Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



pozdrav zajednici od moje malenkosti.
nakon pola godine apstinencije od komentiranja(ne i povremenog čitanja) da i ja napišem koju.
kome krivo kome pravo a nismo ovdje da se volimo već su drugi razlozi.
kakobilo nekako treba ubit vrijeme do proljeća,tu je pri ruci i koja tastatura rezerve.
unaprijed da se ogradim od onih koji su me prozivali na nekim temama da ni ovaj put ne planiram
ostat dužan odgovore,anaize,očekivanja i sve ostalo radi čega smo ovdje.
molim za malo strpljivosti i nijedna tema neće biti zaboravljena,naravno od onih na kojima sam komentirao.
i ovo je jedna od onih na kojima sam potrošio koju tipkovnicu pa da tu probijem led.
sa vremenskim odmakom možemo konstatirati da je todomor ostavio snanže posljedice na market.
iako po meni koji i san nisam nikad ulagao u todex niti sam bio zagovornik a posebice nakon početka kraja mnogi su preuzimali rizik koji se nije isplatio.
tu je čini se izgubljeno puno kapitala spremnog na ulaganje u market te je još višestuko više kapitala
odgovoreno od ulaganja na market.
time smo se pretvorili iz naroda sa vrlo niskom kulturom ulaganja u vrijednosne papire u narod sa još nižom…
i tako potvrdili da i od goreg ima gore.
može to i popustiti sa vremenom do neke mjere ali spektakularne pomake na bolje nije realno za očekivati.
nadalje jedan značajan dio starih ulagača je preselio kapital na druge markete razočaran niskim stupnjem zaštite malih ulagača koja na papiru u nije tako mala ali HR institucije se trude da je percepcija takva.
državom upravljaju ljudi koji nisu svjesni posljedica neuređenog,nerazvijenog,nezdravog tržišta kapitala.
ne postoji prosperitetna država svijeta koja ga nima postoje samo slučajne apsurdistan države koje toga nisu svjesne.
dali je vrijeme za pesimizam?
ako se kao takav rodiš gotovo uvijek a ako ne gotovo nikad.
povijest nas uči da često kada je večina uvjerena u nešto sljedi iznenađenje.
primjera koji su potvrdili to pravilo do sada je bilo nebrojeno.
sudbina večine je odavno zapisana na marketu zar ne?
gdje i dalje vidim razloge isprkos prevladavajućoj večini da je moguć i značajno pozitivan pomak na marketu pa makar i na kratak rok?
dok vani ne krene dugoročna recesija a mi smo u očekivanju dizanja rejtinga u investicijski što bi trebalo privući makar samo i špekulativni strani kapital na naš market postoje realni temelji za značajan rast marketa.
interes za kupnjom ZB govori tome u prilog.
to jedna od dionica o kojoj sam i na ovoj temi pisao (ne poimence već navodeći cjenovi raspon i kretanje cijene jer sam je kupovao u to vrijeme i jer mi nije bilo u interesu da uđe u fokus) početkom godine i na ovoj temi kada sam želio podvući da usprkos prevladavajućen sentimentu ne mogu kupiti neke dionice koje rastu, da bude interesantnije u isto to vrijeme sam za nagradu zaradio spamera.
bilo je to u isto vrijeme kada se je mogao krcati HUPZ,PVCM….
sve je na tim temama dokumentirano pa koga zanima…
neselektivan rast većih razmjera nije izgledan a koje su to dionice koje imaju taj potencijal?
o tome ćemo na pojedinim temama.
još nije bilo da tako nije bilo zar ne?
bilo je jack pot prilika i u najvećoj krizi a ima ih i danas.
tko ne vjeruje neka napiše ovdje pa ćemo rezimirat u budućnosti.
bilo je i onih koje su se iz jack pot prilika pretvorile u katastrofu pa nismo mala djeca koja vjeruju da se na marketu zarađuje na svakoj dionici.
nije ni potrebno da bi ukupan reztultat bio zadovoljavajući zar ne?
kako ih prepoznati i tko je više ili manje uspješan?
to je za neke druge teme.

da vas ne preforsiram odmah u startu,dok ne uđete u kondu neću koristiti puni raspoloživi broj slova po komentaru.
🙂

Opet moram čitati ove g.luposti.

Što će te nas opet uvjeravati.

Da CROBEX ide na na 2.700 bodova.

Možete prebrojati građevinare koje ste preporučali na 500 kn koji nisu predstečajnoj.
[/quote]

haha, bravo zez1….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Brkića nitko nije niti će istraživati zbog zarade na dionicama Plive

Slika i prilika Hrvatske države i HANFA-e, a neki se čude propasti ZSE burze.

Paulie, 26.11.2018. u 09:47
MILIJANA BRKIĆA, zamjenika predsjednika HDZ-a, nitko nikada nije istraživao zbog sumnjive zarade na dionicama Plive 2006. godine, a sudeći prema odgovorima koje smo prikupili u zadnjih mjesec dana, ni neće ga istraživati.

Brkić je tu kapljica u moru…

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.


Brkić je tu kapljica u moru…
malo nam je samo problem što je previše takvih kapljica u Hrvatskoj, ima ih više nego u Jadranskom moru


Brkića nitko nije niti će istraživati zbog zarade na dionicama Plive

Slika i prilika Hrvatske države i HANFA-e, a neki se čude propasti ZSE burze.

Anonimno, 26.11.2018. u 10:55
MILIJANA BRKIĆA, zamjenika predsjednika HDZ-a, nitko nikada nije istraživao zbog sumnjive zarade na dionicama Plive 2006. godine, a sudeći prema odgovorima koje smo prikupili u zadnjih mjesec dana, ni neće ga istraživati.

[/quote]
para ionako nema, jer je uložio u obrazovanje

Zakaj smo suočeni s ovolikim padom burze u Hrvata?
Ja još uvijek vjerujem da je to zbog bježanije onih koji ne žele da se zna da su imali te dionice jer tko bi opravdao porijeklo tih silnih milijuna koji su se na ovaj način oprali preko ulaganja u dionice. Skriveni su još do 31.12.2018. pa koriste još to malo vremena kaj imaju da izađu van… Ja vjerujem u ZSE ali ne prije početka iduće godine i to upravo iz razloga koji sam naveo… puno je tu, previše prljavog novca čiji vlasnici sad u panici izlaze iz svih pozicije gdje je god to moguće.

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.


Zakaj smo suočeni s ovolikim padom burze u Hrvata?
Ja još uvijek vjerujem da je to zbog bježanije onih koji ne žele da se zna da su imali te dionice jer tko bi opravdao porijeklo tih silnih milijuna koji su se na ovaj način oprali preko ulaganja u dionice. Skriveni su još do 31.12.2018. pa koriste još to malo vremena kaj imaju da izađu van… Ja vjerujem u ZSE ali ne prije početka iduće godine i to upravo iz razloga koji sam naveo… puno je tu, previše prljavog novca čiji vlasnici sad u panici izlaze iz svih pozicije gdje je god to moguće.

Sasvim moguće da je tako.
Možda nešto vezano i za Todorića doprinosi lošem sentimentu, ali osobno ne vjerujem da on ikome može naštetiti, a da usput sam ne usosi i sebe. Ali strah kod onih koji su s njim tikve sadili je svakako prisutan, a možda su to upravo ti koji sad bježe iz svega što mogu dok još mogu.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.



Zakaj smo suočeni s ovolikim padom burze u Hrvata?
Ja još uvijek vjerujem da je to zbog bježanije onih koji ne žele da se zna da su imali te dionice jer tko bi opravdao porijeklo tih silnih milijuna koji su se na ovaj način oprali preko ulaganja u dionice. Skriveni su još do 31.12.2018. pa koriste još to malo vremena kaj imaju da izađu van… Ja vjerujem u ZSE ali ne prije početka iduće godine i to upravo iz razloga koji sam naveo… puno je tu, previše prljavog novca čiji vlasnici sad u panici izlaze iz svih pozicije gdje je god to moguće.

Sasvim moguće da je tako.
Možda nešto vezano i za Todorića doprinosi lošem sentimentu, ali osobno ne vjerujem da on ikome može naštetiti, a da usput sam ne usosi i sebe. Ali strah kod onih koji su s njim tikve sadili je svakako prisutan, a možda su to upravo ti koji sad bježe iz svega što mogu dok još mogu.
[/quote]
sumnjam. premalo novca izlazi. postoji i varijanta sa offshore kojoj baš i ne mogu tako lako ući u trag. posebno oni iz delaware koji su tu svojevremeno operirali. one koje to zanima znaju sve o tome. sličan način rad ima crnogorski šarićov kartel pa i ovi naši. sve je to ista škola bez puno mašte.

who dares, wins

predvodnici pesimizma,negative,defetizma na vrhu ocijenjivačke ljestvice?
čestitam na tom uspjehu.
kao nagrada za što?
osobno sam svjedočio na njihovim višestrukim promašajima koji su punili šta su punili sa SŽJ.
da stvar bude bolja očekujem da će se to uskoro ponoviti ali i u budučnosti.
možda i griješim nebi bilo…
time will tell

e sad ili je upregnuta glasačka mašinerija ili je vrijeme za trenutak da “večina” se suoči sa svojom sudbinom barem je tako znalo biti u prošlosti?
i tu je moguće da griješim a vrijeme će dati odgovor.

ima jedna dionica HR blue chip koja je znala biti dobar predskazatelj budućih kretanja na marketu.
trend u zadnjih mjesec dana joj je suprotan od crobexa.
u zadnjih mjesec dana volumen 15 milkn
greške su uvijek moguće.

a evo jedne od onih gdje nije bilo greške u 2018
a spomenuo sam je ovdje neki dan pa da dokažem,trebalo je uložiti malo truda ali znao sam po sjećanju da sam baš na ovoj temi početkom godine kada je pesimizam zavladao nakon dizanja rejtinga najavio:

migra 17.1.2018 19:40
danas sam pokušao kupit dva izdanja liparenjem na bidu jer
su me pesimisti i depresivci uvjerili da nema potrebe po asku.
kupio nisam ništa,da vidimo sutra…

migra 22.1.2018 11:12 str 6255
još bi dodao da crobex i market mogu imati začajna
odstupanja u izvedbi te upravo na necrobexu očekujem
značajniji rast i one najbolje prilike za 2018 i da i dalje
ne mogu po bidu kupiti što želim pa i tu vidim dim ali ne
skačimo pred rudo.
hopnut ćemo kada skoćimo….

p.s.
vrijeme je ključ i na strani je optimista i strpljivih a
tjedne razine nisu horizonti za investitore,za njih su to
kvartali i godine…

str 6257

https://www.investing.com/rates-bonds/croatia-government-bonds

Kamate na HR dug i dalje u slobodnom padu.
Očekujem ulazak u investicijski rejting u trećem mjesecu, znači S&P diže za dva stupnja.
Dotad će se već spustiti na 1.6-1.8% za 10y bond i to je to.

A onda se već i neka nagodba bude skuhala u nekim jasnijim obrisima.

Dalje kako bude…

Ali trenutno moram primjetiti da su bidovi toliko stanjeni da bi malo jači udar po bidovima sprašio Crobex do 1600 kao od šale.

kako koji bidevi ,evo tamo gdje sam se neuspješno lipario je sa 10 otišlo na 13….

[/quote]
ovo se je odnosilo na ZB
i da bilo je uspješno na kraju ne baš u količinama u kojim sam planirao ali značajno iznad siće.
prinos za mene kao skromnog i strpljivog imvestitora vrlo zadovoljavajući,u svakom slučaju mnogostruko veći nego na oročenju.
motivi za kupnju su mi bili isti kao kod novog najvećeg dioničara i u skladu sa od mene višekratno izneseno i na ovoj temi.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Marić pazario 10,3mil. kn, ostalo mi, ravno 180 666,26

dosadno, nikakvo trgovanje…možda za Božić ekipa malo odriješi kesu 😉

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Uhljebima 5% povisice. Nema nama pomoci. Steta sto nismo bankrotirali u prosloj krizi. Mozda bi se nesto bilo promijenilo. Kako da raste burza u zemlji s ovakvim vodstvom?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

New Report

Close