Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma jel’ to burza radi danas skraćeno ?
Meni piše na gledalici — zatvoreno

https://m.vecernji.hr/vijesti/me-u-zaposlenima-104-tisuce-mladih-manje-nego-2007-1280641?fbclid=IwAR1rLdPHta4Y_te74n8WtOLvMSSEsrJgN_Y7ENc64d_WjyPAQU4crezusBk

Meni to paše. A za domoljubnu makroekonomiku me boli đon.
Ako uskoro budem morao tražiti novi posao neće biti onog “evo ti za poso inženjera 6 iljada, ako neš ti ima ko će!”. Nema, frende. Nema. Ja biram uvjete. Hvala. A to mi omogućuje upravo iseljavanje.
Every cloud has a silver lining.
Tako vele Englezi, a oni znaju.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Pasat će ti kad kreneš u mirovinu pa kad za tebe ne bude nitko uplaćivao. A mirovina 1000 kn maksimalno.
Pasat će ti i za zdravstveni sustav, za nabavu novih uređaja, itd…

Koje gluposti ovdje ljudi pišu…

Stari, ja ne pisem gluposti.
Na drzavnu penziju ne racunam, to ce biti bijeda, stedim sam i svjestan sam da cu morati prodavati imovinu da bi pristojno zivio.
A zdravstvene usluge sve placam privatno osim teske hospitalizacije po hitnoj osnovi.
Toliko o tome.
I da, pase mi da na trzistu rada nema nikog jer moja ponuda onda vise vrijedi, ne?
Ne samo to, vec ako zelimo povratak ljudi onda ce se taj odnos morati jos zaostriti, da place jos naglije skoce, da te doslovce mole da dodjes raditi i da biras uvjete. Tek onda ce se nasi ljudi vracati, i to tek neki.
A fondovi ce biti kako ce biti. Za 30 g ko ziv ko mrtav. I ne racunam s njima.
Jel ja onda pisem gluposti ili ti?
P.S.
Sve treba privatizirati osim vojske i policije.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Vidim svaki dan ima sve vise zainteresiranih za ulaganje u ovu jadnu burzu i jos jadniju drzavu.
Bitno da je nagodba potvrdena i da idemo naprijed kako su neki najavljivali!


https://m.vecernji.hr/vijesti/me-u-zaposlenima-104-tisuce-mladih-manje-nego-2007-1280641?fbclid=IwAR1rLdPHta4Y_te74n8WtOLvMSSEsrJgN_Y7ENc64d_WjyPAQU4crezusBk

oni će nedostajati i na ovoj burzi, ulagati će tamo gdje žive i rade, u svakom slučaju, mladi ljudi nedostajati će na svim segmentima društava, ali koga boli

Kolega purCo, ne vidim da itko u mainstream medijima kuka kako nam je burza loša i kako nam fali ulagača…uglavnom su tamo dnevnopolitička prepucavanja koja se tiču jednog uskog kruga ljudi koji žive od politike…ali zato nas sve ostale mediji stalno bombardiraju s time…

teško će biti održati burzu u državi, gdje Brana Grčić slovi kao veliki stručnjak i strateg, jedno vrijeme čak ministar nečega, ne sjećam se više ni čega, nadam se da nije gospodarstva, uloži 10mil. u propalu banku, a pazi profesor je na EFST, da mi je znati je li on platio diplomu više od bivše županice MLM( od švercerice turskih prnja do županije) pa to moš samo u Hrvatskoj postići


Stari, ja ne pisem gluposti.
Na drzavnu penziju ne racunam, to ce biti bijeda, stedim sam i svjestan sam da cu morati prodavati imovinu da bi pristojno zivio.
A zdravstvene usluge sve placam privatno osim teske hospitalizacije po hitnoj osnovi.
Toliko o tome.
I da, pase mi da na trzistu rada nema nikog jer moja ponuda onda vise vrijedi, ne?
Ne samo to, vec ako zelimo povratak ljudi onda ce se taj odnos morati jos zaostriti, da place jos naglije skoce, da te doslovce mole da dodjes raditi i da biras uvjete. Tek onda ce se nasi ljudi vracati, i to tek neki.
A fondovi ce biti kako ce biti. Za 30 g ko ziv ko mrtav. I ne racunam s njima.
Jel ja onda pisem gluposti ili ti?
P.S.
Sve treba privatizirati osim vojske i policije.

Apsolutno. Tko računa na mirovinu koju će mu priskrbiti državna klika ala Plenky-Kosor-Mesić-Zoki… i sl. živi u svijetu iluzija, Agrolandu ili gdje već. Pa njemački mirovinski fondovi su ima tome 10-tak godina slali svojim klijentima dopise neka si sami dodatno uplaćuju štednju ili životno osiguranje jer su bili svjesni da im oni neće biti u stanju osigurati standard kakav su mislili tj. računali da će im biti u stanju osigurati. A gdje je naš mirovinski sustav (sada i u projekciji) i omjer radno aktivnih u odnosu na penzionere u odnosu na njihov tada.
Sve bi trebalo privatizirati (ali ne ispod stola i ispod cijene kumovima i rodbini), raspustiti u fazama minimalno 70% državnih i javnih službi, paralelno s time smanjivati poreze i namete pa bi kroz nekoliko godina postali zemlja velike perspektive, dugoročno održivog razvoja, zanimljiva oaza kako stranim investitorima i tvrtkama tako i sve većem broju pojedinaca-IT nomadima i sl. Međutim to je utopija, potpuno neostvariva i nerealna ideja jer taj scenarij i ekonomski razvoj nikada nećemo vidjeti s obzirom na mentalitet velike većine stanovništva i spiralu socijalnih programa kojeg prati državni intervencionizam, novi nameti i rastuća birokracija. Naš smjer je bio i ostao smjer Grčka-Venezuela.

naš mentalitet nam je najveći neprijatelj.

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

Mislim da je puno ljudi u iluziji da ce imati dovoljno novaca u starosti da im mirovine nece trebati. 20 godina ako zdravlje posluzi cete zivjeti u mirovini, nije to malo novaca koje trebate osigurati.

Kad si star treba ti i doktora, a sve to kosta, a pogotovo ce kostati kad se nase javno zdravstvo urusi.

New Report

Close