Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čini se kolega zorane da ne razmišljate malo dublje.

Gotovo sigurno će neki fondovi koji su imali povlaštene informacije biti pod istragom, njihovi fond menageri, insajderi, siguran sam da će pasti neke političke glave.
Mišljenja sam da je to glavni razlog kontinuiranog pada i defenziva fondova.

Uostalom vrijeme će uskoro pokazati.

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE



Prestrasno je gledati sta ova bolestina radi od burze …koda je banglades burza …smećari jedni

Ne radi burza nipta, nego je jedini uzrok ovog stanja što je opljačkano nekoliko milijardi kuna malih dioničara. Očekivana i jedina moguća psihološka reakcija ljudi je da ne ulažu više, što iz gorkog okusa u ustima, što iz straha da će se ovo opet dogoditi, u nekom novom Agrokoru, a zvao se on Atlantic ili nekako drugačije nije ni bitno.
[/quote]
kolega u koje to dionice su mali investitori uložili par ili recimo jednu milijardu stvarnih kn? zanemarimo sad ht i inu. ako mislite na onu balončinu agrokor ja se ne sjećam da je itko od malih kupovao po nekim suludim cijenama enormne količine koje bi trebale biti u tim milijardama. radi se o puno manjim ciframa i to ne keš love već izgubljene eventualne dobiti sa ruba balona.

who dares, wins


Gotovo sigurno će neki fondovi koji su imali povlaštene informacije biti pod istragom, njihovi fond menageri, insajderi, siguran sam da će pasti neke političke glave.

u hrvatskoj? u hrvatskoj??? hahaha

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

https://www.index.hr/vijesti/clanak/objavljeno-jos-jedno-veliko-istrazivanje-hrvatska-opet-najgora/2044280.aspx

hoće jedno istraživanje da vidimo jel i ZSE najgora na svijetu… ili bar pri dnu 🙂 neće nama netko govoriti kako da se razvija tržište kapitala… 🙂
mi mrzimo svaki kapital… hehehe, osim naravno kad treba povećanje plaće i povlaštenim mirovina, onda je dobra kapital :))

Plenković kao svemoćni mornarh, uhlebljivanje na turbo pogon
https://www.vecernji.hr/vijesti/povjerenstvo-za-sukob-interesa-u-petak-propituje-zaposljavanje-plenkovicevih-ro-aka-i-kumova-1284093

Ignore: KressoM, delux




Prestrasno je gledati sta ova bolestina radi od burze …koda je banglades burza …smećari jedni

Ne radi burza nipta, nego je jedini uzrok ovog stanja što je opljačkano nekoliko milijardi kuna malih dioničara. Očekivana i jedina moguća psihološka reakcija ljudi je da ne ulažu više, što iz gorkog okusa u ustima, što iz straha da će se ovo opet dogoditi, u nekom novom Agrokoru, a zvao se on Atlantic ili nekako drugačije nije ni bitno.
[/quote]
kolega u koje to dionice su mali investitori uložili par ili recimo jednu milijardu stvarnih kn? zanemarimo sad ht i inu. ako mislite na onu balončinu agrokor ja se ne sjećam da je itko od malih kupovao po nekim suludim cijenama enormne količine koje bi trebale biti u tim milijardama. radi se o puno manjim ciframa i to ne keš love već izgubljene eventualne dobiti sa ruba balona.
[/quote]

do 40% su dioničari imali u perjanicama Agrokora..radi se o milijardama kuna…plus mnogi ti dioničari su i dioničari drugih firmi na zse u ciframa xyyyyy kn


Od kada sam počela trubiti da na tržištu neće biti dobro, dežurna katastrofičarka, a poklopilo se nekako sa izbijanjem afere Agrokor u javnost, izašla sam iz svih papira osim Optime i Vlena.
Od Optime očekujem plus, a Vlen mi je škola.
Zaostao mi je prodajni nalog, neproveden, na Jdpl…..sedam nepoklopljenih komada, na 32,60. Danas je 15 kn.
Adris R-A je bio 570 kn, ERNT 1270 u ta doba.
Zaradilo se u međuvremenu na Hupzu i Maestralima., na Rivpu do 47 kn…..a trejderi su imali prilike na Tehnici, Djuri , Atlantskoj.
Kamata u banci na oročenu štednju je 0,5%.
Nekretnine idu up u Dubrovniku, Splitu, Zagrebu….
Kuda sa novcem pitanje je sad ? Mislim da treba godinu dvije mirno stajati sa strane.
Ima li itko kakvu ideju, jer na ZSE ne vidim sreće

Čuvajte novce do korekcije, a onda sve uložite vani, većinom USA, a malo Europa, ne bacajte pare na ZSE.

koji dioničari su imali do 40% u agrokoru? mali? ja nisam imao ni kune. kad su oni to ulazili u perjanice tipa belje, jmnc ,ledo i po kojim cijenama? da li su to radničke esop dionice sa popustom, braniteljske poklonjene ili su kupovane za živu keš lovu? kolega je rekao mali investitori i sad je najlakše izbaciti jednu riječ iz rečenice ili pitanja pa se neargumentirano raspisati o propasti svega i svačega. nitko ne zna koliki je gubitak po toj osnovi ali imamo primjer OIF-ova pa ako baš hoćete i mirovinaca koji su tu imovinu odmah brisali iz portfelja. koga je zanimalo mogao je vidjeti njihove rezultate i utjecaj agrokora. utjecaj je bio i prošao. sumnjam da je igdje bio veći od 10%, a sad ako je netko držao većinu love u istim dionicama to su rijetki slučajevi koji još nisu naučili da se na burzi to nikad ne radi. mogli su to i prije naučiti na masu sličnih situacija.

who dares, wins


kolega u koje to dionice su mali investitori uložili par ili recimo jednu milijardu stvarnih kn? zanemarimo sad ht i inu. ako mislite na onu balončinu agrokor ja se ne sjećam da je itko od malih kupovao po nekim suludim cijenama enormne količine koje bi trebale biti u tim milijardama. radi se o puno manjim ciframa i to ne keš love već izgubljene eventualne dobiti sa ruba balona.

Verdi opet ste se pogubili. Rezoniranje vam slabo ide. Udio malih dioničara u Jamnici, Ledu, Zvijezdi, Tisku, Belju, itd. je vrijedio zbrojen nekoliko milijardi kuna.

Slabo vam ide matematika, a i znanje vas zeza.


koji dioničari su imali do 40% u agrokoru? mali? ja nisam imao ni kune. kad su oni to ulazili u perjanice tipa belje, jmnc ,ledo i po kojim cijenama? da li su to radničke esop dionice sa popustom, braniteljske poklonjene ili su kupovane za živu keš lovu? kolega je rekao mali investitori i sad je najlakše izbaciti jednu riječ iz rečenice ili pitanja pa se neargumentirano raspisati o propasti svega i svačega. nitko ne zna koliki je gubitak po toj osnovi ali imamo primjer OIF-ova pa ako baš hoćete i mirovinaca koji su tu imovinu odmah brisali iz portfelja. koga je zanimalo mogao je vidjeti njihove rezultate i utjecaj agrokora. utjecaj je bio i prošao. sumnjam da je igdje bio veći od 10%, a sad ako je netko držao većinu love u istim dionicama to su rijetki slučajevi koji još nisu naučili da se na burzi to nikad ne radi. mogli su to i prije naučiti na masu sličnih situacija.

Kolega Verdi , ne mogu vjerovati kad vidim da vi sintagmu ” mali dioničari ” shvaćate tako doslovno. Bukvalno .
Pa mali dioničari su samo mali prema većinskom ili pojedinačno najvećim dioničaru društva.
Što nikako ne znači da i mali dioničar ne može biti veliki ako je npr. uložio nekoliko milijuna kuna ili eura u neku dionicu.
Iz medija je poznato nekoliko velikih investitora poput N. Bakića , I Bilbije , K. Floričića , Bahovca itd.
Ima ih još mnogo ,ali nisu poznat širem krugu ljudi i i eksponirani u javnosti pa ih ovdje ne želim navoditi.
Vaša izjava ” ja nisam imao ni kune ” donekle opravdava vaše razmišljanje jer ipak je ljudski suditi prema sebi.
Pa ako ja nisam u Agrokoru imao ni kune , kako bi drugi mogli imati milijune. ?

Imao sam i ja do max 5% portfelja u ledu u više navrata od 2009 do 2016.
Drevil s foruma je čini mi se izgubio 7-8% ukupnog uloženog keša na ledu.
Koliko ih je ulazilo-izlazilo tijekom pada 2017 u razno razne sastavnice todexa i tu gubilo… I ja sam tu popušio glupo nešto keša nadajuć se odbijancu na 3000-4000kn
Ima sigurno ekipe koji su to kupili 2007, i drzali do konačnog sloma



kolega u koje to dionice su mali investitori uložili par ili recimo jednu milijardu stvarnih kn? zanemarimo sad ht i inu. ako mislite na onu balončinu agrokor ja se ne sjećam da je itko od malih kupovao po nekim suludim cijenama enormne količine koje bi trebale biti u tim milijardama. radi se o puno manjim ciframa i to ne keš love već izgubljene eventualne dobiti sa ruba balona.

Verdi opet ste se pogubili. Rezoniranje vam slabo ide. Udio malih dioničara u Jamnici, Ledu, Zvijezdi, Tisku, Belju, itd. je vrijedio zbrojen nekoliko milijardi kuna.

Slabo vam ide matematika, a i znanje vas zeza.
[/quote]
jeee sjećam se dok su to kupovali za te silne milijarde. banke su na dva dana ostale bez love na šalterima.

who dares, wins

New Report

Close