Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Ekipa, da li ste primjetili da je većina izvještaja koja je do sada izašla bila iznad svih očekivanja…možda se ovdje na forumu malo previše jambra kako je loše dok kompanije i tržište grabi prema gore…što mislite?

https://hrportfolio.hr/vijesti/trziste-kapitala/zse-otvaranje-crobexi-na-putu-tjednih-dobitaka-u-fokusu-financijska-izvjesca-kompanija-53780

Jesi vidio izvješća od LEDA i JAMNICE?
Čak su i izdašne dividende bile a sad su dioničari izgubili sve, ne ulazite u dionice temeljem izvješća.
[/quote]

I to sam vidio kolega i izgubio dosta novca na dionicama Leda, ali sam ih prodao tik nakon otvaranja postupka izvanredne uprave (tj. druge riječi za stečaj) ili malo prije (ne sjećam se više, već je prošlo godinu i pol) i nisam ih više kupovao. Pregrizao sam i idem dalje, jer smatram da ne treba gubiti najvažnije, a to je zdravlje zbog živciranja. Tamo (u agrokoru) je ipak bila specifična situacija jer je gazda upravljao firmama u vertikali netransparentno i izvješća su bila takva kakva jesu, ali ne bih sada generalizirao na sve ostale firme na zse da su iste ili slične. Toliko od mene i ugodan vikend svima!
[/quote]

Opet odlična izvješća Podravke i ATGR, dobro izvješće Ericssona…potvrđena nagodba u Agrokoru od VTS-a…ne znam što radimo ispod 1800 bodova…vani se situacija stabilizira, a oni su odradili divovski rast zadnjih godina i mislim da još imaju snage za oporavak, jer recesija neće doći još bar 2-3 godine…

ove godine tržište nagrađuje dobra izvješća minusom, tako mi to, plašimo se stranih medvjeda

Naše i američko se apsolutno ne mogu uspoređivati.
Kod njih se događa korekcija koja je zdrava i normalna.
A kod nas nema ni naprijed ni nazad, žestoka stagnacija i tako 10 godina.

Naše tržište je na Shiller P/E na cca 10.50, dok je američko na 29.65.

Dovoljno je to reći, za one koji razumiju naravno (nažalost takvih je sve manje i manje).

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/industrijska-proizvodnja-u-hrvatskoj-ponovno-je-pala-ovaj-put-najvise-od-pocetka-2015/8000513/

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Luda burza.
Dionice koje nakon izvješća trebaju RASTI 5 do 15%, padaju 3%.
Dionice koje nakon izvjeća trebaju pasti za najmanje 50% cijene, padaju 5%.

@barikb
o rastu nema smisla ni pričati jer ovo je burza sa spiralnim padom, pitanje je samo kojom brzinom će koja dionica prema dolje….ne znam ima li u EU gora burza od ove!?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Makedonska je za nas Svemir.

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

@Barikb
To je hrvatski burzovni paradoks. Baš onako bolesno nenormalno kretanje cijena.

Izvjesca pokazuju da smeca svakim dodatnim kvartalom postaju jos veca smeca (JDPL, DDJH, THNK, RIZO), a kvalitetne dionice sve jeftinije (RIVP, ZABA, ATGR, PODR, KODT…).
Anti kovergencija na djelu i kod izlostanih drustava i u vrijednosti portfelja investitora i kockara…

Rastimo zajedno...


Luda burza.
Dionice koje nakon izvješća trebaju RASTI 5 do 15%, padaju 3%.
Dionice koje nakon izvjeća trebaju pasti za najmanje 50% cijene, padaju 5%.

Vama i dalje nije jasno zasto je to tako???


@barikb
o rastu nema smisla ni pričati jer ovo je burza sa spiralnim padom, pitanje je samo kojom brzinom će koja dionica prema dolje….ne znam ima li u EU gora burza od ove!?

Zadnjih 10-tak godina teško, ipak smo na dnu po svemu, pa prestižu nas sva gospodarstva iz EU ….. da nemamo turizma, vec bi odavno bankrotirali, ovako se ovi povlašteni krpelji koji su na proračunu i dalje drže

Čitam što se vani zbiva. Mišljenja oko toga podijeljena. Izbrisan im je sav prinos u 2018.
Nama je Agrokor ukrao završnicu tržišnog ciklusa. Mi nismo ni imali prinosa.
Čitam danas i da su mirovinci 70% u obveznicama.
Badava nam ljepotice kad nema publike.
Nikad bolja izvješća, a tržište ne reagira.

New Report

Close