Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

i kaj sada nekretnine ili dionice
https://novac.jutarnji.hr/rasprave-i-rjesenja/sto-se-krije-iza-drasticnog-rasta-cijena-nekretnina-gledamo-li-reprizu-2007-godine/8142329/
neki su preporučali da se prodaju stanovi i kupe dionice
koliko vidim bolje su prošli oni koji su kupili nekretnine jer dionice recimo valamara padaju kao da je 2007.g.

oprez


lijepo sam vam napisao da ispod 1700 neće, pa tko će davati još jeftinije, ako krene stvarno stampedo vani, onda može i 700, ali žilavo je vani

Ja mislim da oće – do jedno 1680. Može oklada, čisto da nam vrijem prođe.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Eto, dosao je dan da su bas svi dionicki fondovi ove godine u minusu

https://hrportfolio.hr


strašno. kd viktorija imala +13% radi prodaje gorenja i na kraju banana.

who dares, wins



ima love U HR na bacanje, ali ona ne ide na burzu….dosta je vidjeti kako rastu cijene nekretnina jer banke gotovo da ni ne daju kamate na štednju koja je kod njih pa se ulaže u nekretnine, ali u dionice nikome nije ni na kraj pameti…da nema mirovinaca koji prometuju na par "svojih" dionica, ukupni dnevni prometi na ZSE bili bi 1 mil.kuna

Apsolutno se slažem kolega. Sada ću sve te stanove i građevinska zemljišta utopiti u Zagrebu po puuuuno većoj cijeni.

Za apartman ću vidjeti.
Makar cijena od 2.200 eur/m2 mi se čini OK.
Naročito kada sam kvadrat platio 1.000 DM.

Lp

Ps. Gdje je Serislav koji mi se kleo da idemo 30% gore ove godine?
Govorio o nekim velikim vlakićima.
Čim se nagodba na Agrokoru ostvari….

[/quote]
kad budeš prodao prvu nekretninu sa zaradom slobodno nam to dokumentiraj. ovako na neviđeno i ja sam puno love zaradio. i onda sam otkantao dionički forum i prebacio se na nekretninski. i jbga oda sam se probudio.

who dares, wins




Uvjeren sam u brutalan rast dionica na ZSE u I. kvartalu 2019.
Do tada… strpljenje… voda se tak zamutila da je to strašno… ali svemu jednom dođe kraj…

Mislim da ste pogrijesili godinu(2019 ili 2025)?
[/quote]

Optimisti računaju na rast 2019 a pesimisti čekaju 2025 🙂
[/quote]
Znate koja je razlika izmedu optimista i pesimista u burzovnim krahovima i krizama?
Pesimistima su ostali novci,a optimistima “bezvredni papirici” (iliti sada elektronski zapisi).
Znate li kada pesimisti ponovno pocinju kupovati dionice?Onda kada im “optimisti u panici” za “sicu” prepuste svoje dionice!!!! I onda “pesimisti” kupuju dionice sve dok iste ponovno ne narastu i postanu privlacne optimistima,kojima tada prodaju.I ciklus se stalno ponavlja!!!!

dali je crobex sada precijenjen
koliki je P/E u usporedbi s ostalima
ako ima netko podatke bio bih zahvalan

Budući da nas ima još koji smo aktivni, možda je zanimljiva informacija koju organizira HANZA I ZABA

KONFERENCIJA
BUĐENJE TRŽIŠTA KAPITALA 14.12.2018. _ Esplanada

Vrlo interesantno

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

https://www.zaba.hr/home/o-nama/makroekonomske-analize-i-pregledi-trzista

PZC Split isplaćuje manjinske dioničare. Zna li netko datum isplate?

Upravo prodajem nekretninu i drago mi je da su cijene porasle.
Takodjer, iako sam se nadao rastu trzista ne cini mi se losa prilika niti ovaj pad.
Sve dodje na svoje.
Doci ce ljudi na ZSE i to samo tako. Samo nazalost nece doci kapilarno, mudro, to nije hrvatska osobina, nego blesavo i stampedno, ono, kad vide da nesto raste. Kao recimo Bitcoin prosle godine. Znamo kako je to zavrsilo.

Nagodba je bila preduvjet da se pocne razgovarati o trzistu, firmama, rezultatima, bilo cemu samo ne o Agrokoru. Nagodba nije pucanj iz startnog pistolja. Tek kraj jedne ruzne nocne more. A sto ce svitanje donijeti ostaje da vidimo.
Kako kome, tj. kako se tko pozicionira. Na vrijeme ili ne.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.


Budući da nas ima još koji smo aktivni, možda je zanimljiva informacija koju organizira HANZA I ZABA

KONFERENCIJA
BUĐENJE TRŽIŠTA KAPITALA 14.12.2018. _ Esplanada

Vrlo interesantno


Logičan slijed.
Nakon sloma ortačkog kapitalizma , dolazi do buđenja tržišta kapitala.
Tko su izlagači ?
B. Vujčić , M. Dalić ……. ???

Ramljak, Peruško, Plenković, Dalić, Vujćič, 200 ostalih savjetnika, AlixPartners.

Ta ekipa je puna naše love, pa sad mogu ulagati.

New Report

Close