Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Trziste ne reagira radi pljacke u Agrokoru, niti ce reagirat.

Ne bih ja bas bio toliko uvjeren u to… sad je tako, “sutra” može biti i drugačije.


@barikb
o rastu nema smisla ni pričati jer ovo je burza sa spiralnim padom, pitanje je samo kojom brzinom će koja dionica prema dolje….ne znam ima li u EU gora burza od ove!?

Kaj niste rekli kad se makne toksični todex da ce onda sve dionice rasti?!

Mislim da će na kraju novi vlasnik burze biti jedan od većih katalizatora za rast ali vjerojatno dogodine (tko zna možda mu se odobri brzo pa i skupi do kraja godine)
Dotad ako Amerika i Kina sklope dogovor eto možda i nama nekog rasta još ove godine

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


Čitam što se vani zbiva. Mišljenja oko toga podijeljena. Izbrisan im je sav prinos u 2018.
Nama je Agrokor ukrao završnicu tržišnog ciklusa. Mi nismo ni imali prinosa.
Čitam danas i da su mirovinci 70% u obveznicama.
Badava nam ljepotice kad nema publike.
Nikad bolja izvješća, a tržište ne reagira.

A da, mirovinci moraju dati drzavi $$$ … za kikiriki kamatu od skoro nula kn, pa nema za podr… i ostalu ekipu na zse, ali ok, bar se moze na miru slagati portfelj, prije ili kasnije i vrijednosti ce se otkljucati



@barikb
o rastu nema smisla ni pričati jer ovo je burza sa spiralnim padom, pitanje je samo kojom brzinom će koja dionica prema dolje….ne znam ima li u EU gora burza od ove!?

Kaj niste rekli kad se makne toksični todex da ce onda sve dionice rasti?!
[/quote]

Pa i hoće, ali neće odmah, to sigurno.
Agrokor (ne nagodbu, ona sa svojim sadržajem nije presudna jer je najveći pad odrađen prije Antine nule, nego baš samu propast Agrokora) bih usporedio s atomskom bombom: grunula je, spržila sve oko sebe, nema ničega, samo se žohari pomaljaju ispod radioaktivnog oblaka koji se leluja nad spržinom. E sad, potvrda nagodbe bi bila nešto kao lagani povjetarac koji će u dogledno vrijeme razmaknuti RA oblak, ali spržina ostaje. I tek onda će iz nje s vremenom izrasti neki drugi oblici života.
Nitko nikad nije rekao: nakon nagodbe odmah sutra rast Crobexa do 2400.
Ali je bila nužna da se podvuče crta i ide dalje. Pa kako god bilo.
P.S.
Ako smatrate da je nulerica presudna, ajmo ovako: I što da su dioničari dobili nekoliko % nekog nizozemskog holdinga? Kad bi to utržili? Kad bi s tim novcem i da li bi uopće došli ovdje? Ili bi i dalje glumili nezadovoljstvo jer nisu dobili više?
O tome govorim. Presudan je bio slom Agrokora. Nagodba je manje važna.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.


Izvjesca pokazuju da smeca svakim dodatnim kvartalom postaju jos veca smeca (JDPL, DDJH, THNK, RIZO), a kvalitetne dionice sve jeftinije (RIVP, ZABA, ATGR, PODR, KODT…).
Anti kovergencija na djelu i kod izlostanih drustava i u vrijednosti portfelja investitora i kockara…

Evo jos jedno smece potvrdilo svoj status.
DLKV upalio visoke peci…pad prihoda u q3 oko 7%, pad bruto marze, rast troska osoblja za 10%, gubitak 36m kuna, pogorsan koef. lik.
Klasa smece.
P.s. imam nesto sitno DLKV kojeg u 9:30 vise necu imati

Rastimo zajedno...

Haha… Puko ti film. Meni isto tako dođe. VLEN me isto raspizđuje laganini.

uh, u zadnje vrijeme dolaze vrlo loša FI, počevši od DDJH, VLEN, OPTE, DLKV itd. itd.
nikako na zelenu granu, umjesto da dobra FI poguraju tržište prema gore, još će ga dodatno zatući….

p.s. ali zato spalionica novca zvana PTKM ima danas rast od 20% 🤣

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Čestitke dijoničarima Petrokemije. Halo Hanfa??

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

Dobar dan, jesam dobio slom burze? Jeste 🙂

…ali Petrokemija vam raste.

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

Danas definitivno nije lako biti dioničar Lenca, Đure i Dalekovoda..svi padaju kao kamen…definitivno smo u bear marketu, kad se negativno prenaglašava, a pozitivna izvješća imaju mali ili nikakav impakt na rast cijene…

New Report

Close