjecom. A za to ćemo trebati “žute prsluke”.

New Report

Close