Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čitam što pišete, svi ste u pravu.
Od 2008. do danas svugdje se mogao zaraditi novac, takav dio ciklusa.
Tržište nekretnina sevjoš drži, a papiri se već klimaju, to je jedina razlika.
Vrijeme će to sve poravnati.



DojJuan je u pravu, vecim dijelom. Ono sto raste raste ili zbog turizma (centar ZG) ili zbog subvencija (rubni dijelovi vecih gradova). I nisam optimist na kraci i srednji rok, ali na dulji vec jesam. Zasto? Zato jer ce se porastom placa, a taj proces je nezaustavljiv, u nekom trenutku zaustaviti pa i preokrenuti trend pada broja stanovnika. Ne govorim samo o djelomicnom povratku emigranata vec i o doseljavanju ljudi tipa Filipinci i dr. Nekim ljudima je bolje raditi ovdje za tisucu eura i biti u ugodnoj klimi nego raditi u Njemackoj za 1800-2000 pa stalno biti u magli i nekom sumraku. Naprosto je tako. Poznajem te kulture jer dosta radimo s njima i putujem tamo relativno cesto.

po meni, računica na dulji rok ti ne soji, treba uračunati inflaciju a nekretnine su i potrošna roba i treba ih održavati a također, pogotovo u zg, uračunati skupe komunalije, pričuve i naknade te svakako i na neki novi oblik nekretninskog poreza…

u pravu si do će do nekog oblika imigracije svakako doći ali sa poprilićnom sigurnošću možemo predvidjeti da će to biti populacija slabije platežne moći stoga teško da će isti ulaziti u vlasništvo nego prije u najam a to su jeftiniji stanovi do 60m2 u rubnim kvartovima ala Novi Jelkovec gdije su stanovi niže vrijednosti

bolje razmisli o gradilištima, polj. zemljištima ili šumu
[/quote]

Ne znam koja to racunica ne stoji kad je ni nema u mom upisu.
Imas turizam kao pokretac i on vozi. Dokle ce to ne znamo. S tim da je turizam u ZG u povojima. Nema razloga da ne uzme barem 10% nocenja RH.
Zez je lijepo napisao kako to vozi.
Ostalo da, ali su nize platezne moci bili i oni nasi koji su otisli.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

ma kol. Kukuriku, tema bez granica, štobibilokadbibilo…

samo, iz moga subjektivnog iskustva sa nekretninama a bome ne fali mi ni iskustva niti nekretnina, ti iz dobre namjere ti govorim da je to prije robija nego posao, i da bi rađe da sam dio tih para uložio u kvalitetu života nego u zidine, makar, da ne generaliziram, ima ljudi kojima se posreći da su u pravome trenutku u dobroj poziciji…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

a ako te već zanima turizam ili najam, onda svakako razmotri Blato, centar ti je 10 min i bolnica će se kadtad izgraditi a onda tko je u poziciji i ima kapacitet taj će zaraditi

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Ma sve jasno, kolega.
Ne zanimaju me nekretnine kao ulaganje.
Predugo se ceka za neki pomak cijene, ako ga uopce bude tamo gdje bih ja kupio. Pa najam, porez, odrzavanje itd. Too much. Da mi je kapital 10 mil Eur joa bih razmislio. Ali nije.
Zato i prodajem uskoro nesto i ulazem u papire koji daju divku.
Ali cisto gledajuci na razini trzista, ono sto vrijedi u ZG ce rasti. Te jos ponegdje gdje postoji turizam.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.


nema niti jedan jedini indikator da bi cijene nekretnina mogle rasti više nego što su sada, prije da će se samo profilirati po namjeni i lokaciji, ono što bi eventualno moglo rasti su cijene zemljišta ali samo zg i neposredna okolica te top turistička odredišta

kolega odlično rečeno. kratko i jasno. profiliranje po namjeni i lokaciji. da ne trošim vrijeme sa likovima koji nikad u životu nisu ugradili ni jednu ciglu ali su pročitali članak od nekog novinara postanara.

who dares, wins

Lijepi zaron na otvaranju.
Bida jedva da ima.

evo malo gažićke
Vaš link …[/url]
a link dalje:
Znate li koliko se prikupi poreza na kapitalnu dobit koji je uveden 2016. godine? Hoće li oko njega biti kakvih promjena?

– Nemamo podatak o tome, to ne znaju ni porezni stručnjaci. Procjena je da je zanemariv za državni proračun, po mom mišljenju, u najboljem je slučaju riječ o 20-ak milijuna kuna. Tehnički je loše zamišljeno kako se prijavljuje, a budući da se plaća na zaradu od domaćih i stranih dionica, mislim da Porezna uprava ima vrlo limitirane alate da provjeri točnost prijavljenog poreza.
Vaš link …[/url]

who dares, wins

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/gubitak-investitorskog-povjerenja-hoce-li-novi-zakon-o-trzistu-kapitala-privuci-ulagac

Ma…..možeš misliti…što god da piše nisam pročitala, link ne radi….
Povjerenje ulagača može vratiti buduća desetogodišnja dobra praksa na tržištu, a ne mrtvo slovo na bijelom papiru. Papir sve trpi.

Taj porez je jedna od najgori uljeb budalaština – ništa se en dobiva njime, a provedba stojiviše od naplate. suludo.

IMA LI IJEDAN NORMALAN ČOVJEK U TOM MINISTARSTVU DA UVEDE DA UMJESTO SUMANUTOG POREZA UVEDE TAKSU D 1 KN NA SVAKU TRANSAKCIJU. AKO VEĆ SE POREZ NE MOŽE UKINUTI JER ULJEBUINE DAJU.

NAPLATITE 1 KN NA SVAKU TRANSAKCIJU I BOG TE VESELIO. BIT ĆE VIŠE OD 20 MILAJ KN, A NEĆE SE DOGADATI DA SAD LJUI PRODAJU SAMO ZATO DA NE PLATE POREZ – IDU NAMJERNO U GUBUITAK SAMO DA NE PLATE POREZ. PERVERZIJA ČISTA

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

To je dobar prijedlog. Ugraditi porez u naknadu za izvršenu transakciju. Dogovorit to sa svim brokerskim kućama. Provedba je relativno jednostavna kao i kontrola naplačenog poreza na taj način. Svi su u dobitku. Jer ovo kako je sad nema veze sa zdravim razumom.

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

New Report

Close