Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Invest
Nisam uopce pisao o USA ako se vas “nervozni zalac” odnosi na mene!
No ako me navlacite,mogu Vam samo napisati da Dow Jones nije u bear marketu,ali veliki broj dionica je vec pao od pocetka godine vise od 20% (navodno znatno vise od 30%)i u USA.Dakle,to mozete jednostavno provjeriti na internetu.
Dax je pao -14.13% od pocetka godine.

@bisakovi

Točno, sami ste sebi kontradiktorni, kažete da je veliki dio dionica pao 20-30 %,a DJI je oko All time high?
Nešto tu ne štima zar ne?
Ok, Dax je pao, TecDAX u principu i nije, ali stvari treba realno gledati.
Izuzevši isplaćene dobiti, DAX je ove godine na -2.7 %, a TecDAX je na +4.84 %.
Vidite- to je malo drugačiji pogled!
A tek kad se realno sagleda činjenica i pogled na zadnjih 5-6 godina (dax je sa cca 7000 došao na 12000 a TecDax sa 1200 na 3000 bodova). Zar nije normalna pojava korekcije?
A što u međuvremenu radi naš Crobex (2008g. -1750 bodova, 2018g. – 1720 bodova).

@Invest
Dali je Vama uopce poznato koje su sastavnice Indexa u USA i uopce?
Oprostite,ali stalno pricate nebuloze i morate se malo educirati.
Evo Vam link:https://www.bloomberg.com/quote/DAX:IND
Pa procitajte sto se tice DAX-a!
Mislim da Vi niste nikada trgovali vani jer nemate osnovnih znanja za to,a ja trgujem svaki dan vec godinama.
Na RIVP se vidi kakav ste “prognozer”!
Ovim prestaje moja komunikacija s Vama.Sami se educirajte ili neka Vam netko drugi pomaze.



@bisakovi

Točno, sami ste sebi kontradiktorni, kažete da je veliki dio dionica pao 20-30 %,a DJI je oko All time high?
Nešto tu ne štima zar ne?
Ok, Dax je pao, TecDAX u principu i nije, ali stvari treba realno gledati.
Izuzevši isplaćene dobiti, DAX je ove godine na -2.7 %, a TecDAX je na +4.84 %.
Vidite- to je malo drugačiji pogled!
A tek kad se realno sagleda činjenica i pogled na zadnjih 5-6 godina (dax je sa cca 7000 došao na 12000 a TecDax sa 1200 na 3000 bodova). Zar nije normalna pojava korekcije?
A što u međuvremenu radi naš Crobex (2008g. -1750 bodova, 2018g. – 1720 bodova).


Stanje Crobexa je još dodatno ušminkano jer su Agrokorke sastavnice Crobexa izbačene prije nego su propale. Realno Crobex je trenutno na nekih 950 bodova ako bi se računala propast izdanja koja su bila desetljetne sastavnice Crobexa. Totalna banana sa trendom pretvaranja u kiseli krastavac.




@bisakovi

Točno, sami ste sebi kontradiktorni, kažete da je veliki dio dionica pao 20-30 %,a DJI je oko All time high?
Nešto tu ne štima zar ne?
Ok, Dax je pao, TecDAX u principu i nije, ali stvari treba realno gledati.
Izuzevši isplaćene dobiti, DAX je ove godine na -2.7 %, a TecDAX je na +4.84 %.
Vidite- to je malo drugačiji pogled!
A tek kad se realno sagleda činjenica i pogled na zadnjih 5-6 godina (dax je sa cca 7000 došao na 12000 a TecDax sa 1200 na 3000 bodova). Zar nije normalna pojava korekcije?
A što u međuvremenu radi naš Crobex (2008g. -1750 bodova, 2018g. – 1720 bodova).


Stanje Crobexa je još dodatno ušminkano jer su Agrokorke sastavnice Crobexa izbačene prije nego su propale. Realno Crobex je trenutno na nekih 950 bodova ako bi se računala propast izdanja koja su bila desetljetne sastavnice Crobexa. Totalna banana sa trendom pretvaranja u kiseli krastavac.
[/quote]

U velikoj mjeri za tu razgradnju (kako je kolega posjedon fantastično u postu opisao) u dobroj su mjeri krive institucije.
Hanfa, porezna, zse…
Kako će se osvijestiti investitori da ulažu u hr dionice kada institucije nisu radile svoj posao i mnogo je ulagača izgubilo svoju ušteđevinu u lx todex. Nisu bili zaštićeni.
Što Gažićka i co rade da unaprijede rad burze, novi izlist, IPO, ukidanje poreza…

Šteta dok su drugi rasli dvoznamenkasto mi smo padali jednoznamenkasto. Čista agonija

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

E da su samo Agrokorke izbačene iz crobija, izbaciva se redom zadnjih par godina sve što daje naznake da bi moglo kihnuti




@bisakovi

Točno, sami ste sebi kontradiktorni, kažete da je veliki dio dionica pao 20-30 %,a DJI je oko All time high?
Nešto tu ne štima zar ne?
Ok, Dax je pao, TecDAX u principu i nije, ali stvari treba realno gledati.
Izuzevši isplaćene dobiti, DAX je ove godine na -2.7 %, a TecDAX je na +4.84 %.
Vidite- to je malo drugačiji pogled!
A tek kad se realno sagleda činjenica i pogled na zadnjih 5-6 godina (dax je sa cca 7000 došao na 12000 a TecDax sa 1200 na 3000 bodova). Zar nije normalna pojava korekcije?
A što u međuvremenu radi naš Crobex (2008g. -1750 bodova, 2018g. – 1720 bodova).


Stanje Crobexa je još dodatno ušminkano jer su Agrokorke sastavnice Crobexa izbačene prije nego su propale. Realno Crobex je trenutno na nekih 950 bodova ako bi se računala propast izdanja koja su bila desetljetne sastavnice Crobexa. Totalna banana sa trendom pretvaranja u kiseli krastavac.
[/quote]

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Kakva zemlja, takva burza.
Jučer su mi proslijedili informativni izračun prijevremene mirovine, bez izdvajanja iz drugog stupa i milodara od 27%
2480 kn.
Za 33 godine rada, fakultet, i specijalizaciju.
U zemlji iz koje mladi odlaze, a više je ljudi starijih od 65 godina nego djece do 7 godina, ne vidim ulagača. Ni danas, ni sutra.


Kakva zemlja, takva burza.
Jučer su mi proslijedili informativni izračun prijevremene mirovine, bez izdvajanja iz drugog stupa i milodara od 27%
2480 kn.
Za 33 godine rada, fakultet, i specijalizaciju.
U zemlji iz koje mladi odlaze, a više je ljudi starijih od 65 godina nego djece do 7 godina, ne vidim ulagača. Ni danas, ni sutra.
Zločesta samo bih vam želio čestitati, em žena i to u najboljim godinama i još aktivna na TK. Komplimenti. Šteta što smo rođeni u krivoj zemlji. Možemo li znati koliko godina iskustva imate na TK? POzdrav iz vaše Rijeke.

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

Progress 2 je u pripremi jer vide da ovaj Progress nije polučio rezultat.
Ja vjerujem upravi zse. Oni rade u interesu malih dioničara kao dosad.
Biti će meda i mlijeka kao što naš jedan kolega kaže.


Što Gažićka i co rade da unaprijede rad burze, novi izlist, IPO, ukidanje poreza…

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Ok i da profunkcionira taj progres, na koju foru bi to išlo? Isto kao dionice ili šta??

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

@ pjesnik
Pa sad još i fotku 🙂
Prvi sam papir kupila 2008.
Aktivnije trgujem unazad četiri godine. Rivp je bio 22 kn. Kodt cca 1150 kn.
Preživjela sam pad burze 2008. Poučno iskustvo.

Odlično, hvala. 🙂 Ja sam prvi papir kupio 2007. Sad je to wc papir… Dioki.

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

New Report

Close