Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Budući da nas ima još koji smo aktivni, možda je zanimljiva informacija koju organizira HANZA I ZABA

KONFERENCIJA
BUĐENJE TRŽIŠTA KAPITALA 14.12.2018. _ Esplanada

Vrlo interesantno

Hahahaha, najbolji vic ove godine 😝🤣👌

Ignore: KressoM, delux




ima love U HR na bacanje, ali ona ne ide na burzu….dosta je vidjeti kako rastu cijene nekretnina jer banke gotovo da ni ne daju kamate na štednju koja je kod njih pa se ulaže u nekretnine, ali u dionice nikome nije ni na kraj pameti…da nema mirovinaca koji prometuju na par "svojih" dionica, ukupni dnevni prometi na ZSE bili bi 1 mil.kuna

Apsolutno se slažem kolega. Sada ću sve te stanove i građevinska zemljišta utopiti u Zagrebu po puuuuno većoj cijeni.

Za apartman ću vidjeti.
Makar cijena od 2.200 eur/m2 mi se čini OK.
Naročito kada sam kvadrat platio 1.000 DM.

Lp

Ps. Gdje je Serislav koji mi se kleo da idemo 30% gore ove godine?
Govorio o nekim velikim vlakićima.
Čim se nagodba na Agrokoru ostvari….

[/quote]
kad budeš prodao prvu nekretninu sa zaradom slobodno nam to dokumentiraj. ovako na neviđeno i ja sam puno love zaradio. i onda sam otkantao dionički forum i prebacio se na nekretninski. i jbga oda sam se probudio.
[/quote]

Nema problema kolega.

Ako će te mirnije zbog toga spavati.

Vi će te meni poslati dobit i promet od dionica za 2018., 2019. i 2020. godinu, a ja ću Vam poslati svoj kupo-prodajni ugovor.

Pa ćemo usporediti tko je više zaradio.
Kako se radi o velikim ciframa predlažem da stavljamo minimalno 800.000 kuna prometa i 150.000 kuna dobiti.

Čak ću Vam dopustiti da u igru uđu turističke dionice, makar je to po meni isto ulaganje u nekretnine.

Ja počinjem prodavati nekretnine od 01.01.2019. jer smatram da će sljedeće dvije godine cijene stanova i zemljišta dostići nebo u Zagrebu.

Kao što vidite dajem vam tri godine da me potučete za moje dvije.

Pa ćemo usporediti rezultate.

Vi u dionicama i ZSE, a ja u nekretninama i Zagrebu.

Lp

ps. Pa ćemo vidjeti tko je budan sanjao.


Budući da nas ima još koji smo aktivni, možda je zanimljiva informacija koju organizira HANZA I ZABA

KONFERENCIJA
BUĐENJE TRŽIŠTA KAPITALA 14.12.2018. _ Esplanada

Vrlo interesantno

Vrlo interesantno ,kupujte dok vam mi (HANZA I ZABA) iskrcavamo .

molim moderatora da otvori temu[b] BEAR MARKE[/b]T 2019-2020 godina





Uvjeren sam u brutalan rast dionica na ZSE u I. kvartalu 2019.
Do tada… strpljenje… voda se tak zamutila da je to strašno… ali svemu jednom dođe kraj…

Mislim da ste pogrijesili godinu(2019 ili 2025)?
[/quote]

Optimisti računaju na rast 2019 a pesimisti čekaju 2025 🙂
[/quote]
Znate koja je razlika izmedu optimista i pesimista u burzovnim krahovima i krizama?
Pesimistima su ostali novci,a optimistima "bezvredni papirici" (iliti sada elektronski zapisi).
Znate li kada pesimisti ponovno pocinju kupovati dionice?Onda kada im "optimisti u panici" za "sicu" prepuste svoje dionice!!!! I onda "pesimisti" kupuju dionice sve dok iste ponovno ne narastu i postanu privlacne optimistima,kojima tada prodaju.I ciklus se stalno ponavlja!!!!
[/quote]
Dobro kažete samo da li je sada vrijeme za rasprodaju?
Ovo što imam u porfelju mi se čini prilično jeftino da bi prodavao po toj cijeni. Mislim da je veliki osigurač u ovakvim vremenima visina dividende. Ono što ima preko 5% ili oko 5% dividendnog prinosa mislim da neće značajno padat. Ako i padne bit će to kratkoročno, pogotovo ako još ima i rast poslovanja. Nisu ni 2008. sve dionice jednako padale.

@zez1, kolega ja u opće nemam nekretnina i živim na grani. po nekad skočim dole da vidim kako se to vi bogatite.
p.s. od svoje 15 godine sam u građevini. kuće u kojima je nekad samo centralno grijanje koštalo 20-30000 dm se sad prodaju za 20 000€. te priče nekom drugom uvaljuj. i na kraju krajeva kakve to veze ima sa dionicama?!

who dares, wins





ima love U HR na bacanje, ali ona ne ide na burzu….dosta je vidjeti kako rastu cijene nekretnina jer banke gotovo da ni ne daju kamate na štednju koja je kod njih pa se ulaže u nekretnine, ali u dionice nikome nije ni na kraj pameti…da nema mirovinaca koji prometuju na par "svojih" dionica, ukupni dnevni prometi na ZSE bili bi 1 mil.kuna

Apsolutno se slažem kolega. Sada ću sve te stanove i građevinska zemljišta utopiti u Zagrebu po puuuuno većoj cijeni.

Za apartman ću vidjeti.
Makar cijena od 2.200 eur/m2 mi se čini OK.
Naročito kada sam kvadrat platio 1.000 DM.

Lp

Ps. Gdje je Serislav koji mi se kleo da idemo 30% gore ove godine?
Govorio o nekim velikim vlakićima.
Čim se nagodba na Agrokoru ostvari….

[/quote]
kad budeš prodao prvu nekretninu sa zaradom slobodno nam to dokumentiraj. ovako na neviđeno i ja sam puno love zaradio. i onda sam otkantao dionički forum i prebacio se na nekretninski. i jbga oda sam se probudio.
[/quote]

Nema problema kolega.

Ako će te mirnije zbog toga spavati.

Vi će te meni poslati dobit i promet od dionica za 2018., 2019. i 2020. godinu, a ja ću Vam poslati svoj kupo-prodajni ugovor.

Pa ćemo usporediti tko je više zaradio.
Kako se radi o velikim ciframa predlažem da stavljamo minimalno 800.000 kuna prometa i 150.000 kuna dobiti.

Čak ću Vam dopustiti da u igru uđu turističke dionice, makar je to po meni isto ulaganje u nekretnine.

Ja počinjem prodavati nekretnine od 01.01.2019. jer smatram da će sljedeće dvije godine cijene stanova i zemljišta dostići nebo u Zagrebu.

Kao što vidite dajem vam tri godine da me potučete za moje dvije.

Pa ćemo usporediti rezultate.

Vi u dionicama i ZSE, a ja u nekretninama i Zagrebu.

Lp

ps. Pa ćemo vidjeti tko je budan sanjao.
[/quote]

U centru će cijene još vjerojatno rasti u dugome roku. Ako kojim slucajem posustane turizam, onda će cijene u sljedećih godinu ili dvije stagnirati. U rubnim naseljima tipa Jarun, Prečko, Špansko, Dubrava i sl. Tesko, jako tesko. Novogradnja možda, al ja osobno ne očekujem značajniji rast. Raste isključivo ono sto ima povrat. U državi koju je napustilo vise od 400.000 stanovnika posljednjih godina, sa jednom od najnižih stopa rasta BDP-a u DU, gdje bankovni kredit i kreditiranje kupovine nekretnina (bez državnih subvencija) skoro pa stagnira već godinama. Sa 200-300 tisuća blokiranih jednostavno ne postoji i ne može se pokrenuti momentum značajnog rasta cijena nekretnina. Dakle, one rastu u točno odredjenim područjima i to ponajviše zbog njihove prenamjene u turisticke smještajne kapacitete.

DojJuan je u pravu, vecim dijelom. Ono sto raste raste ili zbog turizma (centar ZG) ili zbog subvencija (rubni dijelovi vecih gradova). I nisam optimist na kraci i srednji rok, ali na dulji vec jesam. Zasto? Zato jer ce se porastom placa, a taj proces je nezaustavljiv, u nekom trenutku zaustaviti pa i preokrenuti trend pada broja stanovnika. Ne govorim samo o djelomicnom povratku emigranata vec i o doseljavanju ljudi tipa Filipinci i dr. Nekim ljudima je bolje raditi ovdje za tisucu eura i biti u ugodnoj klimi nego raditi u Njemackoj za 1800-2000 pa stalno biti u magli i nekom sumraku. Naprosto je tako. Poznajem te kulture jer dosta radimo s njima i putujem tamo relativno cesto.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

nema niti jedan jedini indikator da bi cijene nekretnina mogle rasti više nego što su sada, prije da će se samo profilirati po namjeni i lokaciji, ono što bi eventualno moglo rasti su cijene zemljišta ali samo zg i neposredna okolica te top turistička odredišta

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Barbosa
Kako to mislite: nema niti jedan indikator?
Kad je evidentno da neke klase nekretnina na nekim lokacijama rastu i nema zasad upozorenja iz struke da se blizi zasicenje, da ce se turisticki rast Zagreba zaustaviti itd.
Stvarno nije bas jasno sto ste htjeli reci.
Pogotovo sto u drugom dijelu upisa kazete da ce neke ipak rasti. Nije bas jasno…

Pogedajte ovo:

https://www.dzs.hr/Hrv_Eng/publication/2017/04-03-02_01_2017.htm

Zagreb je u 2017 od ukupno 86 mil nocenja ostvario 2.3 mil nocenja s 1.3 mil dolazaka.

https://www.praguecitytourism.cz/en/our-services/statistics/analyses-incoming-tourism-14838

Usporedbe radi Prag je u istoj godini ostvario 7.7 mil dolazaka.

Mislite da ZG nema kapacitet doci do recimo 3 mil dolazaka i npr. 6 mil nocenja? Ima i te kako.
Fizickih kapaciteta nema, ali postojat ce potraznja, morat ce se graditi, uredjivati.
Sto mislite sto ce se dogoditi s cijenama u centru u tom slucaju? A i na periferiji metodom trickle down.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.


DojJuan je u pravu, vecim dijelom. Ono sto raste raste ili zbog turizma (centar ZG) ili zbog subvencija (rubni dijelovi vecih gradova). I nisam optimist na kraci i srednji rok, ali na dulji vec jesam. Zasto? Zato jer ce se porastom placa, a taj proces je nezaustavljiv, u nekom trenutku zaustaviti pa i preokrenuti trend pada broja stanovnika. Ne govorim samo o djelomicnom povratku emigranata vec i o doseljavanju ljudi tipa Filipinci i dr. Nekim ljudima je bolje raditi ovdje za tisucu eura i biti u ugodnoj klimi nego raditi u Njemackoj za 1800-2000 pa stalno biti u magli i nekom sumraku. Naprosto je tako. Poznajem te kulture jer dosta radimo s njima i putujem tamo relativno cesto.

po meni, računica na dulji rok ti ne soji, treba uračunati inflaciju a nekretnine su i potrošna roba i treba ih održavati a također, pogotovo u zg, uračunati skupe komunalije, pričuve i naknade te svakako i na neki novi oblik nekretninskog poreza…

u pravu si do će do nekog oblika imigracije svakako doći ali sa poprilićnom sigurnošću možemo predvidjeti da će to biti populacija slabije platežne moći stoga teško da će isti ulaziti u vlasništvo nego prije u najam a to su jeftiniji stanovi do 60m2 u rubnim kvartovima ala Novi Jelkovec gdije su stanovi niže vrijednosti

bolje razmisli o gradilištima, polj. zemljištima ili šumu

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Stanovi u Novom Jelkovcu drže cijenu iznad 1100 eura po m2, izuzev one prednje velike zgrade koja gleda na Lj. Posavskog. Problem tog kvarta nije ni loša lokacija ni loša gradnja. Sadržajno je puno ispred razvikanih kvartova. Problem su Romi. Pa nije to Kozari bok.

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.



@zez1
, kolega ja u opće nemam nekretnina i živim na grani. po nekad skočim dole da vidim kako se to vi bogatite.
p.s. od svoje 15 godine sam u građevini. kuće u kojima je nekad samo centralno grijanje koštalo 20-30000 dm se sad prodaju za 20 000€. te priče nekom drugom uvaljuj. i na kraju krajeva kakve to veze ima sa dionicama?!

@ kolega verdi drago mi je da ste bar skucali za kuću na drvetu pa živite ekološki, kao Tarzan.
Ako se bavite nekretninama onda ste primijetili da su stanovi imaju rast cijene u Zagrebu 30% zadnje tri godine i da su dostignuli već rekordnu cijenu prije krize. Naročito novogradnja,
Još veći je rast cijene zemljišta za novogradnju, od 250 eura/m2 vratio se na 400-600 eur/m2.
I naravno da ovisi o lokaciji.
Centar i zapadni dio grada ima velike cijene, dok sve što je istočnije od Lisinskog i južnije od Save ima puno manju cijenu.
Tko živi u novom Zagrebu i sjeverno i istočnije od Jakuševca zna da pričam o smradu sa smetlišta od kojeg se ponekad ne može disati.

Inače cijene zemljišta i novogradnje i dalje će rasti u Zagrebu zbog potražnje.
Čitaj turizma, jer će Zagreb i dalje turistički rasti 10 do 15% godišnje, a najveći su mu problem smještajni kapaciteti.
Ne govorim o hotelima kojih ima premalo i užasno su skupi.

A što to ima kolega s dionicama.
Pa naravno da ima. Ako uložite u nekretnine ne trošite novac za dionice.
A nije Vam jasno zašto cijena nekretnina raste.
Zbog potražnje, a to ću Vam i malo opširnije elaborirati mišljenje zbog čega je to tako.

Opet najvažnije Vam je položaj gdje se u Zagrebu traže stanovi. Naravno da su cijene na periferiji puuuuuuuuuuuuuuno manje.

Što se tiče apartmana išao sam provjeriti cijenu. Apartman sam naravno naslijedio od roditelja, ali bila je moja ideja da ga kupimo. I puno smo bolje prošli nego da je novac ostao u Ljubljanskoj banci.

Onda je cijena bila još u YU dinarima, prvi red do mora, i onda smo ga dosta platili (malo više baš zbog tog pogleda na more). Mislim da je bila 1988. g.
Koštao je u današnjim eurima 800 eura/ m2.

Ovo ljeto dok sam bio na moru čovjek mi je pozvonio na vrata i pitao želim li ga prodati za 2.200 eur/m2 .
U cashu.

Uopće se nisam htio hvaliti nekakvim super sposobnostima trgovanja nekretninama, uostalom nisam trgovac nekretninama, već sam htio staviti naglasak da i ulaganjem u nekretninu možeš sačuvati svoj novac od inflacije, pa čak i zaraditi.

Dok na dionicama baš nije tako da ih možete cijelo vrijeme držati. Naročito ne na ZSE.

Lp

ps. Nikad nisam iznajmio svoj apartman niti namjeravam. Ne bavim se turizmom.
Ali znam mnogo njih koji se time bave, a njima trebaju nekretnine da bi to mogli delati i širiti se.

New Report

Close