Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@kvart
slažem se, treba staviti naloge bar 15-20% niže od sadašnjih cijena i čekati ekipu koja se skriva iza skrbničkih računa da se istrese po bidu prije kraja godine…a ova skidanja s prodaje nema smisla niti komentirati, to vjerojatno oni sami rade da navuku ekipu

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

zorangutan
Točno. Sad ih treba izuti iz cipela.
Od 01.01.2019. Porezna može ući na skrbničke, a godinu kasnije mislim da se skroz ukidaju.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

@kukuriku
da, treba se povući 20% niže ili još bolje maknuti sve kupovne naloge pa neka se oni sami spuštaju kako ih panika bude stiskala prema kraju godine pa će davati diskonte boli glava, a strpljivi kupci natrpati će se po ludim cijenama

p.s. gledam crobex 10, on je pao danas ispod 1000 bodova! to je valjda prvi put od kad je uveden da se spustio ispod početne pozicije?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

@ Kukuriku
Ovo sa skrbničkim računima i izuvanjem iz cipela dobro zvući, ali ………………
Jeste li potpuno sigurni da tržište pada zbog toga ?
Mislite li stvarno da država svoju povlaštenu kastu želi izuti iz cipela ?

Država nema veze s tim.
To je EU regulativa koju naši mrzovoljno moraju provesti.
I vani se već neko vrijeme gombaju s tim.
Zapravo je sve puklo kad su Ameri napali HSBC banku plus Švicarce za skrivanje novca i pomaganje pri utaji poreza američkih građana u inozemstvu.
Ukidanje bankarske tajne pred poreznim organima. Ovo je samo ogranak toga.

P.S.
Nisam siguran da je zbog toga.
Ali kad zbrojiš dva i dva…
Veliki prometi i stiže rok.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Ma kakva 2008. Nije za uspoređivati… Ni vani a ni kod nas..
Jedino da se ozbiljno zarati, a onda će ti dionice bit zadnje na pameti…

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

Tako je…….

Ovo sada je puno puno gore nego 2008.g.
Nema bida ni za lijek.
Nekad si sve zivo mogao drugi dan utopiti – pa barem sa -10/-20%…..a sada – šipak.

Pa čovječe, Crobex je tada padao sa 5400 bodova… Imali smo razdoblje brutalnog rasta od 2005.- 2007. godine. A i tada je taj biblijski pad izmanipuliran od strane OMF-ova. Pa mi smo sad dno dna i to traje već 10 godina. Ak ti imaš očekivanja da će sve na 0 kn, ti čekaj i dalje…

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/hanfa-mirovinski-fondovi-i-osiguranja-rastu-za-oporavak-trzista-kapitala-trebat-ce-vremena-20181210

Mirovinski fondovi rastu i rasti će, a tržište kapitala ne.
Bolji zaključak do HANFE se ne može ni očekivati, obzirom na razinu kompetencija i
moralne osobine.
Umjesto da opismenjuju javnost i ulagače beru visoke plaća i ne rade ništa.
Stvorila se interesna skupina države i mirovinskih fondova vrte milijarde, i tako država sisa
građane i još stavili porez na kapitalnu dobit

jedva čekam izvještaj za ovu godinu, da vidim koliko sam ja uplatio, a koliko su mi oni zaradili, bojim se da se trebam osloniti samo na svoje kljuse

Prinosi OMF su ove godine od -0 do 2%, a i DMF nisu ništa bolji čak dapače neki su u debelim minusim.
Tek toliko da se zna kako mirovinci dobro ulažu naše milijarde.
Važno da se busaju kako oni nešto rade.

Buđenje tržišta kapitala?

New Report

Close