Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da nije otkaz? 😁

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.


kriza će jednom sigurno doći, piše se povremeno o tome još od 2016,
problem nije samo u tome,
vani će kriza doći i proći, ali naš najveći problem je što će samo doći i nakalemiti se na već postojeću

u nekom trenutku doći će do klika i do preokreta, možda za mjesec dana, možda za godinu…. mi mali ne odlučujemo o tome, ali treba pratiti i na vrijeme uskočiti u vlak koji kreće

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

nisam jednom napisao da će se sunce uqasiti za 5 mlrd g. da mogu vanzemaljci,može asteroid,mogu ratovi,potresi ali preživjeli smo u prošlosti svašta pa smo danas vani na(ili pri) vrhu svih vrhova kao što je vrlo izgledno da će poslije sljedeće krize ići opet novi veći vrhovi.
pitanje svih pitanja je sjediti,plakati,crnjačiti proljevati SŽJ jer su drugi kako jesu ili…
a što se tiče procjene koliki bi pad trebao biti u nekoj novoj budućoj krizi?
i tu držim da će pesimisti i crnjači biti nemalo neugodno iznenađeni.
više je razloga za to a glavni je da mi nemamo niti približno tako visoke valuacije kao prije prošle krize te da struktura dioničara koja je u dionicama nije više dominantno vezana na plačanje režija prvog i kupnju svakog dana jednog bureka za sebe i obitelj,vrlo malo ima hrabrih da dižu margine i kredite za dionice.
što se mene osobno tiče pesimizam može samo sanjati da će kupovati moje dionice na rasprodaji a posebice one koje nose dividendni prinos.
niti u najluđim snovima ne trebaju se pesimisti i crnjači nadati da ćete jednog dana radi pada burzi i cijene dionice kupiti primjerice pvcm od mene,nikakav pad meni nebi bio razlog za plakanje već za kupnju pri činjenici da je ove godine isplačena divka od 61kn (35%) kn a za sljedeću će biti temelja za povečanje živi bili..
naravno u krizi u nekoj budućnosti bi se marže i profiti nešto smanjili ali…
oni koji nemaju politiku isplačivanja divke često imaju profitabilnost ili vrijedne nekretnine
gore navedeni argumenti su jaki preduvjeti za izbjegavanje kataklizmičkih scenarija kakvieneki najavljuju i priželjkuju.
dapače ima više preduvjeta da će prije neke buduće krize još neko vrijeme pesimizam dopunjavati potoke rijeke SŽJ.
naravno ovisi i o faktorima koji su nepredvidljivi što ulaganje na marketu čini rizičnijim ali i ako je vlastiti izbor pravi mnogostruko isplativiji od manje rizičnih,ima nemalo onih koji su to potvrdili.
i najlošiji izbor strpljivima može donjeti značajne prinose a može i najbolji izbor nestrpljivima donjeti gubitak,retrovizor je pun dokaza pa…
sretno svima sa vlastitim izborom
za koji dan novi list pa da vidimo što će na njemu biti zapisano,počeci godina znaju biti..
dojma sam sa da je neizvjesno tko više optimisti ili pesimisti isčekuju odgovor?

p.s.
iako na prvu godina za zaborav za avg investitora teško mi se oteti dojmu da je bilo i odličnih prilika sa umjerenim ili malim rizikom? naizgled nespojivo a ipak dokazano iako nebi smjelo…
uskoro ćemo ih pobrojati na temi the best of pa zainteresirani neka pripreme podsjetnike.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Crobex raste ili pada u ovisnosti da li raste ili pada RIVP. Na što smo spali na 2 – 3 dionice koje određuju smjer cijelog ZSE-a. Sjetite se 2008 i tadašnjih prometa i broja dionica i pogledajte nakon 10 godina na što se svela burza u Hrvata. Fuj, fuj!

A jučer je čini mi se CROBI bačen u zeleno jednom dionicom KOEI + 3 % 🙂

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Crobex raste ili pada u ovisnosti da li raste ili pada RIVP. Na što smo spali na 2 – 3 dionice koje određuju smjer cijelog ZSE-a. Sjetite se 2008 i tadašnjih prometa i broja dionica i pogledajte nakon 10 godina na što se svela burza u Hrvata. Fuj, fuj!

prije krize je bila euforija koja je jedna od krajnosti koja nije dobra i održiva.
danas smo blizu druge krajnosti po sentimentu i stavu prema tržištu kapitala.
narod smo koji je sklon krajnostima a svaka krajnost isporučuje što isporučuje.
tu može pomoći da sa dizanjem rejtinga u investicijski počne dolaziti strana”pamet” da unese malo ravnoteže,malo objektinosti,financijske pismenosti,kulture investiranja van cigle i betona.
iako sam i sam dijelom i cigli i betonu držim da bi bolje za sve nas bilo da je bio uveden porez na nekretnine.
dugoročno bi benefiti odvračanja od prioritetno cigle i betona nosili značajne koristi.
političari i dalje ne shvačaju da stvaranje investicijske i poduzetničke klime nema alternative održivom opstanku države i naroda.
a narod ko narod takav je kakav je,još mu je predobro da bi mislio dalje od 1945.
narod misli da će svijet čekat da on odluči kada će hteji mislit i da će se sve rješit preko noći.
oni koji su prije 30 g bili 30g iza nas sada su 30 g ispred nas.
do kada tako?
možda će ovo iseljavanje vl. djece sa kartom u jednom smjeru potaknuti glasače da počnu misliti dalje od 1945?
čekamo taj mali korak za čovječanstvo a veliki za hr čovjeka.
da eu nema svoje mehanizme našem narodu bi i 20% deficita bilo održivo ?
ako se sa zvukom sirene ubacimo u euro kao manjim zlom kroz jeftinije zaduživanje i vračanje kredita a čini se da je takav plan(sinergija je vidljiva na svim poljima)trebalo bi u budućnosti biti još prosperitetnije za narod.
domaća zadaća nije tajna,sve se zna,sve je provedivo samo…
idemo delat

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...



Crobex raste ili pada u ovisnosti da li raste ili pada RIVP. Na što smo spali na 2 – 3 dionice koje određuju smjer cijelog ZSE-a. Sjetite se 2008 i tadašnjih prometa i broja dionica i pogledajte nakon 10 godina na što se svela burza u Hrvata. Fuj, fuj!

prije krize je bila euforija koja je jedna od krajnosti koja nije dobra i održiva.
danas smo blizu druge krajnosti po sentimentu i stavu prema tržištu kapitala.
narod smo koji se sklon krajnostima a svaka krajnost isporučuje što isporučuje.
tu može pomoći da sa dizanjem rejtinga u investicijski počne dolaziti strana"pamet" da unese malo ravnoteže,malo objektinosti,financijske pismenosti,kulture investiranja van cigle i betona.
iako sam i sam dijelom i cigli i betonu držim da bi bolje za sve nas bilo da je bio uveden porez na nekretnine.
dugoročno bi benefiti odvračanja od prioritetno cigle i betona nosili značajne koristi.
političari i dalje ne shvačaju da stvaranje investicijske i poduzetničke klime nema alternative održivom opstanku države i naroda.
a narod ko narod takav je kakav je,još mu je predobro da bi mislio dalje od 1945.
narod misli da će svijet čekat da on odluči kada će hteji mislit i da će se sve rješit preko noći.
oni koji su prije 30 g bili 30g iza nas sada su 30 g ispred nas.
do kada tako?
možda će ovo iseljavanje vl. djece sa kartom u jednom smjeru potaknuti glasače da počnu misliti dalje od 1945?
čekamo taj mali korak za čovječanstvo a veliki za hr čovjeka.
da eu nema svoje mehanizme našem narodu bi i 20% deficita bilo održivo ?
ako se sa zvukom sirene ubacimo u euro kao manjim zlom kroz jeftinije zaduživanje i vračanje kredita a čini se da je takav plan(sinergija je vidljiva na svim poljima)trebalo bi u budućnosti biti još prosperitetnije za narod.
domaća zadaća nije tajna,sve se zna,sve je provedivo samo…
idemo delat

[/quote]
Migra kako ti nije neugodno.
Nakon što si pola ljudi na Tehnici i Viaduktu zavio u crno još bi uveo porez na nekretnine.
Da Hrvatima opljačkaš jedino što još imaju.

Migra da li ti pripadaš skupini Borg?
U svakom slučaku se tako ponašaš.


Crobex raste ili pada u ovisnosti da li raste ili pada RIVP. Na što smo spali na 2 – 3 dionice koje određuju smjer cijelog ZSE-a. Sjetite se 2008 i tadašnjih prometa i broja dionica i pogledajte nakon 10 godina na što se svela burza u Hrvata. Fuj, fuj!

Mi smo majstori za sve uništiti. Umjesto da stvaramo, rastemo…mi samo znamo rušit i uništavat.

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

Kad čemo čuti pravu istinu?
Tko će plaćat naše mirovine? Opet krediti?
Dijaspora ? Pa ti se nece vratit nikad u broju kojem su otisli, da i postanemo nova Irska za 10 godina opet sumnjam,jer koliko vidimo ni Irska dijaspora se ne vraca u Irsku a ima je…
Ne kazem da trebamo uvozit izbjeglice ali me zanima tko? Besplatni udzbenici ce nam dovest radnu snagu? Ja nisam jos cuo nista konkretno jer nije popularno.
Dr. Eckhart
“To je ogroman blagoslov za Njemacku,Njemacka ima velike demografske probleme i pitanje kako ce funkcionirat nas socijalni sistem u buducnosti…izbjeglice ce itekako pomoci osigurati njemacke mirovine…”

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2050922

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Ne bih se upuštao u takve ocjene.
Svatko ulaže kako smatra da treba i snosi rizike istog.
A definitivno je istina da Hrvati previše kapitala umlaćuju u beton koji dugoročno donosi manje nego pametno uložen novac u nešto drugo. Pogledajte dugoročne grafove dionica vani i usporedite to s rentom pa će sve biti jasno. Ovdje ne spominjem ZSE, primjećujete.
Beton ako ga je previše je mrtvi kapital.
Definitivno treba potaknuti ljude na diverzifikaciju ulaganja. Pa makar i poreznom batinom.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

[/quote]
Migra kako ti nije neugodno.
Nakon što si pola ljudi na Tehnici i Viaduktu zavio u crno još bi uveo porez na nekretnine.
Da Hrvatima opljačkaš jedino što još imaju.

Migra da li ti pripadaš skupini Borg?
U svakom slučaku se tako ponašaš.
[/quote]

na thnk si po mom komentiranju mogoa kupit po 200 i prodati po 850 na godinu dana.
kupiti na 120 i prodati na 240 u mjesec dana.
kupiti na 30 a prodati na 150
….
vdkt kupit na 300 i prodati na 440 u mjesec dana…

kupit kodt prije prve podjele dionica na1000,mais na 40,lrh na 1000 himr na 160
atpl 200,hmst na 200,hupz 2500,pvcm 170….
sigurno sam nešto zaboravio
nisam borg ali ti je novčanik mogao biti bitno puniji da jesi što nisi.
vidim da te more SŽJ radi propuštenog a možda još više radi onog što se bojiš da ćeš propustiti?
razmotri možda još koju životnu opciju i budi sretan i vesao u skladu sa predstojećim blagdanima.
meni je ovo bila uspješna godina a tebi želim barem jednako uspješnu 2019.
svima nama po našem izboru.

p.s.
cigla i beton iako imam i sam nikad nisu mogle prehraniti narod ali zdrava ekonomija koja počiva na privatnom poduzetništvu i zdravoj investicijskoj klimi jesu.
ima jedna država svijeta koja je najbogatija po glavi stanovnika ima najveći udio tog bogatstva u dionicama od svih drugih država,i u zadnjoj krizi je najviše kupovala dionice i najviše se obogatila.
istraži i napiši svoj rezime ove činjenice.
napiši što ti očekuješ da će se dogoditi u nekoj sljedećoj budućoj krizi,kako će ta država postupiti.

p.p.s
nitko nikome ne oduzima nekretnine sa porezom već preusmjerava novi kapital u poduzetništvo za koje država mora stvoriti povoljni investicijski zakonodavni okvir.
to se odnosi i na tržište kapitala krozu ukidanje poreza koji rade puno više štete nego koristi.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Još imamo samo 4 trgovinska dana do kraja 2018. godine, koja ide već polako
u zaborav kao jedna od najgorih godina u povijesti ‘naše’ burze. Sve najbolje
svima u 2019. i nadam se da će biti bolja od ove!

http://www.zse.hr/default.aspx?id=32821

New Report

Close