Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Meni je ovaj tjedan samo 600 kn plusa..[smiley3] Ali dobro biti će za burek..ciiijeli kolut..

Griješka,tjedni izvještaj kaže 1400..

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


mmstanic: ” Meni je ovaj tjedan samo 600 kn plusa..[smiley3] Ali dobro biti će za burek..ciiijeli kolut.. ” Griješka,tjedni izvještaj kaže 1400..

Biće i za jogurt
[smiley2]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Biće i za jogurt [smiley2]

Da,ali tekući,mada više volim Bioaktiv,ali nema se,sada se mora štediti…A i voćni bi mi dobro došo….[smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Meni je ovaj mjesec najčudniji u kratkoj investitorskoj karijeri. Nisam imao nijednu kupovnu transakciju. Krivulja prikazuje kretanje vrijednosti portfolia posljednjih 20 radnih dana:


Meni je ovaj mjesec najčudniji u kratkoj investitorskoj karijeri. Nisam imao nijednu kupovnu transakciju. Krivulja prikazuje kretanje vrijednosti portfolia posljednjih 20 radnih dana:

Uf, 3.7 te malo ubio pretpostavljam brodari koji su sve lijepo vratili na mjesto…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


pojavilo se 2000 komada na kupnji na ATPL.


SLK: ” Igra malog tigra. Ne daju gore. ” Nalog je na kupnji ?!

Onda nedaju dolje.[smiley2]


strategos: ” Meni je ovaj mjesec najčudniji u kratkoj investitorskoj karijeri. Nisam imao nijednu kupovnu transakciju. Krivulja prikazuje kretanje vrijednosti portfolia posljednjih 20 radnih dana: ” Uf, 3.7 te malo ubio pretpostavljam brodari koji su sve lijepo vratili na mjesto…

Malo mi dijagram debilno izgleda, tako da je to zapravo 4.7. bio. 🙂 Katastrofa inače. Portfolio mi je pao u jednom danu za -4,73%. Kombinacija JDPL & TSHC. Al sad lakše dišem kad me TNPL i JDPL vuku gore. 🙂



pojavilo se 2000 komada na kupnji na ATPL.

jurrica:

SLK: ” Igra malog tigra. Ne daju gore. ” Nalog je na kupnji ?!

Onda nedaju dolje.[smiley2]

Gore. Postavili su veliki nalog na niskoj cijeni, i drže kupnju uz sebe. A ako vam je bitan broj dionica na kupnji, bez obzira na cijenu, to je najmanji problem. Neka svatko interpretira na svoj način. [smiley11]

No respect


Meni je ovaj mjesec najčudniji u kratkoj investitorskoj karijeri. Nisam imao nijednu kupovnu transakciju. Krivulja prikazuje kretanje vrijednosti portfolia posljednjih 20 radnih dana:

Ja sam zadnju transakciju imao u 5. mjesecu. Danas sam na ATH.

No respect


vorda: ”
pojavilo se 2000 komada na kupnji na ATPL. jurrica: ” SLK: ” Igra malog tigra. Ne daju gore. ” Nalog je na kupnji ?! ” Onda nedaju dolje.[smiley2]

Gore. Postavili su veliki nalog na niskoj cijeni, i drže kupnju uz sebe. A ako vam je bitan broj dionica na kupnji, bez obzira na cijenu, to je najmanji problem. Neka svatko interpretira na svoj način. [smiley11]

Zanimljiva teorija. Znači, ako želiš spuštati cijenu, lažiraj kupnju. U ponedjeljak stavljam na EIG kupnju od 10000 kom po 1 kn. To bi onda trebalo cijenu potjerati prema dolje?


Zanimljiva teorija. Znači, ako želiš spuštati cijenu, lažiraj kupnju. U ponedjeljak stavljam na EIG kupnju od 10000 kom po 1 kn. To bi onda trebalo cijenu potjerati prema dolje?

Trebaš imati malo više pljeve za i količinu i cijenu.

Ako si na prodaji i prodaješ po 2.240 kuna, i pojavi se lik na kupnji sa 2000 komada po 2.100, koji je tvoj potez? Dižeš prodaju na 2.300 kuna? A razlika među vama cca 10%.

Ako si na kupnji i kupuješ po 2.181 kunu, i pojavi se lik na kupnji sa 2000 komada po 2.100, koji je tvoj potez?
Dižeš prodaju na 2.200 kuna? Nudiš 5% više nego on, jer si ti pametniji?

Evo režirajmo: ispred velikog na kupnji ima ukupno 170 dionica. Na prodaji od 2.219,90 do 2.298,00 ima 232 komada. I dobro, ovih 170 se ispreklapa sa prva tri naloga na kupnji.
Nakon toga, prvi nalog na prodaji je ostatak od 12 komada na 2.240,00. Tko će kome popustit? Ovaj sa 2000 komada onom gore sa 12 diončica? Ili će prodaja brže bolje hvatat kupnju, da proda po 2.181 a ne 2.100?

U svakom slučaju, taj nalog neće nekoga potjerati prema 2.300.

Da se baja postavio ispred svih, na recimo 2.200, eee to je već druga priča….. Onda je taj nalog poticaj na dizanje kupnje. Onda se mali na prodaji trpaju ispred njega, prodaja bježi gore… i ostalo kako to već ide.

Eto, to je moje mišljenje. Možda se dosta ljudi ne složi, ali što da radim. Ja to tako vidim. [smiley11]

No respect


vorda: ” Zanimljiva teorija. Znači, ako želiš spuštati cijenu, lažiraj kupnju. U ponedjeljak stavljam na EIG kupnju od 10000 kom po 1 kn. To bi onda trebalo cijenu potjerati prema dolje? ” Trebaš imati malo više pljeve za i količinu i cijenu. Ako si na prodaji i prodaješ po 2.240 kuna, i pojavi se lik na kupnji sa 2000 komada po 2.100, koji je tvoj potez? Dižeš prodaju na 2.300 kuna? A razlika među vama cca 10%. Ako si na kupnji i kupuješ po 2.181 kunu, i pojavi se lik na kupnji sa 2000 komada po 2.100, koji je tvoj potez? Dižeš prodaju na 2.200 kuna? Nudiš 5% više nego on, jer si ti pametniji? Evo režirajmo: ispred velikog na kupnji ima ukupno 170 dionica. Na prodaji od 2.219,90 do 2.298,00 ima 232 komada. I dobro, ovih 170 se ispreklapa sa prva tri naloga na kupnji. Nakon toga, prvi nalog na prodaji je ostatak od 12 komada na 2.240,00. Tko će kome popustit? Ovaj sa 2000 komada onom gore sa 12 diončica? Ili će prodaja brže bolje hvatat kupnju, da proda po 2.181 a ne 2.100? U svakom slučaju, taj nalog neće nekoga potjerati prema 2.300. Da se baja postavio ispred svih, na recimo 2.200, eee to je već druga priča….. Onda je taj nalog poticaj na dizanje kupnje. Onda se mali na prodaji trpaju ispred njega, prodaja bježi gore… i ostalo kako to već ide. Eto, to je moje mišljenje. Možda se dosta ljudi ne složi, ali što da radim. Ja to tako vidim. [smiley11]

Možda si u pravu a možda i nisi![smiley2]

Novac je kisik burze!

New Report

Close