Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Netko je Eriksonom gurnuo Crobex u minus.

Znaju nasi unaprijed kako se vani gomilaju novi minusi, pa zele unaprijed malo ublaziti nase “budjenje trzista” tako da prizemljenje idući tjedan bude lakse.

To buđenje kapitala sada je kao buđenje medvjeda dok spava zimski san.
Makar će neki reći da na ZSE MEDO nikad nije ni otišao spavati jer je bilo prevruće.

Po meni ovo je zadnje uvaljivanje dionica prije nego se i na ZSE prelije ponori i panika s vanjskih tržišta.

Na sreću još ovo malo ljudi koji ovdje ulaže se je opametilo i više ih ništa ne može iznenaditi.
Pa gubici neće biti tako veliki kao od 2008.godine.

Živi[/url] bili pa vidjeli[/url]!


Ja ocekujem mrcvarenje na 1600-1700, onda recesiju i pad na 500.

Kakav pesimizam ili cinizam. Šta si sve prodao/la na niskim razinama pa ti sad teško gledati rast?

Ja očekujem rast i pretvaranje CROBEXA iz GROBEXA u GOLDEX. Kraj 2019.g. = 2500 bodova.
To mirovinci naprave i prije ako im se hoće. A možda im se bude htjelo.
🙂

Kupi opet i uživaj.

Možda nam neće ni trebati hrvatsko tržište kapitala nego će sve biti ujedinjeno kao u USA…

Možda nas u budućnosti dočeka ovakvo nešto pa nam neće biti bitno koliko su likvidne hrvatske dionice kad ćemo imati na raspolaganju EU tržište kapitala. https://www.consilium.europa.eu/hr/policies/capital-markets-union/

zna li netko kako bi to izgledalo u praksi? Kako bi samo dobro bilo da se spojiš na Agram brokere, Hitu ili neku dr platformu i samo klikćeš na sva tržišta kapitala u EU i trguješ sa njihovim vrijednosnicama na isti način kako trgujemo sa domaćim… šaltaš i ne ovisiš samo o hr dijonicama.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Oporavak TK ili Smrt tržišta kapitala
https://novac.jutarnji.hr/rasprave-i-rjesenja/jednostavan-recept-za-oporavak-trzista-kapitala/8180096/

@plavi01
Uh šta je nahvalio gospodina Horvata te Podravku!

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Ma jasno.
Ali dobra poanta cijelog teksta je da se nema sto palamuditi o “vracanju povjerenja” jer za to treba barem 20-30 godina i u osnovi je sasvim apstraktna kategorija. Ljudi nemaju povjerenja u nista pa zivot opet vozi.
Ono sto je bitno i ono sto svi zapravo zelimo je akcija, sad i odmah. IPO-i, nova uvrstenja, nesto, fondovsko dizanje TK, najbolje sve zajedno. Znaci KRATKOROCNE mjere koje ce dati rezultat odmah. A o povjerenju mozemo usput akademski tafrljati koliko god hoces.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

nisam nikad tajio da spadam među one koji se smiju kada pada kiša ili kada je vani hladno iako san bitno veći ljubitelj sunca,topline i svega šta ide u paketu jer poslije kiše i zime dolazi sunce i ljeto.
pri tome ne odričem pravo na suprotan stav,svima nama po našem izboru i ja se neću žaliti.
upravo su kiša,zima zaslužni da imam više vremena za komentiranje ovdje.
s ove pozicije mogao bi reći pa kada će to proljeće a svi znamo da će to brzo.
kao država i društvo trpimo veliku štetu kao posljedicu stanja na tržištu kapitala.nema tu mjesta za emocije ili dilemu voljenje ili nevoljenje tržište kapitala jednako kako nije mudro razmišljati primjerice dali volimo kisik,sunce….
posljedice bi mogle biti pogubne ako netko ovom avg financijski nepismenom narodu ne objasni koliko je danas mogao biti prosperitetniji i punijih novčanika sa boljom budućnošću za svoju djecu da imamo razvijenije tržište kapitala i koje će biti posljedice ako se to ne promjeni.
ako i kada to netko ovome narodu objasni nakon toga ja bi mirno spavao sa odlukom tog naroda,ioako za mene bi posljedice bile podnošljivije u nekom razmjeru u slučaju neprihvačanja onog što su prihvatili i bitno tvrdokorniji socijalisti ili bolje reći komunisti.
ne samo prihvatili nego i primjenili tako da smo od onih koji su bili u poziciji da se njima smiju postali predmet ismijavanja.
nije ovo samo pitanje osobnog izbora i želje za biti više ili manje bogat,bojim se da ovom financijski nepismenom narodu nije jasno da je to pitanje opstanka ili nestanka po vlstitom izboru.
mi nismo nepismen narod već samo financijski nepismen narod što bi trebalo bitno olakšati financijsko opismenjavanje.
gdje je sada naša akademska zajednica?
kojim se to oni pitanjima bave?
ima li važnije teme od opstanka naroda?
naroda koji bježi iz zemlje kao nikad jer ne vidi za sebe perspektivu,ne želi gledati slušati i snositi posljedice političke kaste kakvu imamo.
akademska zajednica nije toga svjesna ili opet se sili kao devedesetih čvrsto držati oči zatvorene pred privatizacijijom po hr modelu?
a upravu su to najjači korijeni zašto jedan narod koji nije nepismen je financijski nepismen.
ima averziju premakapitalizmu i tržištu kapitala nesvjestan da na taj način potkopava temelje svog opstanka.
što se mene tiče akadesmka zajednico srami se svoje uloge u novijoj hr povijesti.
moglI ste učiniti bitno više za budućnost ovog naroda,može se i danas,propustili ste priliku devedesetih ne propustite ju danas jer tko zna hoće li još biti prilika.
da su prije nas gledali samo svoj osobni interes dali bi ikad živjeli u vlastitoj državi?
zar je nama toliko loše da se ne može nešto učiniti i za budućnost vlastitog naroda?
odreći sa malo materjalnog ali se obogatiti vjerom u činjenje dobrog?
ako ne a kako ćemo se i s kojim pravom nadati u budućnosti da nam se dobro vrati?
isprike pojedincima na prozivanju u generalnom dojmu koji se stjeće.
kapitalizam(tržište kapitala)nije nešto što voliš ili ne voliš nego nešto što prihvačaš ili neprihvačaš a posljedice neprihvačanja imaju svoju cijenu za koju sam uvjeren da velika večina onih koji bi je navodno bili spremni platiti su to spremni samo na papiru i da bi im za tri dana bilo i previše.
posljedica je to relativnog blagostanja u kojem živimo desetljećima a ne vjeruje se još živim među nama koji su iskusili neusporedivo gore od današnjeg blagostanja.
“Kolo od sreće uokoli vrteći se ne pristaje: tko bi gori, eto je doli, a tko doli gori ustaje.”( I.Gundulić)
neusporedivo je lakše pročitati nego na vlastitoj koži isprobati.
tko misli da nije ,želi,mora.ima potrebu…
respect na tom vlastitom izboru
imat će o ćemu pričati u budućnosti i neka se pohvali

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Ukinut porez na dividendu i porez na kapitalnu dobit i povjerenje ce doci vrlo brzo.

Uh šta je nahvalio gospodina Horvata te Podravku!
Juka@
ne ulazeći u prošlost,dokaze,postupke konstatiram da je doveo jednog investitora koji je dignuo jednu dionicu 50% za sada.skrenuo pozornost na nju možda i nekih drugih ili će se to nekad dogoditi.
da je više takve strane pameti koja vidi ono što ne vidi večina domaće dali bi danas pričali o potrebi buđenja tržišta kapitala?
ono što je problem da mi čekamo da drugi dođu umjesto da sami odradimo svoju domaću zadaću.
simptomatično je da je stranac zaigrao na kartu oporavka tržišta kapitala u cjelini.
pisao sam o tome i prije njegovog ulaska a i sam ušao.
dionica nikad nije bila među likvidnijima radi svoje specifične dionička strukture.
osim u zadnje vrijeme kao psljedica značajne akumulacije.
sve ima svojh nedostataka i prednosti.
tko može reći da nema po njegovom izboru?
čini se da je želja i veća ali tu vrijede posebna pravila.
dobro za tržište kapitala da ima ovakvih primjera a posebice na ovom primjeru koji
sugerira da se nešto pozitivno očekuje od marketa u cjelini.
time will tell

p.s.
start u 2019 će biti prilično nizak pa ima dima da bi moglo biti i vatre
time will tell

p.p.s.
prošle godine u siječnju je S&P dignuo rejting
da nije bilo uljanika vrlo izgledno a ovako je neizvjesno
to je i politička odluka amera
da podsjetimo ima zemalja čija je premija rizika na dug veća a rejting bolji od našeg pa…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close