Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Šteta što više nema certifikata jer nam je dioničko tržište mrtvo. Certifikati bi barem donijeli likvidnost jer su vezani na kretanja indexa ili dobara kojima se trguje vani pa bi likvidnost bila zajamčena i bar bi se imalo čime trgovati dok čekamo da se burza jednom pokrene, a ovako će većina ulagala zauvijek otići sa ZSE i gotova priča.

da ih nije Erste ukinuo, mogli smo lijepe pare uzeti na ovome rastu svega i svačega vani, nikada nitko nije objasnio zašto su to napravili, možda je za njih to ipak bio premalen obim trgovanja na našem tržištu

Dobar je članak, pazi ovo:

“Istovremeno, jedna od najtrgovanijih domaćih kompanija, Hrvatski Telekom, koja je u vrijeme izlistavanja bila najveća inicijalna javna ponuda u regiji, odbila je prijedlog dioničara za povećanje dividende, usprkos visokoj poziciji novca u banci i blagajni a koji istovremeno plasira Deutsche Telekomu po kamatnoj stopi od gotovo 0 posto.”

“Nažalost, zasad nema naznaka za implementaciju bilo koje od spomenutih mjera. Zagrebačka burza i drugi akteri na tržištu svoj fokus stavljaju na listanje mikro kompanija i korištenje tehnologija poput “blockchaina”, bježeći u potpuno krivom smjeru jer ovakva listanja kompanija zanemarivih vrijednosti ne mogu generirati ikakve ozbiljne promete, ne mogu na burzu privući nove ozbiljne investitore, a nisu ni zanimljiva postojećim ulagačima.”

Izvrstan je članak.

Točno ukazuje na sve probleme, ali ono što je najvaznije za sve je da nema skoro nikakve naznake da će se stvari pokrenuti prema boljemu……

svi mi znamo koji su ovdje problemi i kako ih riješiti, znaju to i oni u vladi, no problem je što one u vladi zaboli briga za ulagače i opstanak ZSE, tj. fućka im se živo što se ovdje zbiva

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Oteli s burze 10 milijardi kuna i čude se lošim prometima. Najjači su bili oni optimisti koji su prognozirali cvat burze nakon micanja Todexa.

Baš sam se pitao kako to da novinarka jutarnjeg napiše tako dobar članak, pa sam ju proguglao i vidim da je kolegica radila na respektabilnim poslovima po bankama i investicijskim društima. U svakom slučaju Bravo za članak!!

Bit će da je premlada da je osobno mogla iskusiti sve cari trgovanja na ZSE od 2008.g. do danas, no vjerojatno je dobila provjerene informacije iz druge ruke….


svi mi znamo koji su ovdje problemi i kako ih riješiti, znaju to i oni u vladi, no problem je što one u vladi zaboli briga za ulagače i opstanak ZSE, tj. fućka im se živo što se ovdje zbiva
ne bih to tako rekao, njima se fućka za nas ali im se ne fućka za ove koji rade na burzi, za uhljebe… zato me živo zanima što su htjeli reći sa ovim oko dijamanata.. hoće li ti koji rade u dijamantnoj firmi postati zaštićeniji od ličkih medvjeda a mi koji tamo želimo trgovati da smo još više
nahebali?

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

Šta je burza državna firma?

ipak ne… sad se do kraja otvorio članak i u njemu piše neš o kibernetičkoj trlababalan sigurnosti… uglavnom NIŠTA. Zanemari.

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik


Oteli s burze 10 milijardi kuna i čude se lošim prometima. Najjači su bili oni optimisti koji su prognozirali cvat burze nakon micanja Todexa.

nažalost još se nismo riješili toxic todexa, još je u glavama svih malih dioničara-pušioničara koji svaki dan zazivaju krah burze

Da nema dva fonda od ZABA-e, svi dionički fondovi bi bili
u minusu ili sa manje od 1% plusa u ovoj godini. Živjelo
tržište kapitala u Hrvatskoj, a i šire, jer ni vani više ne cveta
cveće u naše preduzeće!!!

Tko je ono rekao da je ulaganje u dionice rizičan poslovni poduhvat…

https://hrportfolio.hr/

New Report

Close