Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Politika u HR misli da ce turizam da cvjeta vjecno.
Ne kontaju da kad bude iduca recesija, najgore ce biti pogoden luksuzni sektor u koji spada turizam.
Vrlo lako se moze desiti da se hrvatski turizam smanji za velik procenat, sto zbog pada turista sto zbog rezanja cjena koje ce biti neminovne radi konkurenicje.
Sto bi ljudi islli na ljetovanje u HR u vrijeme recesije, kad se gleda na svaki euro kad mogu ici 3 puta jeftinije u Tursku, Tunis…

Ali opet, nitko ne zna kad ce doci do kraha gospodarstva, mozda sutra mozda za 5 godina.

spas je pred vratima, nakon otkrića Kine 2018,
https://www.vecernji.hr/vijesti/plenkovic-osniva-vijece-za-buducnost-1281133

Stručnjaci složni: Iduća kriza uništit će Hrvatsku

https://www.express.hr/ekonomix/strucnjaci-slozni-iduca-kriza-unistit-ce-hrvatsku-18393?utm_campaign=Partnerski%2Bportali&utm_medium=Widget&utm_source=Vecernji.hr

Mislim da je ovo već treći put da netko posta taj doom članak o propasti…ako nismo propali radi agrokora, što nam neki vanjski utjecaji mogu…u originalnoj verziji članka i rasprave je sudjelovao Hrvoje Prpić zvani bitcoin

Kinezi su “vječni” ulagači već godinama,samo što smo jako malo vidjeli do sad od tog ulaganja.Sjećam se posjeta Hajdaša-Dončić Kini 2013 kad je izjavio da su kinezi zainteresirani za luku RI i uzlet iste od 10-20%,divna vremena,danas više takve ne bi prošle,ne u ovom mrtvilu.

U sljedećoj krizi se naizgled čini da ćemo bolje proći,istina da sad imamo mali suficit ali kad krene kriza narast će kamate na dug,past će potrošnja,turizam i bdp.U međuvremenu je svaka vlast samo dijelila i stvarala novi teret na proračun ,pa i ova,povlastice ostaju,a radno aktivno stanovništvo se velikim dijelom iselilo.Problemi poput PTKM,HŽ,zdravstva,mirovinskog sustava i dalje ostaju kao nejveći teret za proračun.

"Only dead fish swim with the stream"

Dakle, agrokor su rjesio… kako se rješio… petrokemija valjda gotovo sa drzavnim intervencijama… uljanik dolazi na naplatu i rjesavanje…
koji je sljedeci problem na redu ?

Problem je sto nista od navedenog nije rijeseno!

Mislim da je to to od problema za ovu godinu. Ide rebalans proracuna zbog Uljanika i to je to. Sada bi napokon mogao Crobi probiti za picetak 1800 bodova. Koliko vidim vani je rapsodija u zelenom i sve raste preko 2 % tako da sutra ocekujem bar zelenilo, pa koliko bude da bude :-))


svi mi znamo koji su ovdje problemi i kako ih riješiti, znaju to i oni u vladi, no problem je što one u vladi zaboli briga za ulagače i opstanak ZSE, tj. fućka im se živo što se ovdje zbiva

Pa ljudi, ali ozbiljno, jeste li vise shvatili da je Njima i ostatku naroda ulagac u dionice pohlepni, bogati i ljeni kapitalist i svi oni bi bili najsretniji da svi mi izgubimo do zadnje lipe.
Jeste li svjesni kad bi Vlada pocela javno i direktno poticati dionicarstvo i kad bi krenuo rast trzista da bi pala i podrska vladi.
Pa nas vode ratne bitange s osnovnom skolom i koji nista ne razumiju osim kako dobro zivit na tudjoj grbaci i na temelju laznog domoljublja.
Da pitate narod sto misli o tome da su dionicari AGROKOR grupe izgubili sve uloge pa 75% bi se veselilo…zatucan i ogranicen narod

Rastimo zajedno...


Mislim da je ovo već treći put da netko posta taj doom članak o propasti…ako nismo propali radi agrokora, što nam neki vanjski utjecaji mogu…u originalnoj verziji članka i rasprave je sudjelovao Hrvoje Prpić zvani bitcoin

Pa nisi propao zbog Agrokora jer nisi imao zbog čega propasti. Agrokor je samo druga riječ za uvoz.
Mi ćemo propasti jer nam se industrija i proizvodne firme zatvaraju, a ne zbog nekakvih dučančića koji je prodavao uvoznu robu.

Većinom srpsku i bosansku i slovensku i rusku i Kanarskih otoka.

Industrijska proizvodnja nam pada šesti mjesec za redom, a još nismo stigli brojke ind. proizvodnje prije krize.



svi mi znamo koji su ovdje problemi i kako ih riješiti, znaju to i oni u vladi, no problem je što one u vladi zaboli briga za ulagače i opstanak ZSE, tj. fućka im se živo što se ovdje zbiva

Pa ljudi, ali ozbiljno, jeste li vise shvatili da je Njima i ostatku naroda ulagac u dionice pohlepni, bogati i ljeni kapitalist i svi oni bi bili najsretniji da svi mi izgubimo do zadnje lipe.
Jeste li svjesni kad bi Vlada pocela javno i direktno poticati dionicarstvo i kad bi krenuo rast trzista da bi pala i podrska vladi.
Pa nas vode ratne bitange s osnovnom skolom i koji nista ne razumiju osim kako dobro zivit na tudjoj grbaci i na temelju laznog domoljublja.
Da pitate narod sto misli o tome da su dionicari AGROKOR grupe izgubili sve uloge pa 75% bi se veselilo…zatucan i ogranicen narod
[/quote]
Parica , slažem se s tvojim komentarom samo bih još dodala da je prosječan građanin RH žrtva manipulacije percepcijom koja mu se servira na nacionalnoj televiziji i najčitanijim pisanim medijima ,tako da nije u pitanju samo zluradost nego i neznanje uslijed ove neviđene medijske blokade istine o Agrokoru.
Jer kako reče jedan gost – komentator na predstavljanju Martinine knjige ……..Agrokor je najveće postignuće poslije Oluje…….izvali i ostade čovjek živ.



svi mi znamo koji su ovdje problemi i kako ih riješiti, znaju to i oni u vladi, no problem je što one u vladi zaboli briga za ulagače i opstanak ZSE, tj. fućka im se živo što se ovdje zbiva

Pa ljudi, ali ozbiljno, jeste li vise shvatili da je Njima i ostatku naroda ulagac u dionice pohlepni, bogati i ljeni kapitalist i svi oni bi bili najsretniji da svi mi izgubimo do zadnje lipe.
Jeste li svjesni kad bi Vlada pocela javno i direktno poticati dionicarstvo i kad bi krenuo rast trzista da bi pala i podrska vladi.
Pa nas vode ratne bitange s osnovnom skolom i koji nista ne razumiju osim kako dobro zivit na tudjoj grbaci i na temelju laznog domoljublja.
Da pitate narod sto misli o tome da su dionicari AGROKOR grupe izgubili sve uloge pa 75% bi se veselilo…zatucan i ogranicen narod
[/quote]

a to je tako, hbga.. većina je financijski zatucana, nepismena…

vidiš samo komentare kad nema radnika, pa ekipa se po portalima odmah raskokodače eeee treba ih platiti.. a ne da se vlasnik kafića, restorana, hotela ili bilo kojeg druge djelatnosti bogati na njima… toj velikoj većini nije jasno da plaća nije 5.000 kn, nego cca preko 8k,, a ako u to ubacimo u GO za koji radniku se isto isplati 8k brutto2… to je oko 600-700 kn još mjesečno i da kao poslodavac imaš sreće da ni jedan dan radnik nije na bolovanju

naravno da bi svi trebali imati plaće bar milju eura, da se može normalno živiti… ali ako toj većini financijski nepismenih kažeš zašto umjesto kredita za auto ne potroši taj kredit za kafić, restoran… ili bilo šta gdje vidi da se može zaraditi i da on plati radnika koliko sada govori da bi trebali platiti svi nekako ušute..

New Report

Close