Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Negdje sam pročitao da je propast Agrokora posljedica ulaska velikih trg. lanaca, a napose Lidla u našu zemlju. Naravno I širenje spomenute kompanije (Agrokora) I kupovanje nekih regionalnih trgovina, dakle, previse investiranja je tu imalo svoj udio.
Kakvo je vase mišljenje o tome ?

Potpis


Negdje sam pročitao da je propast Agrokora posljedica ulaska velikih trg. lanaca, a napose Lidla u našu zemlju. Naravno I širenje spomenute kompanije (Agrokora) I kupovanje nekih regionalnih trgovina, dakle, previse investiranja je tu imalo svoj udio.
Kakvo je vase mišljenje o tome ?

Pa u skladu s time, al nisu Lidl i ostali lanci jedini krivci za propast. Bolje bi bilo reci da su oni bili kazalizatori. Strateški gledano trgovina je danas važnija od proizvodnje. Jer njezinom kontrolom kontroliraš i proizvodnju.

Todorić je bio napravio cudo, no nažalost to cudo nije opstalo… sto zbog njegovih pogrešnih procjena i odluka, sto zbog okruženja, sto zbog drugih okolnosti, a sto zbog ekipe koja je vrebala priliku i “radila mu o glavi”.


Čini se kolega zorane da ne razmišljate malo dublje.

Gotovo sigurno će neki fondovi koji su imali povlaštene informacije biti pod istragom, njihovi fond menageri, insajderi, siguran sam da će pasti neke političke glave.
Mišljenja sam da je to glavni razlog kontinuiranog pada i defenziva fondova.

Uostalom vrijeme će uskoro pokazati.

Kolega ING,
volio bih da dijelim Vaš pravosudni optimizam pa da dočekamo čišćenje i čisti start naprijed.
I zapravo sam siguran da će se to desiti, ali za jedno 20 godina.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.


Pitanje za milju $, nemojmo biti naivni jer ništa nije slučajno

Kome nije u interesu da ZTE raste????

Tko je konkurent ZTK -u odnosno kome je ZTK konkurencija?

BANKAMA !!!!!!!!!!!

Obzirom da je HR bankocentrićna država , a država je mirovinski sustav prepustila bankama, koje opet preko OMF-ova drmaju ZTK-u , znači da banke vode glavnu riječ na ZTK.

Bankama nije u interesu da ZTK raste zbog u tom slučaju odliva kapitala sa bankovnih računa, bez oobzira što se tako obezvređuje vrijednost kapitala na ZTK

Kako su OMF-ovi u rukama banaka iste je potrebno pod hitno isključiti sa tržišta.

Ima li mInistar financija Marić za to muda???????

U potpunosti se slažem da su banke te koje ruše TK, jer žele naše novce na svojim računima.

I kod Agrokora se ide na ruku Sberbanku i Vtb, Zagrebačkoj banci i lešinarskim fondovima, na uštrb dioničara, ostalih vjerovnika i poreznih obveznika. Al iza toga kod nas stoji Vlada ili ti klijentelističko ortačka skupina samozvani Borg.

Banke su te koje drže većinu kapitala, zajedno sa Mirovinskim fondovima.
Dok se oni ne pokrenu viđat ćemo ovo što viđamo svaki dan već mjesecima.


Negdje sam pročitao da je propast Agrokora posljedica ulaska velikih trg. lanaca, a napose Lidla u našu zemlju. Naravno I širenje spomenute kompanije (Agrokora) I kupovanje nekih regionalnih trgovina, dakle, previse investiranja je tu imalo svoj udio.
Kakvo je vase mišljenje o tome ?

nisu strane trgovine, bar ne toliko bitno, utjecale na propast agrokora, agrokor je pokopao sam todorić sa svojim nekompetentnim menađmentom koji su expanziju vršili prekomjernom exploatacijom doslovce svih resursa hrvatske računajući da su preveliki i ne zamjenjivi a forsiranje mercatora je bila točka prijeloma sa koje više nije bilo povratka…tada su i rusi, po prvi puta, ušli u kombinaciju da bi za kratko vrijeme postali najveći vjerovnik…

propast crony modela upravljanja agrokora je u stvari započeo uvođenjem fiskalizacije koju možemo okarakterizirati kao infarkt za agrokor jer su bitni financijski resursi preusmjereni izvan kontrole todorića a koji je “sivim” raspolaganjem fiskalnim obvezama održavao pogon u hr pa i zauzimao pozicije izvan hr…nakon uvođenja fiskalizacije nije ostalo puno prostora za “kreativno” prikazivanje i zadržavanje predmetnih obveza unutar sustava agrokora pa se okrenulo drugim modelima financiranja kao faktoringu i zaduživanju ne birajući pri tom pod kojim uvjetima i od koga, nego samo daj što daš…svi svijedoćimo dokle ih je to direktno dovelo a indirektno i sve ostale povezane subijekte kao hr ekonomiju, dobavljače, ulagače…i dr.

eto kolega, ovo je moje viđenje propasti agrokora, agrokor se urušio iznutra jer nije izvršio tranziciju poslovanja iz crony modela na tržišni model poslovanja pri ćemu je svakako ali ne presudno, pridonijelo otvaranje tržišta i ulazak stranih trg. lanaca

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

također, nastavno na prethodni post, vrlo su velike kompatativne slićnosti upravljanja agrokorom i upravljanja državom i iz primjera agrokora sasvim jasno možemo vidjeti kuda taj model vodi…

i jedni i drugi prekomjerno exploatacijom doslovce sve resurse rh i kako je otvaranje tržišta utjecajo na agrokor, isto to otvaranje tržišta, ulaskom hr u eu, utjeće na sami model upravljanja državom i samo je pitanje kada(ako već nije) će se pojaviti točka prijeloma kao što je mercator bio za agrokor

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

CROBEX je na istoj razini kao i 2008 u ovo doba. Spektakl.

Mašala. Srećom nismo hlupi da trgujemo ovdje…ima još burzi u svijetu.

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik


Mašala. Srećom nismo hlupi da trgujemo ovdje…ima još burzi u svijetu.

Ali mnoge burze u svijetu takoder “idu dolje”.Mnoge dionice su na ili ispod razina velike krize
2008-2010 ili azijske krize 1999.
Kina je pala preko 50% u dvije godine i sl.Veliki broj dionica u Njemackoj je takoder u bear marketu.
Nismo mi iznimka.
Trgovao danas u aziji i gadno je,jako opasno.Mnoge dionice se trguju vec na P/E -6 do 4.
U USA samo promatram nekoliko dana.Uglavnom sam prodao dionice.

jasno, razumijem. ali…

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

morao bi doć do odbijanca evo nas skoro u 1945

New Report

Close