Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


na portfelju od ADPL, ADRS povlaštena, ATGR i RIVP… uspio ove godine uknjižiti jedno 65-70.000 kn gubitka… ma bravo ZSE i političari. pozdrav iz dijaspore

Pa kako vam je to uspjelo?


na portfelju od ADPL, ADRS povlaštena, ATGR i RIVP… uspio ove godine uknjižiti jedno 65-70.000 kn gubitka… ma bravo ZSE i političari. pozdrav iz dijaspore

pozdravljaju te puno i ne moraš se vraćati što se njih tiče, samo ako možeš kakvu deviznu doznaku načiniti nekome u domovini, da bi oni mogli uzeti svoj uhljebnički dio kroz osobnu potrošnju građana, bili bi ti jako zahvalni i još su te oslobodili plaćanja poreza na KD, ma duše od ljudi



na portfelju od ADPL, ADRS povlaštena, ATGR i RIVP… uspio ove godine uknjižiti jedno 65-70.000 kn gubitka… ma bravo ZSE i političari. pozdrav iz dijaspore

Pa kako vam je to uspjelo?
[/quote]

A lijepo… nekoliko 000 dionica RIVP palo sa 43,75 kn na sadašnjih 34 i kusur (a još sam dokupio od dividendi po cca 41 kn); ADRS manji gubitak, ADPL sam dokup radio par 00 dionica po 192-196 kn… ATGR sam prodao većinu po 900, manji dio po 1100 sad prošli tjedan jer to neće preko 1100 tako brzo (a vjerojatno završava na oko 1000 best case…) skupi se… ADRS P cca 35-40% portfelja, ADPL 30%, RIVP 25%, ostalo bio ATGR (sada keš).

A random walk down Wall Street...

@strijela
Ne ide ni drugima na tržištu bolje……. prema izvješćima iz Raiffeisen dobrovoljnog mirovinskog fonda, od ljetos je unatoč redovnim mjesečnim uplatama na računu novaca sve manje. Pada cijena udjela.
Obzirom da sam unutra vezana vreća, sada vidim kako je Amerima, u 401 računima, IRA ulaganjima i što god. Ne mogu van, ni kada bi htjeli. Onaj je izrijek da ne možeš vremenski pogoditi market smišljen valjda njima za utjehu.




na portfelju od ADPL, ADRS povlaštena, ATGR i RIVP… uspio ove godine uknjižiti jedno 65-70.000 kn gubitka… ma bravo ZSE i političari. pozdrav iz dijaspore

Pa kako vam je to uspjelo?
[/quote]

A lijepo… nekoliko 000 dionica RIVP palo sa 43,75 kn na sadašnjih 34 i kusur (a još sam dokupio od dividendi po cca 41 kn); ADRS manji gubitak, ADPL sam dokup radio par 00 dionica po 192-196 kn… ATGR sam prodao većinu po 900, manji dio po 1100 sad prošli tjedan jer to neće preko 1100 tako brzo (a vjerojatno završava na oko 1000 best case…) skupi se… ADRS P cca 35-40% portfelja, ADPL 30%, RIVP 25%, ostalo bio ATGR (sada keš).
[/quote]

Kako si na adrisu uspio bit u gubitku zar si kupovao po maksimalnoj cijeni ako je maksimalna cijena bila 450kn ove godine minus dividenda je 432,5kn, a sada je cijena 427 ?

Ignore : renči

pozdrav zajednici od moje malenkosti.
nakon pola godine apstinencije od komentiranja(ne i povremenog čitanja) da i ja napišem koju.
kome krivo kome pravo a nismo ovdje da se volimo već su drugi razlozi.
kakobilo nekako treba ubit vrijeme do proljeća,tu je pri ruci i koja tastatura rezerve.
unaprijed da se ogradim od onih koji su me prozivali na nekim temama da ni ovaj put ne planiram
ostat dužan odgovore,anaize,očekivanja i sve ostalo radi čega smo ovdje.
molim za malo strpljivosti i nijedna tema neće biti zaboravljena,naravno od onih na kojima sam komentirao.
i ovo je jedna od onih na kojima sam potrošio koju tipkovnicu pa da tu probijem led.
sa vremenskim odmakom možemo konstatirati da je todomor ostavio snanže posljedice na market.
iako po meni koji i san nisam nikad ulagao u todex niti sam bio zagovornik a posebice nakon početka kraja mnogi su preuzimali rizik koji se nije isplatio.
tu je čini se izgubljeno puno kapitala spremnog na ulaganje u market te je još višestuko više kapitala
odgovoreno od ulaganja na market.
time smo se pretvorili iz naroda sa vrlo niskom kulturom ulaganja u vrijednosne papire u narod sa još nižom…
i tako potvrdili da i od goreg ima gore.
može to i popustiti sa vremenom do neke mjere ali spektakularne pomake na bolje nije realno za očekivati.
nadalje jedan značajan dio starih ulagača je preselio kapital na druge markete razočaran niskim stupnjem zaštite malih ulagača koja na papiru u nije tako mala ali HR institucije se trude da je percepcija takva.
državom upravljaju ljudi koji nisu svjesni posljedica neuređenog,nerazvijenog,nezdravog tržišta kapitala.
ne postoji prosperitetna država svijeta koja ga nima postoje samo slučajne apsurdistan države koje toga nisu svjesne.
dali je vrijeme za pesimizam?
ako se kao takav rodiš gotovo uvijek a ako ne gotovo nikad.
povijest nas uči da često kada je večina uvjerena u nešto sljedi iznenađenje.
primjera koji su potvrdili to pravilo do sada je bilo nebrojeno.
sudbina večine je odavno zapisana na marketu zar ne?
gdje i dalje vidim razloge isprkos prevladavajućoj večini da je moguć i značajno pozitivan pomak na marketu pa makar i na kratak rok?
dok vani ne krene dugoročna recesija a mi smo u očekivanju dizanja rejtinga u investicijski što bi trebalo privući makar samo i špekulativni strani kapital na naš market postoje realni temelji za značajan rast marketa.
interes za kupnjom ZB govori tome u prilog.
to jedna od dionica o kojoj sam i na ovoj temi pisao (ne poimence već navodeći cjenovi raspon i kretanje cijene jer sam je kupovao u to vrijeme i jer mi nije bilo u interesu da uđe u fokus) početkom godine i na ovoj temi kada sam želio podvući da usprkos prevladavajućen sentimentu ne mogu kupiti neke dionice koje rastu, da bude interesantnije u isto to vrijeme sam za nagradu zaradio spamera.
bilo je to u isto vrijeme kada se je mogao krcati HUPZ,PVCM….
sve je na tim temama dokumentirano pa koga zanima…
neselektivan rast većih razmjera nije izgledan a koje su to dionice koje imaju taj potencijal?
o tome ćemo na pojedinim temama.
još nije bilo da tako nije bilo zar ne?
bilo je jack pot prilika i u najvećoj krizi a ima ih i danas.
tko ne vjeruje neka napiše ovdje pa ćemo rezimirat u budućnosti.
bilo je i onih koje su se iz jack pot prilika pretvorile u katastrofu pa nismo mala djeca koja vjeruju da se na marketu zarađuje na svakoj dionici.
nije ni potrebno da bi ukupan reztultat bio zadovoljavajući zar ne?
kako ih prepoznati i tko je više ili manje uspješan?
to je za neke druge teme.

da vas ne preforsiram odmah u startu,dok ne uđete u kondu neću koristiti puni raspoloživi broj slova po komentaru.
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


pozdrav zajednici od moje malenkosti.
nakon pola godine apstinencije od komentiranja(ne i povremenog čitanja) da i ja napišem koju.
kome krivo kome pravo a nismo ovdje da se volimo već su drugi razlozi.
kakobilo nekako treba ubit vrijeme do proljeća,tu je pri ruci i koja tastatura rezerve.
unaprijed da se ogradim od onih koji su me prozivali na nekim temama da ni ovaj put ne planiram
ostat dužan odgovore,anaize,očekivanja i sve ostalo radi čega smo ovdje.
molim za malo strpljivosti i nijedna tema neće biti zaboravljena,naravno od onih na kojima sam komentirao.
i ovo je jedna od onih na kojima sam potrošio koju tipkovnicu pa da tu probijem led.
sa vremenskim odmakom možemo konstatirati da je todomor ostavio snanže posljedice na market.
iako po meni koji i san nisam nikad ulagao u todex niti sam bio zagovornik a posebice nakon početka kraja mnogi su preuzimali rizik koji se nije isplatio.
tu je čini se izgubljeno puno kapitala spremnog na ulaganje u market te je još višestuko više kapitala
odgovoreno od ulaganja na market.
time smo se pretvorili iz naroda sa vrlo niskom kulturom ulaganja u vrijednosne papire u narod sa još nižom…
i tako potvrdili da i od goreg ima gore.
može to i popustiti sa vremenom do neke mjere ali spektakularne pomake na bolje nije realno za očekivati.
nadalje jedan značajan dio starih ulagača je preselio kapital na druge markete razočaran niskim stupnjem zaštite malih ulagača koja na papiru u nije tako mala ali HR institucije se trude da je percepcija takva.
državom upravljaju ljudi koji nisu svjesni posljedica neuređenog,nerazvijenog,nezdravog tržišta kapitala.
ne postoji prosperitetna država svijeta koja ga nima postoje samo slučajne apsurdistan države koje toga nisu svjesne.
dali je vrijeme za pesimizam?
ako se kao takav rodiš gotovo uvijek a ako ne gotovo nikad.
povijest nas uči da često kada je večina uvjerena u nešto sljedi iznenađenje.
primjera koji su potvrdili to pravilo do sada je bilo nebrojeno.
sudbina večine je odavno zapisana na marketu zar ne?
gdje i dalje vidim razloge isprkos prevladavajućoj večini da je moguć i značajno pozitivan pomak na marketu pa makar i na kratak rok?
dok vani ne krene dugoročna recesija a mi smo u očekivanju dizanja rejtinga u investicijski što bi trebalo privući makar samo i špekulativni strani kapital na naš market postoje realni temelji za značajan rast marketa.
interes za kupnjom ZB govori tome u prilog.
to jedna od dionica o kojoj sam i na ovoj temi pisao (ne poimence već navodeći cjenovi raspon i kretanje cijene jer sam je kupovao u to vrijeme i jer mi nije bilo u interesu da uđe u fokus) početkom godine i na ovoj temi kada sam želio podvući da usprkos prevladavajućen sentimentu ne mogu kupiti neke dionice koje rastu, da bude interesantnije u isto to vrijeme sam za nagradu zaradio spamera.
bilo je to u isto vrijeme kada se je mogao krcati HUPZ,PVCM….
sve je na tim temama dokumentirano pa koga zanima…
neselektivan rast većih razmjera nije izgledan a koje su to dionice koje imaju taj potencijal?
o tome ćemo na pojedinim temama.
još nije bilo da tako nije bilo zar ne?
bilo je jack pot prilika i u najvećoj krizi a ima ih i danas.
tko ne vjeruje neka napiše ovdje pa ćemo rezimirat u budućnosti.
bilo je i onih koje su se iz jack pot prilika pretvorile u katastrofu pa nismo mala djeca koja vjeruju da se na marketu zarađuje na svakoj dionici.
nije ni potrebno da bi ukupan reztultat bio zadovoljavajući zar ne?
kako ih prepoznati i tko je više ili manje uspješan?
to je za neke druge teme.

da vas ne preforsiram odmah u startu,dok ne uđete u kondu neću koristiti puni raspoloživi broj slova po komentaru.
🙂

Opet moram čitati ove g.luposti.

Što će te nas opet uvjeravati.

Da CROBEX ide na na 2.700 bodova.

Možete prebrojati građevinare koje ste preporučali na 500 kn koji nisu predstečajnoj.

Ima nade za burzu, migra nam se vratio 🙂
Biti će ipak da je u pitanju višak vremena, kratak dan, kiša, snijeg….
Forum po definiciji. 🙂





na portfelju od ADPL, ADRS povlaštena, ATGR i RIVP… uspio ove godine uknjižiti jedno 65-70.000 kn gubitka… ma bravo ZSE i političari. pozdrav iz dijaspore

Pa kako vam je to uspjelo?
[/quote]

A lijepo… nekoliko 000 dionica RIVP palo sa 43,75 kn na sadašnjih 34 i kusur (a još sam dokupio od dividendi po cca 41 kn); ADRS manji gubitak, ADPL sam dokup radio par 00 dionica po 192-196 kn… ATGR sam prodao većinu po 900, manji dio po 1100 sad prošli tjedan jer to neće preko 1100 tako brzo (a vjerojatno završava na oko 1000 best case…) skupi se… ADRS P cca 35-40% portfelja, ADPL 30%, RIVP 25%, ostalo bio ATGR (sada keš).
[/quote]

Kako si na adrisu uspio bit u gubitku zar si kupovao po maksimalnoj cijeni ako je maksimalna cijena bila 450kn ove godine minus dividenda je 432,5kn, a sada je cijena 427 ?
[/quote]

gledao sam čisto završnu cijenu 31.12.2017. (429) i cijenu u petak (427). Nisam ništa dokupio ADRS2 ove godine… Dividendu sam utrošio na dokup ADPL i RIVP da uravnotežim portfelj što baš i nije bio najbolji deal. Ako bi gledao promjenu cijene plus dividendu, onda ste u pravu, nisam izgubio na ADRS2.

Da ne kažem da sam prodao 40 komada ATGR po 900, a mogao sam po 1100 kako sam riješio ostalu količinu.

Suma sumarum, uplatio preko 25000 kn raznih dividendi (na koje sam 2 puta morao platiti porez jer živim u inozemstvu pa ma na 12% cro poreza Belgija uzme još 30%); uplatio još svojih novaca, a na kraju dana imam skoro isto na računu kad se pogleda. I da, znam da gubitak nije gubitak dok ne prodaš… ALI ovo bogme daje isti feeling.

A random walk down Wall Street...

Kako to duplo oporezivanje? I belgija ima 30 % ideš… brutalno



pozdrav zajednici od moje malenkosti.
nakon pola godine apstinencije od komentiranja(ne i povremenog čitanja) da i ja napišem koju.
kome krivo kome pravo a nismo ovdje da se volimo već su drugi razlozi.
kakobilo nekako treba ubit vrijeme do proljeća,tu je pri ruci i koja tastatura rezerve.
unaprijed da se ogradim od onih koji su me prozivali na nekim temama da ni ovaj put ne planiram
ostat dužan odgovore,anaize,očekivanja i sve ostalo radi čega smo ovdje.
molim za malo strpljivosti i nijedna tema neće biti zaboravljena,naravno od onih na kojima sam komentirao.

Opet moram čitati ove g.luposti.

Što će te nas opet uvjeravati.

Da CROBEX ide na na 2.700 bodova.

Možete prebrojati građevinare koje ste preporučali na 500 kn koji nisu predstečajnoj.
[/quote]
poštovani kolega niske razine komunikacije
1.sve će doći na red za raspraviti piše u mom kmentaru neće ni građevina biti izostavljena.
zar je ikad izostao moj odgovor,komentar,rezime uz procjene,analize, očekivanja ,prognoze….?
ćemu nestrpljivost i odmah napad na prvu?
zar je strah u pitanju?
barem ja svima dozvoljavam da me razuvjere svojim argumentima,dapače pozivam na to godinama i u svom potpisu svakog pojedinog komentara zar ne?
ono što neću tolerirati je srozavanje nivoa komunikacije na ovom forumu a posebice ne onima koji otvaraju nove nickove.
takvi kod mene nakon prve opomene idu na ignore listu.
izgledno da ima i onih koji su to zaslužili i pod različitim nickovima.
ima ovdje na forumu više nego dovoljno uvaženih kolega zavidnog nivoa komunikacije sa kojima se može raspraviti.
kolega rado ću sa vama sve raspraviti a ako i vi želite znate na kojem ćete nivou komunicirati.
vrijeme je jedini pravi sudac dali je nešto bila dobra ili loša investicijska odluka zar ne?
ako si ja ne dozvoljavam niti pomišljam da vaše ili bilo čije NEulaganje u dionice koje su i po mojim argumentima nosile odlične prinose zadnjih godina proglašavavam kako vi pišete “glu..šću” neću tolerirati niti da moje argumente koji možda nisu nosile prinose netko proziva “g……u”
ti su argumenti bili izvedeni iz nekih i danas provjerljivih i dokazanih činjenica.
na market6u to nije uvijek dovoljno da bi se i zaradilo.
kao što znamo puno faktora utjeće na konačni rezultat.
bilo je dosta onih koji su u prošlosti moje argumente osporavali ali i često radi toga punili potoke,rijeke ili mora suzi žući i jala.hm zašto sam dojma….?
konkretnije o svakoj dionici na pojedinim temama a ovdje je tema komentari trgovanja pa….
sentiment i trend na marketu je down
može li još dolje?moj odgovor može
može li gore?moj odgovor može
može li značajno gore? moj odgovor može
od općeg trenda i sentimenta bitno je značajnice pronaći pojedine “zvbijezde” marketa kojih je uvijek bilo ,ima ih dans,biti će ih u budućnosti.
sve ovisi tko sa kakvim naočalama gleda.
moje su često bile spamerske ali i često profitabilne.
recimo da je lista dobitnih značajno duža od liste gubitnih.,čak i u ovoj godini koja je svi znamo kakva.
argumenti izvedeni iz činjenica,intuicija znanje logika,strpljivost nešto 6 ,10 ili samo sreća?
biće najprije da je od svega pomalo,meni dovoljno da sam zadovoljan a vidim i neke”favorite” koji bi mogli nastaviti taj trend.
crobex nije mjerilo marketa u zadnjih deset godina pa neće izgledno biti niti u sljedećih par.više je razloga tome a u zadnjih godinu dvije sam i o tome na ovoj temi pisao i najavljivao da to i očekujem.
treba se fokusirati na zvijezde u nastajanju,na marketu sam sa prekidima od kraja 2003 i tvrdim da nije bilo vremena da nije bilo zvijezda u nastajanju.
nekad ih je čorava koka mogla pogoditi a nekad bitno teže ali poanta je da ih je bilo i da će ih biti jer market je dinamično okruženje koje se mjenja.
zse se ne može uspoređivati sa stranim ali i ona nudi odlične stvari ,više njih svake godine.
tko ne vjeruje neka pogleda u retrovizor

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

e ovo je već bio puni broj znakova po poruci 🙂
pa da završim sa odgovorom kolegi

zez1
“Opet moram čitati ove g.luposti”

kolega da sebe poštedite čitanja….
trebate uložiti samo dvije sekunde vremena i odlučiti se na dva klika
zar je to tako teško?
nećete biti ni prvi ni zadnji.
posljedice?
učlanite se u klub ako već niste i pitajte one prije vas
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close