Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Konferencija 'Buđenje tržišta kapitala' okupit će predstavnike međunarodne poslovne elite

https://novac.jutarnji.hr/konferencije/konferencija-budenje-trzista-kapitala-okupit-ce-predstavnike-medunarodne-poslovne-elite/8173157/


ova anamarija fino to prezentira. vidi se da zna sve te potrebne fraze. čak i više od toga. izgleda da razumije o čemu priča dok u slučaju žigmana nisam posve siguran.

who dares, wins

http://novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Gradevinarstvo-se-oporavlja-Po-prvi-put-od-prosinca-2009.-godine-izdano-vise-od-tisucu-gradevinskih-dozvola

još malo dobrih vijesti, sve manje krkanskog kadra… http://novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/U-upravama-domacih-kompanija-sve-je-manje-domaceg-kadra-Hrvatskom-zavladali-inozemni-menadzeri

Na N1 buđenje tržišta kapitala






Uvjeren sam u brutalan rast dionica na ZSE u I. kvartalu 2019.
Do tada… strpljenje… voda se tak zamutila da je to strašno… ali svemu jednom dođe kraj…

Mislim da ste pogrijesili godinu(2019 ili 2025)?
[/quote]

Optimisti računaju na rast 2019 a pesimisti čekaju 2025 🙂
[/quote]
Znate koja je razlika izmedu optimista i pesimista u burzovnim krahovima i krizama?
Pesimistima su ostali novci,a optimistima "bezvredni papirici" (iliti sada elektronski zapisi).
Znate li kada pesimisti ponovno pocinju kupovati dionice?Onda kada im "optimisti u panici" za "sicu" prepuste svoje dionice!!!! I onda "pesimisti" kupuju dionice sve dok iste ponovno ne narastu i postanu privlacne optimistima,kojima tada prodaju.I ciklus se stalno ponavlja!!!!
[/quote]
Dobro kažete samo da li je sada vrijeme za rasprodaju?
Ovo što imam u porfelju mi se čini prilično jeftino da bi prodavao po toj cijeni. Mislim da je veliki osigurač u ovakvim vremenima visina dividende. Ono što ima preko 5% ili oko 5% dividendnog prinosa mislim da neće značajno padat. Ako i padne bit će to kratkoročno, pogotovo ako još ima i rast poslovanja. Nisu ni 2008. sve dionice jednako padale.
[/quote]
DA, 5% zvuči dobro,slučajno imam jednu u portfelju koja zvuči dobro na kvadrat iako mora se priznat da matematika govori da je to i više od toga.
61/171,5=Hm…
to je prošlost a što bi nam mogla donjeti budućnost?
očekujem više,možda pohlepa a možda i argumenti utemeljeni na činjenicama.
a možda i griješim,nebi bilo
pozdrav pesimistima a posebno onima koji su mi prodali:)
p.s.
naravno večinski će odlučiti ali para će biti u 2019 za divku još više,živi bili…
strpljivi će dočekati odgovor a
no pain no gain ili tako nekako…
🙂
p.p.s.
ako su nekima puno usta onih koji isplačuju 3,3% divke neće se valjda uzeti za zlo nama kojima su puna usta onih koji splačuju 3,3 na kub?
evo čak ću napisati da očekujem sljedeće godine “mali” pomak prema gore =3,5 na kub
nebi bilo prvi put da griješim a svima nama po našem izboru….

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/nakon-deset-teskih-godina-vrijeme-je-za-vracanje-povjerenja-ulagaca-u-trziste-kapitala/8176406/

gledaj ovi mudraca – sad ćemo mi da uvalimo još jedan pravilnik, još jedan zakon, još jednu birokatiju i ond aće sve bidne dobro.

Kakva sprdačina – a kako bi bilo gospodo da ukinite sulude poreze koji ništa ne donose ili bar urazumite naplatu isti. Možda bi to malo ptaknulo tržište.

Kakvi ljudi nas voide, još nam dobro i ide. Autizam naši političara spram socijalne i svake druge stvarnosti rvatske je stvar za psiološko patološka proučavanja.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

I, sto su rekli na konferenciji, kako.planiraju ozivjeti trziste kapitala?

@migra
Nemojte kolega više o toj prilici tj. neprilici
Tko bi to vrednovao kako treba jednog dana, ta dividenda isplatila se sad i nikad više , zeznit cete vecinski i pogubit ces novce itd.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Pazite ovo, Borg skupina ima najviše predstavnika na konferenciji. Još da su dali pravo ime ovom domjenku, “familja, ortaci i kumovi”.

Paulie, 14.12.2018. u 11:38
Uz navedene izlagače, te paneliste guvernera Hrvatske narodne banke Borisa Vujčića, predsjednika Uprave Podravke Marina Pucara, predsjednika Uprave AD Plastika Marinka Došena, konferenciju prate, među ostalima, i bivša potpredsjednica Vlade Martina Dalić, bivši direktor Hrvatske udruge banaka Zoran Bohaček, bivši potpredsjednik Vlade i ministar financija Borislav Škegro, izvanredni povjerenik za Agrokor Fabris Peruško i predsjednik Uprave Končara Darinko Bago.

bojim se da kada je u pitanju porez da ukidanje nije izgledno jer naime vlada očekuje procvat tržišta kapitala i posljedično velike porezne prihode s te osnove a odricanje nije u skladu sa….
ima ona jedna prigodna o primatima i granama…
čini se da smo rođeni pod sretnom zvijezdom,ima puno dokaza…
valjda ćemo se jednog dana kao nacija sjetiti i uplatit taj loto da…
na nama pojedincima je da se više oslonimo na vlastitu mudrost i pobrinemo da uzmemo ono što se nudi.
a još nije bilo da se nisu nudile odlične prilike,bilo ih je i u ovoj godini,biti će ih i u 2019
svima puno uspjeha u izboru

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Situacija mi izgleda kao jedno sinhronizirano buđenje medvjeda iz zimskog sna.
Malo članci malo konferencije malo dodjele nagrada malo divke malo najave rezultata…
I povećani prometi ovih dana nakon onih velikih iskrcaja djeluju kao utvrđenje dna na razini 1700-1750.
Osobno očekujem da možda liznemo 1800 do kraja godine, ali stabilizacija iznad 1750 bi bila lijepa pozicija za uvod u 2019.
Jedino me ne vesele baš vijesti iz EU. Izgleda kao da će crknuti. Morat će ponovno QE, a taman ga završili, heh.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Ja ocekujem mrcvarenje na 1600-1700, onda recesiju i pad na 500.

New Report

Close