Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Ohladi:
Oko 90% investitora gubi na burzi(i traderi i spekulanti i dugorocni investitori)!


Ne treba iznenaditi ako CROBEX u 2019. snažno poraste

Štednja opet rekordna, financijski sektor je divovski transferni stroj od građana državi

Ovaj tekst mi je uljepšao jutro. Iako sam veliki skeptik. Samo i 2009. bili smo skeptični pa je bilo kako je bilo.

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

Fondovi će potegnuti prema gore. Nema dileme. A mali će slijediti.
Ako nekome nije jasno da je taj tekst kao i onaj u Business Outlook-u JL-a zapravo pripremni oglas onda mu ništa nije jasno.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

O ljudi moji, o kojim građanima vi govorite ?
O našim ostarjelim sugrađanima ?
Ili će iseljena Hrvatska ulagati u naše dionice ??
Pročitala članak….baš fina usporedba, a oni što su se konačno u neko doba osmjelili i kupili Rivijeru na 44 kn…ti su se baš divno proveli.
To da nam štednja stoji u bankama, to je istina, i tamo će i ostati. I u madracima. Štednja za starost i doznake iseljene Hrvatske.

zlocesti
Naravno da najveći dio hoće ostati u bankama.
Međutim, 10ak% će se preliti i tu dileme nema.
A od toga najveći dio ostati trajno jer velikih padova vrijednosti blue chip-ova neće biti, kao što je recimo bilo 2009 ili 2017. Nema razloga za to.
Hoću reći da je cijeli vaš upis jedna obična floskula koju sam mogao čuti u bilo kojem kafiću. Tipično hrvatski. Štednja, beton, madrac, pemzija, nema se, hranjenje golubova itd.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Zločesta budite otvorenog uma, i sam sam već postao pesimističan ali nikako se još ne dam. Sretna nam 2019. Da je svaki dan kao današnje otvaranje evo nas na 2200 opet za čas.

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

@ kukuriku
Kakva floskula….to je naša nemila stvarnost.
Za godinu dana, pred kraj iduće godine, imati ćemo prilike vidjeti što se na tržištu zbilo.
Većina naših sugrađana je financijski nepismena, i ne vidi dalje od betona i madraca.

zlocesti
Ne vidite dalje od prsta pred nosom.
Većina onih koji imaju ozbiljne novce su ipak financijski pismeniji od običnog puka koji te pare nema.
Govorim o nekoliko % štednje, to je razina statističke pogreške i tu problem ne postoji, već je bilo i bit će opet. Jedan dio ljudi i kapitala je sklon riziku. A što je najbolje ulagati na ovim cjenovnim razinama je kud i kamo manji rizik nego kupovati nekretnine sad po 2200 EUR/m2 i više.
Vi činite grešku da svoje floskulastične stavove nastojite ekstrapolirati na skoro 100% svih slučajeva, ne dopuštate da postoje iznimke, a to naprosto ne ide.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Mene izričito veseli onaj podatak da je vrijednost obvezničkih fondova skočila nekoliko stotina posto. Znači da mnogi ljudi ipak i nisu tako nepismeni čim znaju za obvezničke fondove i još u njih ulažu… imam prijatelja koji mi je nedavno rekao da je uložio u obveznički fond a dečko se bavi permakulturom i nema pojma o ekonomiji… ali ima oči i mozak i vidio je da obveznički fondovi rade finu dobit dok je štednja u banani i čovjek uložio lovu. Da je vidio da OMF-ovi rade 10 – 15% godišnje pogodite gdje bi uložio…

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik


Fondovi će potegnuti prema gore. Nema dileme. A mali će slijediti.

moguće…iako ne vjerujem do kraja godine…vjerojatno 2.-3. mjesec

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Čini se da je sazrelo vrijeme da se eventualni slobodni keš iskoristi za kupnju dionica!!!

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Ima li tko info kada bi platforma za trgovanje Progress mogla profunkcionirati?

New Report

Close