Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@zločesta moji linkovi ti rade pa ćeš doči na isto kao kod kolege @pilapila.

@investimir
nisam baš siguran da bi to nekog zadovoljilo jer je sad baš obavljena trans. pod rednim br. 15129. sad od kad se to broji pojma nemam.

who dares, wins

Porez, koji je ugrađen u naknadu i prati visinu transakcije (ne broj transakcija kako je naveo kolega). Npr, ako je naknada brokeru za izvršenu transakciju 0,4%, ugraditi još kaj ja znam, 0,1-0,3% na ime poreza. Neka netko procijeni koliko bi država željela naplatiti tog poreza. Vjerujem da bi svi bili zadovoljniji…

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.


Taj porez je jedna od najgori uljeb budalaština – ništa se en dobiva njime, a provedba stojiviše od naplate. suludo.

IMA LI IJEDAN NORMALAN ČOVJEK U TOM MINISTARSTVU DA UVEDE DA UMJESTO SUMANUTOG POREZA UVEDE TAKSU D 1 KN NA SVAKU TRANSAKCIJU. AKO VEĆ SE POREZ NE MOŽE UKINUTI JER ULJEBUINE DAJU.

NAPLATITE 1 KN NA SVAKU TRANSAKCIJU I BOG TE VESELIO. BIT ĆE VIŠE OD 20 MILAJ KN, A NEĆE SE DOGADATI DA SAD LJUI PRODAJU SAMO ZATO DA NE PLATE POREZ – IDU NAMJERNO U GUBUITAK SAMO DA NE PLATE POREZ. PERVERZIJA ČISTA

To sam je predlagao prije par godina, pisao na forumu o tome, čak i u MF, ali naravno da ih zaboli ona stvar da ljudima olakšaju. Uhljebi u MF gledaju samo kako zagorčati život svima na suprotnoj strani i oteti im što više jer oni ne stvaraju prihode nego otimaju od drugih koji stvore prihod!!!!!

Ignore: KressoM, delux

Porez treba suspendirati dok prometi znacajno ne porastu. Nema smisla oporezovati nesto cega nema. Oporezuje se ono cega ima da se nesto skupi. A da bi naraslo treba osloboditi poreza i pustiti da naraste.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

@ Kukuriku

Dok Vi razmišljate o porezu na DOBIT naš dragi CROBEX prešao je još jednu “psihološku” granicu.
Ovdje dobiti već dugo nema, a uskoro neće biti ni tržišta.

Crobex: 1699

Uskoro 1666, kako se čini…

Ne zaboravite da su ostala samo jos cca 2 tjedna do kraja godine za prodaju ekipi koja drzi skrbničke koji “nisu za javnost”. Ona dva dana preostala nakon Bozica ne računam. Tako da ih treba pustiti da prodaju što imaju po sistemu daj što daš

E sada….da li mi kupujemo dip, ili kupujemo tržište u padu ?
Kada ne znam što kupujem, ne trgujem.

Trenutno fondovi ne dopuštaju pad ispod 1700.


Porez treba suspendirati dok prometi znacajno ne porastu.

Zeleni prsluci.

– obucite zeleni prsluk, ne trebate ništa rušiti, uništavati ili paliti.
– prestanite trgovati.
– ne kupujte udjele u investicijskim fondovima.

– prošle godine je u RH trgovalo 10.000 investitora.
– ove godine 7.000 investitora, dosta investitora ima više računa kao i ja na više imena, možete misliti kako moja baba trguje na burzi a statistički se broji u tih 7.000 investitora.
– dogodine će biti još manje investitora.
– manje investitora manji prometi.

– probajte i vi par mjeseci ne trgovati, e samo to može uništiti burzu, brokere i neka uhljebima ostane taj porez, neka ga slobodno i povećaju pa će skupiti i više novaca, zašto ne uzeti lovu onima koji imaju viška love.

– I love this game.
Pozdrav !

Ja ne vidim nikakav problem u porezu. Problem je u tome sto se ne zaradjuje pa su svi i sve krivi. Ja bih bas rado platio velik porez… doduše ne uhljebima i bandi koja nas pljačka u vrhu države i sustava nego radi toga jer bi to znacilo da sam mnogo i zaradio i da je konačno ekonomiji i gospodarstvu krenulo bolje.

upupup
Ja platim svake godine, nekoliko tisuća kn, ali ove izgleda neću.
Osim ako se nešto grdo ne promijeni.
Ali generalno nije problem platiti porez nama koji smo tu inventar.
Problem je u tome što odbije hrpu malih koji bi napravili tu i tamo neku transkaciju, a ne da im se zezati s tim, boje se da ne uđu u neki prekršaj itd.
Baš zato kad bi se PKD ukinuo narasli bi prometi, a s njima i razina Crobex-a te dobit iz trgovanja. Barem za veći broj ljudi nego sada.

“Dobiti odavno nema.” – to vi kažete.
“Uskoro neće biti ni tržišta.” – notorna glupost, tržišta će uvijek biti.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

New Report

Close