Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Pa kako crobexi klize dolje?
Zar nismo dosegnuli razinu Bdp prije krize 2008? Nije li prije 2008 crobex bio oko 5000 bodova?
A Vlada kaže da nam se javni dug smanjuje, bdp raste, suficit proračuna..
Agrokor je "uspješno" odrađen, pa u čemu je problem?
Ja mislio da će nakon "zakonite"nagodbe i nuliranja manjinskih dioničara cvasti cveće u naše preduzeće a kad ono stagnacija i čak pad indeksa..
A na horizontu moguća nova kriza.. doduše ovdje kod nas je stalno kriza

Sto se brinete kolega, mi smo ionako otok i na nas ne utjecu bjelosvjetska zbivanja, kako netko jednom rece…Posto vani opet sve pada, sutra cu se nasloniti u naslonjac i gledati predstavu iz sabora. Za to nije potrebna nikakva inteligencija, pa bar da vidim na sto se trosi javni novac…
[/quote]

Ja se uopće ne brinem oko svojih drugih dionica, nakon što sam preživio događanja u Agrokoru, sve ostalo mi se sada čini ko igrarija. Samo primjećujem da naša burza stagnira ili pada, dok bi prema makroekonomskim podacima raspoloženje trebalo biti optimistično, što znači da nešto kod nas ne štima..

na Dlkv spread 10 lipa i nema trgovine




https://www.index.hr/clanak.aspx?id=2029858

Zanimljivo, gdje su sve te milijarde? Ni vrag bas sve u obveznicama?
Hrvatsko TK je ono na poprilicno niskim cijenama i da oni ne investiraju bar 1% imovine u nase kompanije, diverzificirajući ulaganje… naci ce bar 10tak dobrih pozicija….hbte koji moroni tamo rade ??

najveći ikad?
[/quote]

Za čije interese oni rade?
[/quote]
za naš sigurno ne


Zanimljivu su mi oni koji danas kupuju nakon dva dana krvoprolića u SAD-u. Mozda imaju kristalnu kuglu pa znaju da ce se danas tamo okrenuti trend.

A ako se tamo padovi trzista od 2-3% produze na sljedeci tjedan, bit ce jako veselo i na ZSE.


veselimo se tome




https://www.index.hr/clanak.aspx?id=2029858

Zanimljivo, gdje su sve te milijarde? Ni vrag bas sve u obveznicama?
Hrvatsko TK je ono na poprilicno niskim cijenama i da oni ne investiraju bar 1% imovine u nase kompanije, diverzificirajući ulaganje… naci ce bar 10tak dobrih pozicija….hbte koji moroni tamo rade ??

najveći ikad?
[/quote]

Za čije interese oni rade?
[/quote]

Na naravno da rade za svoj interes i da najduže moguće ostanu na svojim pozicijama sa plaćama i bonusima…nije ih sigurno briga za tržište kapitala u Hrv….



– ima li netko inf. u koje dionice…

Zahvala.

– ovim se putem zahvaljujem gosponu dojavljivaču na korisnoj inf. u koje dionice…
– dobila sam inf. u koju dionicu je investirala kćer od jednog visokoooooo pozicioniranog političara.
– za pretpostaviti je kako kćer tu lovu nije mogla zaraditi, znači radi se o kreditu ili tatinoj posudbi.
– a mogu i pretpostaviti kako ta tatina kćerkica nema pojma o investiranju jer joj je to jedina dionica.
– zbog osljetljivosti same teme i kažnjivosti dilanja takvim inf. ne mogu vam napisati o kojoj dionici se tu radi.

– još se jednom zahvaljujem gosponu dojavljivaču na korisnoj inf.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

ATPL?

Danas opet nevjerojatan promet na dionici MGMA on fantastičnih 1,45kn.
Bravo ZSE !!!

Ovo danas na ATPL je nezapamćen razvoj situacije!
Nikad viđeno na jednoj blue chip dionici na ZSE !!!!

I to na niti milijun kuna prometa za sada !!

Za pamćenje !!! Unbelievable !

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Ovo danas na ATPL je nezapamćen razvoj situacije!
Nikad viđeno na jednoj blue chip dionici na ZSE !!!!

I to na niti milijun kuna prometa za sada !!

Za pamćenje !!! Unbelievable !

Što je to tako posebno za pamcenje ?

To sto jedan čovjek sa izuzetno velikom kupovnom moci (u okvirima ovog bijednog trzista) jednog dana odluči svoju investiciju iz čista mira podići xx %…….ne znam zašto bi nas to trebalo toliko impresionirati…..

Samo jos jedan dokaz da ovdje svatko moze biti šerif u dovoljno malom sokaku…..


Ovo danas na ATPL je nezapamćen razvoj situacije!
Nikad viđeno na jednoj blue chip dionici na ZSE !!!!

I to na niti milijun kuna prometa za sada !!

Za pamćenje !!! Unbelievable !

Pa bilo je toga na Diokiju.
Ali na puno većem prometu i u jednom danu, a ne dva.

Nažalost ATPL već dosta dugo nije Blue chip dionica.
Ovo današnje trgovanje pokazuje.

Pa tko se voli kockati neka izvoli.
Samo brzo dok nam Kujunđić i na to ne digne porez od 100%

Pozdrav gđa Ivki i doušniku.

Lp


Ovo danas na ATPL je nezapamćen razvoj situacije!
Nikad viđeno na jednoj blue chip dionici na ZSE !!!!

I to na niti milijun kuna prometa za sada !!

Za pamćenje !!! Unbelievable !

neka ljudi barem nesto zarade, mnogi ukljucujuci i mene su vec i zabravili sto znaci ta riječ.

bez trgovine i nadmudrivanja i nadskakivanja nema burze. ovo mrtvilo sigurno ne potpada pod definicju brurze, prije mrtvila i žabokrečine

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Ovo danas na ATPL je nezapamćen razvoj situacije!
Nikad viđeno na jednoj blue chip dionici na ZSE !!!!

I to na niti milijun kuna prometa za sada !!

Za pamćenje !!! Unbelievable !

Atlantska plovidba zasigurno nije blue chip dionica.

Ne isplacuje dividendu, ima biznis koji jedva pokriva opex, book value se kroz 10 godina otopio, dug od 150%.

Opasnost od dokapitalizacije realna, buducnost i samog sektora i ATPL zbog ogromne flote upitna. Kad dođe do kontrakcije gospodarstva u sljedecoj krizi i kad se dignu kamatne stope potraznja za rasutim teretima ce se jos smanjiti, a flota je ogromna i relativno mlada.

Atlantska plovidba ne raste zbog poslovanja, nego zbog jednog investitora koji pumpa lovu u nju na nelikvidnom trzistu. Da li je pogodio vidjet cemo.

New Report

Close