Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




https://novac.jutarnji.hr/aktualno/reuters-zbog-kronicnog-nedostatka-radne-snage-hrvatska-ce-tesko-dostici-zapad-europe/8141438/

Stabilno i smireno tonemo..

ma jelte…fakat je to licemjerje uzelo previše maha, baš jućer razgovarao sa jednim bivšim obrtnikom inaće elektroničarom koji traži posao, vrište na sva zvona nedostatak radnika a što je sa onima iznad 40, oni se valjda ne broje osim statistički kada njihove zamolbe služe tek da bi dale legitimitet nekom natječajnom postupku…

ajde samo probajte poslati cv na natječaj za radno mijesto a da imate 40+, ne da nećete dobiti bar obavijest da su zaprimili prijavu nego nećete dobiti baš NIŠTA, nikakav odgovor niti u drž niti u priv. sektoru kao da se niste niti prijavili i kao da ne postojite!
[/quote]
ne znam koliko ova ima godina?
https://www.index.hr/vijesti/clanak/sestra-ministra-marica-postala-sefica-u-drzavnoj-agenciji-koja-istrazuje-agrokor/2048073.aspx
[/quote] Samo jedan novi uhljeb u nizu,ovo je vec tragikomicno!! 🙂 Cisto i bezobrazno ruganje nama ostalima (budalama) koji ih biraju,pa birajte ih i dalje!!

Kolege ulagači….mene ovo podsjeća na 2008.
Samo nismo imali prethodni reli , ukralo nam ga……..ono je 2008. bilo dobro, i časopis se izdavao o investicijskim fondovima…euforija !!!!
I onda smo kupovali u padu, misleći da kupujemo dip, da je kratkotrajno sniženje.
Ima izreka – Potresi imaju znanstvenu vrijednost. Idući dan naučiš nešto geologije.

Podsjeća na 2008, ali su vaulacije onda bile nerazumne do bola. Danas je ipak drukčija situacija fundamentalno. Ali ako se stvarno ponovi 2008, uzimam maksimalni kredit koji mogu dobit i podebljavam većinu toga kaj imam u portfelju.

Nisam sklon takvom uvjerenju. Vani se tržišta malo hlade a mi padamo jer je ova godina za zaborav i dobro je 2019. započeti sa nižih razina.

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

@ komot
Ponoviti će se, samo treba čekati reprizu 2009.
Padalo je bez odbijanja 42 dana u nizu, ako dobro pamtim.
2008. je bila uvod, malo predjelo.
Je li itko od vas trgovao tih godina ?


@ komot
Ponoviti će se, samo treba čekati reprizu 2009.
Padalo je bez odbijanja 42 dana u nizu, ako dobro pamtim.
2008. je bila uvod, malo predjelo.
Je li itko od vas trgovao tih godina ?

Ja sam trgovao.
Imam samo jedan savjet.
Bez obzira koliko je neka dionica imala cijenu i bez obzira koliko čak ima dobre izvještaje nemojte kupovati padajuće noževe.

Lp

Koliko mutnog novca danas izlazi van…strašno…31.12. je blizu…ponestaje vremena. Treba sakriti na vrijeme kapital kojeg ne možeš ničim opravdati…lopovska smo država. Nadam se da će se kotač ipak okrenut, ali ne prije 01.01.2019.

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

90% cash, a ostatak sitni trade.

I to naravno……istog trena r&b ukoliko ode ispod -5%……jedino tako u ovim vremenima……

Tko je bio tu 2008 / 2009.g. zna o čemu pričam……

Crobex -1,52%. Bar u nečemu pratimo burze vani

Ignore: KressoM, delux

Tko zna hoće li završiti na 1,51%

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

Stiže druga recesija a mi se nismo pomakli ni od prve. Držte gaće i kupite ronilačka odijela jer zaron tek sutra slijedi!

Kakva j… recesija?! Ovo je obična tržišna korekcija jer se kapital dijelom prebacuje iz dionica u obveznice slijedom rasta kamatnih stopa. Nije nuklearna znanost. Čak bi i rekao da ova korekcija kasni godinu dana s obzirom koliko su kamate u US u međuvremenu rasle…
Ameri rade ovo jako pametno za razliku od EU jer rastom kamatnih stopa ujedno spašavaju svoj mirovinski sustav od kolapsa (iako je u daleko boljem stanju od Europskih) te stvaraju “rezervu” za monetarnu intervenciju u slučaju STVARNE recesije. Kad krene sljedeća recesija, Amerika će biti OK, a EU će se raspasti, možda i u novom ratu koji će opet Amerika financirati i opet profitirati na ovom glupom, socijalističkom kontinentu…

New Report

Close