Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A šta će kome neki IPO bezvezne firme? Pogotovo ako je s P/E oko 15 ili iznad
Zašto netko misli da bi time oživio tržište kod nas?

Jedino što bi oživjelo tržište je veliki pad vani, pa bi panika stvorila promete.
Ili ukidanje poreza na dividendu, kapitalnu dobit te dodatni poticaji da nešto kupimo.

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/reuters-zbog-kronicnog-nedostatka-radne-snage-hrvatska-ce-tesko-dostici-zapad-europe/8141438/

Stabilno i smireno tonemo..


A šta će kome neki IPO bezvezne firme? Pogotovo ako je s P/E oko 15 ili iznad
Zašto netko misli da bi time oživio tržište kod nas?

Jedino što bi oživjelo tržište je veliki pad vani, pa bi panika stvorila promete.
Ili ukidanje poreza na dividendu, kapitalnu dobit te dodatni poticaji da nešto kupimo.

Država bi trebala razmisliti o bespovratnim kreditima za napaćene male dioničare ZSE.
Ili barem o plaćanju vremena koje provodimo uz gledalicu.
I o beneficiranom radnom stažu zbog teških uvjeta rada.


Država bi trebala razmisliti o bespovratnim kreditima za napaćene male dioničare ZSE.

A kako bi ih vraćao?

Ignore: KressoM, delux


A šta će kome neki IPO bezvezne firme? Pogotovo ako je s P/E oko 15 ili iznad
Zašto netko misli da bi time oživio tržište kod nas?

Jedino što bi oživjelo tržište je veliki pad vani, pa bi panika stvorila promete.
Ili ukidanje poreza na dividendu, kapitalnu dobit te dodatni poticaji da nešto kupimo.


Upravo tako, IPO idu kad je sentiment euforičan a ne sada. IPO-i su posljedica a ne uzrok. Sjetimo se samo kako su Prpić i Fižulić uvalili naivnoj raji bezvrijedne dionice i sad se još jedan prodaje za anđela, a drugi je vrsni ekonomski analitičar i kolumnist. IPO je, pogotovo kod nas, dobra prilika za one koji prodaju, a ne one koji kupuju. Jedino država pred izbore časti, ali ko bi osim fondova danas kupovao dionice, rijetki ja mislim.

Kad već rokamo dole onda nek pošteno odrokamo pa će rast u 2019. biti bolji..

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

crobex je na -1,22%!
kako pratimo burze vani kad treba tonuti


https://novac.jutarnji.hr/aktualno/reuters-zbog-kronicnog-nedostatka-radne-snage-hrvatska-ce-tesko-dostici-zapad-europe/8141438/

Stabilno i smireno tonemo..

ma jelte…fakat je to licemjerje uzelo previše maha, baš jućer razgovarao sa jednim bivšim obrtnikom inaće elektroničarom koji traži posao, vrište na sva zvona nedostatak radnika a što je sa onima iznad 40, oni se valjda ne broje osim statistički kada njihove zamolbe služe tek da bi dale legitimitet nekom natječajnom postupku…

ajde samo probajte poslati cv na natječaj za radno mijesto a da imate 40+, ne da nećete dobiti bar obavijest da su zaprimili prijavu nego nećete dobiti baš NIŠTA, nikakav odgovor niti u drž niti u priv. sektoru kao da se niste niti prijavili i kao da ne postojite!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Crobex – dosljedan u padu, tvrdoglav u rastu, ulažite na zse

market je pod pritiskom “bolje prilike”
percepcija večine je takva i nebi proturječio.
zanimljivo će biti vidjeti do kojih razina se može nešto rušiti u strahu od…
kažu stari ljudi da su u strahu velike oči,a valjda i emocije idu u paketu?
kolateral je cijeli market a ako su količine kojih se treba rješiti pod svaku cijenu velike promjena trenda i nije baš izgledna.
dobro za one koji će ugrabiti dio “bolje prilike” barem do sada turizam nije bio taj koji iznevjeri i razočara.
generalno loše je što dio kapitala napušta market a tko mu može zamjeriti ako mora zar ne?
još jedna regulativa koja pili granu na kojoj sjedimo i spušta nas niže kada smo se ponadali da neće više.
barem kratkoročno a dugoročno je više reda i transparentnosti uvijek bolja opcija i ja sam za.
ukidanjem skrbničkih računa uklonjena je nepoštena praksa gdje su pojedinci stavljani u privilegirani položaj što je u suprotnosti sa temeljima tržišta kapitala pa…
živjelo zdravije tržište još da je bilo pameti prije deset ili više godina?
bitno na zdravlje marketa utjeću i dioničari koji svojim vlasničkim udjelom mogu uvijek barem pokušati pritiskati uprave kojima ne odgovara više transparentnosti,ne zato jer to nije u interesu dionice već jer to nije u njihovom osobnom interesu.
tko je vidio u malim dioničarima većeg neprijatelja od tode?
znam,znam ovi koji razmišljaju kao on misle da su mudriji i sposobniji od njega.
pri tome si ne postavljaju jedno jako jednostavno pitanje?
dali je netko u povijesti tko je vidio u malim dioničarima neprijatelje firme od te firme napravio “nešto”?
oduvijek je domaća pamet na brdovitom balkanu bila na papiru najmudrija,najpametnija sve naj….
samo praksa i činjenice su okrutne,nepravedne….
nije pesimizam nego realnost i da ima i dionica i uprava koje dokazuju da je antibrdoviti i antibalkanski pristup za sve uključene neusporedivo bolji,profitabilniji…
mudar recept bi bio ostavimo se onih prvih neka ih vrijeme zgazi i okrenimo se ovim drugima i zajednički gradimo svoju budućnost sa bitno više izgleda za uspjeh.
garancije nema ovo je market a nema je ni van marketa osim ako se baš netko ne sili…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...



https://novac.jutarnji.hr/aktualno/reuters-zbog-kronicnog-nedostatka-radne-snage-hrvatska-ce-tesko-dostici-zapad-europe/8141438/

Stabilno i smireno tonemo..

ma jelte…fakat je to licemjerje uzelo previše maha, baš jućer razgovarao sa jednim bivšim obrtnikom inaće elektroničarom koji traži posao, vrište na sva zvona nedostatak radnika a što je sa onima iznad 40, oni se valjda ne broje osim statistički kada njihove zamolbe služe tek da bi dale legitimitet nekom natječajnom postupku…

ajde samo probajte poslati cv na natječaj za radno mijesto a da imate 40+, ne da nećete dobiti bar obavijest da su zaprimili prijavu nego nećete dobiti baš NIŠTA, nikakav odgovor niti u drž niti u priv. sektoru kao da se niste niti prijavili i kao da ne postojite!
[/quote]
ne znam koliko ova ima godina?
https://www.index.hr/vijesti/clanak/sestra-ministra-marica-postala-sefica-u-drzavnoj-agenciji-koja-istrazuje-agrokor/2048073.aspx

who dares, wins

Kako vani padaju, čini mi se da smo još i dobri. Eto, da i im budemo bolji od zapadnog svijeta ako mogu koga utješit.

New Report

Close