Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bas gledam na hrportfolio… nema ni jedan fond da je u plusu 2018. jaki su svi redom, da nisu u stanju svoj portfelj očuvati


A tko zna gdje je dno.

Kod max minusa po tekucem racunu 🙂

Moze se uci i u crveni minus,tzv nedopusteno prekoracenje.

get rich or die tryin'

Sad je vjerujem i vani pad gotov i do kraja godine bi moglo povući prilično gore.

Vjerujte vi štogod hoćete.
Vani se pad nastavlja. Čudi me samo kako je ZSE malo zaronila.
Ne vidim nikakvog razloga za neki rast ovih dana, posebice što je u pon, uto i srijedu neradni dan burze pa se ljudi žele rješiti nekih vrijednosnica. Nitko ne želi baš držati 5 dana s nemogučnošću prodaje.
Mnogo toga se može dogoditi u tih 5 dana.

Price EV/S P/E
EV /
EBITDA
Net debt
/ EBITDA ROE (%) Div. Yld

CROBEX* -0,2% -5,5% -5,7% 1.741 1,05 12,56 7,47 1,53 6,4% 2,6% P/E 12,56
SBITOP -0,6% -2,5% -0,5% 787 0,41 8,83 5,02 0,95 10,0% 6,9%
BELEX15 1,1% 0,3% 1,3% 762 0,77 9,90 5,35 0,68 6,9% 4,6%
BET 0,6% -3,0% -3,6% 7.520 1,02 7,22 3,14 -0,44 13,4% 10,4%
SOFIX -0,1% -13,0% -11,2% 589 0,74 10,61 9,58 3,61 5,1% 2,9%

A što se tiče 2019 . godine.
Pored ovih pustih Trumpovih tarifa/carina Kini i Europi, nestabilne nafte, FED namjerava dignuti kamatne stope još 4 puta u 2019, ECB kreće s dizanjem kamatnih stopa također. BOE se pridružuje… pa kakva mislite da će biti 2019 godina za dionice?
Možda sam malo pesimističan ali ne vidim neki razlog za zelenilo. Još da nam turizam zakaže… objesio bih gaće o štap i mirno gledao kako se mirovina topi.


Vjerujte vi štogod hoćete.
Vani se pad nastavlja. Čudi me samo kako je ZSE malo zaronila.
Ne vidim nikakvog razloga za neki rast ovih dana, posebice što je u pon, uto i srijedu neradni dan burze pa se ljudi žele rješiti nekih vrijednosnica. Nitko ne želi baš držati 5 dana s nemogučnošću prodaje.
Mnogo toga se može dogoditi u tih 5 dana.

Kao što rekoh već, pad vani će se nastaviti iako je sve u oversoldu, barem po mišljenju nekih koji znaju više od mene. Nastavit će se jer je sve bilo jako visoko, uskoro će proći razinu neutralnog i zaroniti u jeftine valuacije, na krilima panike.
A onda kroz mjesec-dva-tri će izaći neke vijesti o dogovoru s Kinezima, svi će vidjeti da je jeftino i krenuti s kupovinom, kao krdo naravno, i poslati Dow na 30.000 u roku od godinu do dvije dana, prije nego sve konačno kihne.
Pogledajte malo kontekst i bit će jasno da je upravo to ono što nedostaje: zadnje izuvanje iz cipela.

Sreća je da smo mi relativno nisko i mnogo niže ne možemo i nećemo jer fondovi ne daju. Štite svoju imovinu. Da ih se opet ne prozove kako gube naše penzije. Sve je to politika.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

ZSE malo zaronila??
A koliko je isplivala i porasla od 2008??
Dok su oni porasli parsto %, mi smo od tada na većini dionica pali još 50%.
I nekome još ni to nije dosta??


Vjerujte vi štogod hoćete.
Vani se pad nastavlja. Čudi me samo kako je ZSE malo zaronila.
Ne vidim nikakvog razloga za neki rast ovih dana, posebice što je u pon, uto i srijedu neradni dan burze pa se ljudi žele rješiti nekih vrijednosnica. Nitko ne želi baš držati 5 dana s nemogučnošću prodaje.
Mnogo toga se može dogoditi u tih 5 dana.

Kolega, a što se čudite.

Ovdje je masa ljudi koji bi prodali dionice ali nemaju kome.

Ne trgovanje i mali prometi je glavna brana koji nas štiti od većeg pada.

I naravno neki ljudi koji se ne mogu pomiriti s gubitkom pa čekaju da im se gubitak na pojedinoj dionici udvostruči.

Nažalost, mi smo još tu dosta zeleni (crveni) u odnosu na one vani.

Sad ću bubnuti i ostati živ: Ako je na npr. NYSE prosječni P/E 18, a na ZSE 12, koja burza ima više potencijalne energije za zaron? Naravno da tu veliku ulogu ima i likvidnost, psihologija ulagača i ostalo, ali na kraju priče svi smo ovdje zbog fundamenata, zar ne? NYSE je nakon 10 godina rasta u debelo precijenjenom teritoriju, a ZSE ne toliko. Neke dionice više, neke manje, ali kod samih indeksa je sve jasno…

@Rambo5
Burze u USA se ne mogu uopce usporedivati sa ZSE.

New Report

Close