Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A čuj, bila je blue chip, sad nije ni jedna, za koju godinu možda opet bude, vrag zna, ovo je jako ciklički sektor, koji može u 2-3 godine okrenuti sliku kompanije samo tako, kako je napravio u zadnjih 10 godina.
Kako sam brdo puta pisao, dividenda mi ni ne treba ako pozitivno posluju moje pozicije, ako su sposobniji to pametnije investirati i oploditi-
A zbog čega raste, budeš vidio kroz neko razdoblje, kad se brojke poslože malo drugačije, ali najteže je priznati sebi da griješimo u životu



Ovo danas na ATPL je nezapamćen razvoj situacije!
Nikad viđeno na jednoj blue chip dionici na ZSE !!!!

I to na niti milijun kuna prometa za sada !!

Za pamćenje !!! Unbelievable !

Što je to tako posebno za pamcenje ?

To sto jedan čovjek sa izuzetno velikom kupovnom moci (u okvirima ovog bijednog trzista) jednog dana odluči svoju investiciju iz čista mira podići xx %…….ne znam zašto bi nas to trebalo toliko impresionirati…..

Samo jos jedan dokaz da ovdje svatko moze biti šerif u dovoljno malom sokaku…..
[/quote]

eto možeš i ti dosta pozicija sa 15-20.000 kn dignuti 100% 🙂

Što je to tako posebno za pamcenje ?

To sto jedan čovjek sa izuzetno velikom kupovnom moci (u okvirima ovog bijednog trzista) jednog dana odluči svoju investiciju iz čista mira podići xx %…….ne znam zašto bi nas to trebalo toliko impresionirati…..

Samo jos jedan dokaz da ovdje svatko moze biti šerif u dovoljno malom sokaku…..

Pa ako tebi rast cijene dionice u sastavu CROBEX-a od 40,88% u jednom danu nije za pamćenje, ja ne znam što bi to drugo moglo biti? Očigledno si već oguglao na takve događaje jer ih gledaš svakih par dana …

Pa ova usporedba DIOK sa ATPL – totalna glupost, no comment, no od Hozntregera se ni ne očekuje nešto pametno.

A što se ivane7 tiče, koja se, jelte, uvijek kao ustručava reći kakav podatak jer se, jelte, kao boji da ne napravi kažnjivo djelo, pa sve nešto dvosmisleno i mudro u prozi.
Pa ta je vrlo vjerojatno umočena u taj đir i dilanje informacija unutar te grupacije.
Bit će da joj je netko stao na žulj pa je odlučila malo nekog bocnuti preko foruma!
Dojavljivač – kćer visokopozicioniranog političara – kupnja dionica – ne može nam reći o kojoj se radi – ali je uz kćer sigurno kupuje i dojavljivač i ivana7.
I svi skupa nekažnjeno!
Kako ne kužite da ako nisi iz tog đira, ne možeš niti znati, niti izvaliti ovako nešto ?!
Jel vama netko dila takve informacije?
Osim toga, ivana7 je dalmatinka, a ZNA SE tko uspješno vlada rvackom već godinama.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


A čuj, bila je blue chip, sad nije ni jedna, za koju godinu možda opet bude, vrag zna, ovo je jako ciklički sektor, koji može u 2-3 godine okrenuti sliku kompanije samo tako, kako je napravio u zadnjih 10 godina.
Kako sam brdo puta pisao, dividenda mi ni ne treba ako pozitivno posluju moje pozicije, ako su sposobniji to pametnije investirati i oploditi-
A zbog čega raste, budeš vidio kroz neko razdoblje, kad se brojke poslože malo drugačije, ali najteže je priznati sebi da griješimo u životu

Ha! Ha!

To već pet godina pričaš.

Problem kaj u to vjeruje Uprava pa nakupovala brodova, a BDI ni mrdnut.

Baš sam išao malo na početak teme ATPL, pa kad je ta ATPL bila iznad 1.000 kuna, BDI je bio iznad 6.000.

Dok vozarine ne potegnu bar do 3.000 poena BDI-a ovdje možemo samo laprdati i moliti Gospare da baš ne bankrotiraju.

Lp

ps. Nitko ne komentira kako ostala naša 4 brodara neće ni mrdnuti.
A ULPL je cijenom obično bila 2x manja od ATPL, a nakon nekog vremena ju je preskočila.
TNPL , a naročito TPNG katastrofa.

Pa možete nas uputiti što Vi to vidite, a što ja ne vidim?
Bio bi zahvalan jer ……………ne znam gdje ću s viškom love s stranih tržišta.

Ti si voajer koji još k tome ne vidi… Ti si učinio neki opaki zločin kad si tako kažnjen…😀

ex maratonac, ex neumoran (05.10.2007.)



Ovo danas na ATPL je nezapamćen razvoj situacije!
Nikad viđeno na jednoj blue chip dionici na ZSE !!!!

I to na niti milijun kuna prometa za sada !!

Za pamćenje !!! Unbelievable !

Atlantska plovidba zasigurno nije blue chip dionica.

Ne isplacuje dividendu, ima biznis koji jedva pokriva opex, book value se kroz 10 godina otopio, dug od 150%.

Opasnost od dokapitalizacije realna, buducnost i samog sektora i ATPL zbog ogromne flote upitna. Kad dođe do kontrakcije gospodarstva u sljedecoj krizi i kad se dignu kamatne stope potraznja za rasutim teretima ce se jos smanjiti, a flota je ogromna i relativno mlada.

Atlantska plovidba ne raste zbog poslovanja, nego zbog jednog investitora koji pumpa lovu u nju na nelikvidnom trzistu. Da li je pogodio vidjet cemo.
[/quote]
Ja s punom odgovornošću tvrdim da se radi barem o dva investitora, a ne o jednom kako vi navodite…

ex maratonac, ex neumoran (05.10.2007.)


Što je to tako posebno za pamcenje ?

To sto jedan čovjek sa izuzetno velikom kupovnom moci (u okvirima ovog bijednog trzista) jednog dana odluči svoju investiciju iz čista mira podići xx %…….ne znam zašto bi nas to trebalo toliko impresionirati…..

Samo jos jedan dokaz da ovdje svatko moze biti šerif u dovoljno malom sokaku…..

Pa ako tebi rast cijene dionice u sastavu CROBEX-a od 40,88% u jednom danu nije za pamćenje, ja ne znam što bi to drugo moglo biti? Očigledno si već oguglao na takve događaje jer ih gledaš svakih par dana …

Pa ova usporedba DIOK sa ATPL – totalna glupost, no comment, no od Hozntregera se ni ne očekuje nešto pametno.

A što se ivane7 tiče, koja se, jelte, uvijek kao ustručava reći kakav podatak jer se, jelte, kao boji da ne napravi kažnjivo djelo, pa sve nešto dvosmisleno i mudro u prozi.
Pa ta je vrlo vjerojatno umočena u taj đir i dilanje informacija unutar te grupacije.
Bit će da joj je netko stao na žulj pa je odlučila malo nekog bocnuti preko foruma!
Dojavljivač – kćer visokopozicioniranog političara – kupnja dionica – ne može nam reći o kojoj se radi – ali je uz kćer sigurno kupuje i dojavljivač i ivana7.
I svi skupa nekažnjeno!
Kako ne kužite da ako nisi iz tog đira, ne možeš niti znati, niti izvaliti ovako nešto ?!
Jel vama netko dila takve informacije?
Osim toga, ivana7 je dalmatinka, a ZNA SE tko uspješno vlada rvackom već godinama.
[/quote]
vasa je greska, postovani jubito, sto ste se kao posten covjek rodili u lopovskoj drzavi..

even better than the real thing


Pa ako tebi rast cijene dionice u sastavu CROBEX-a od 40,88% u jednom danu nije za pamćenje, ja ne znam što bi to drugo moglo biti? Očigledno si već oguglao na takve događaje jer ih gledaš svakih par dana.

Ovakvi usponi cijene dionica na manje od milijun kuna prometa su mogući jedino u nelikvidnim malim tržištima. Na nijednom razvijenom svjetskom tržištu ovo nećete vidjeti.

Tako je.
Doticni bi sa svojim “glomaznim nalozima” vrijednim parsto tisuća kn vani bio pometen dok si rekao keks, a ovdje naravno da izaziva divljenje poklonika i pokreće lavinu malih koja onda dize cijenu u nebesa……




Ovo danas na ATPL je nezapamćen razvoj situacije!
Nikad viđeno na jednoj blue chip dionici na ZSE !!!!

I to na niti milijun kuna prometa za sada !!

Za pamćenje !!! Unbelievable !

Atlantska plovidba zasigurno nije blue chip dionica.

Ne isplacuje dividendu, ima biznis koji jedva pokriva opex, book value se kroz 10 godina otopio, dug od 150%.

Opasnost od dokapitalizacije realna, buducnost i samog sektora i ATPL zbog ogromne flote upitna. Kad dođe do kontrakcije gospodarstva u sljedecoj krizi i kad se dignu kamatne stope potraznja za rasutim teretima ce se jos smanjiti, a flota je ogromna i relativno mlada.

Atlantska plovidba ne raste zbog poslovanja, nego zbog jednog investitora koji pumpa lovu u nju na nelikvidnom trzistu. Da li je pogodio vidjet cemo.
[/quote]
Ja s punom odgovornošću tvrdim da se radi barem o dva investitora, a ne o jednom kako vi navodite…
[/quote]

Mislim da je bilo bar 3 :-))))))

Dok je ovakav sklop u glavi većini SSZ-a (stoke sitnog zuba) nema nama napretka, obratite pozornost na koementar Luje Maglice dole u komentarima…, jadna nam majka. https://novac.jutarnji.hr/aktualno/bjelovar-u-godinu-dana-na-placama-gradskih-sluzbenika-ustedio-15-milijuna-kuna/7941457/

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

https://vijesti.hrt.hr/467056/kolakusic-ovrhe-besplatne-a-nagodba-oko-agrokora-kazneno-djelo
Je li Agrokor završena priča za gospodarstvo u pravnom smislu?

U pravnom smislu Agrokor nije sigurno završena priča. U Agrokoru će buduće državne antikorupcijske agencije imati užasno puno posla. Prekršeni su apsolutno svi hrvatski propisi. Može nas sustići jako veliki broj kaznenih postupaka, a onda nakon toga oni mogu biti i podloga za postupke za naknadu štete. Tu su izgubili građani kroz mirovinske fondove, dioničari, dobavljači. Imamo kazneno djelo pogodovanje vjerovnicima. Ovo je nezamislivo da bi tijekom stečajnog postupka, a ovo je bio stečajni postupak, isplatite jednom vjerovniku lipu više, a ovdje se radi o stotinama milijuna kuna. To je kazneno djelo , rekao je Kolakušić.
http://hr.n1info.com/a339806/Vijesti/Imamo-zahtjev-DORH-a-o-stopiranju-uvida-u-HBOR-ove-kredite.html

New Report

Close