Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ako mislite vratiti ulagače na burzu potrebno je učiniti:

1. Obeštetiti nedužne dioničare Agrokora
2. U HANFU vratiti Samodola
3. Ukinuti porez na KD


Ovo pod 1. i 2. su bedastoće. S ovim pod 3. se slažem…
[/quote]
Kolega maratonac – razočaran sam :-(. Ovo pod 2. nipošto nije bedastoća: nemjerljive su posljedice ukidanja Samodola od strane SLinića. Kad je glavni čovjek HANFE odlučio da se igra pošteno, umiješao se SLinić promijenio nekoliko rješenja, par zakona i doslovno legalizirao pljačku malih dioničara. Dakle Samodol je samo metafora.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


@maratonac_

Izjava pokazuje koliko ne poznaješ TK. Obeštećenje dioničara Agrokorovih sastavnica i ponovno izlistiranje istih je jedini put ka ozdravljenju burze. Nista drugo nece pomaknuti burzu.

Sve ostalo ce rezultirati upravo sadašnjim trzistem kapitala.

Gdje su sada oni koji su nam pisali o medu i mlijeku nakon uklanjanja Todexa ?

Ogromni kapital nestao s burze, ljudi prevareni i ogorčeni. Tko se nada oporavku, a pogotovo brzom, gadno griješi.


Burza nikako ne ovisi o “Todex-u” i onima koji su izgubili kapital na tim dionicama.
Usporedujuci te male dionicare i MF i institucionalne ulagace,ti dionicari su samo “kap u moru”!
Dakako da Vam nitko nece te novce vratiti i dati nazad .Burza-ZSE ,po meni,daleko vise
ovisi o manjku kvalitetnih dionica,izostanku IPO-a i porezu na kapitalnu dobit koji je dodatni uteg ionako slaboj likvidnosti.
Sto se tice celnika HANFE ,njega postavlja Vlada koja pobjedi na izborima,a o tome ne odlucuju dionicari.



@maratonac_

Izjava pokazuje koliko ne poznaješ TK. Obeštećenje dioničara Agrokorovih sastavnica i ponovno izlistiranje istih je jedini put ka ozdravljenju burze. Nista drugo nece pomaknuti burzu.

Sve ostalo ce rezultirati upravo sadašnjim trzistem kapitala.

Gdje su sada oni koji su nam pisali o medu i mlijeku nakon uklanjanja Todexa ?

Ogromni kapital nestao s burze, ljudi prevareni i ogorčeni. Tko se nada oporavku, a pogotovo brzom, gadno griješi.


Burza nikako ne ovisi o "Todex-u" i onima koji su izgubili kapital na tim dionicama.
Usporedujuci te male dionicare i MF i institucionalne ulagace,ti dionicari su samo "kap u moru"!
Dakako da Vam nitko nece te novce vratiti i dati nazad .Burza-ZSE ,po meni,daleko vise
ovisi o manjku kvalitetnih dionica,izostanku IPO-a i porezu na kapitalnu dobit koji je dodatni uteg ionako slaboj likvidnosti.
Sto se tice celnika HANFE ,njega postavlja Vlada koja pobjedi na izborima,a o tome ne odlucuju dionicari.
[/quote]
4 mlrd. kuna je otpuhano s burze gdje se dnevni promet mjeri u par milijuna kuna, to nije baš mala kap u ovome moru nelikvidnosti




Ako mislite vratiti ulagače na burzu potrebno je učiniti:

1. Obeštetiti nedužne dioničare Agrokora
2. U HANFU vratiti Samodola
3. Ukinuti porez na KD


Ovo pod 1. i 2. su bedastoće. S ovim pod 3. se slažem…
[/quote]
Kolega maratonac – razočaran sam :-(. Ovo pod 2. nipošto nije bedastoća: nemjerljive su posljedice ukidanja Samodola od strane SLinića. Kad je glavni čovjek HANFE odlučio da se igra pošteno, umiješao se SLinić promijenio nekoliko rješenja, par zakona i doslovno legalizirao pljačku malih dioničara. Dakle Samodol je samo metafora.
[/quote]
upravo tako, da nisu potjerali Antu, ne bi se ni Gazda više usudio raditi što mu je od tada bilo dopušteno, mislio je dati malim dioničarima za Belje 1 kn, jmsn

Evo citam na indexu ,nas brkić kupovao u ono vrijeme dionice plive ,pa za mjesec dana uzeo
280000 kn.,a mi ostali neka budemo dugorocni,,haha.uopce nije imao info.,ipak je on veci znalac od nas ovdje.

Procitas da je digao kredit i odmah rekao da ce ga vratit na tocan datum kad dionice narastu. Vaso je prorok!

I onda frajer sa 33 godine ide u penziju,jao si ga nama

Ok, ovdje je vise nego ocito da je imao povlastene informacije…. kao uostalom i ostali koji su bliže vatri. Sad da vidimo hanfu, dorh, uskok, poreznu,, vladu…. dali ce institicije odraditi svoj posao i oduzeti nezakonito stecenu imovinu i kazniti pocinitelja ?

A tek da se pogledaju zemljišne knjige, kad se kupilo neko zemljište, pa prodalo za izgradnju neke ceste, prenamjene u stambeno… valjda će jednog dana donjeti i zakon da ako kupis teren za 10, a prodas za 200 unutar 10-20 godina da se smatra da mesetaris terenima i da se sva razlika uplacuje u drzavni proracun

slazem se .tu pak ima posla da se ulovi sve nacelnike koji su mjenjali prostorni plan ,tako da njihov teren ude unutra.,


Evo citam na indexu ,nas brkić kupovao u ono vrijeme dionice plive ,pa za mjesec dana uzeo
280000 kn.,a mi ostali neka budemo dugorocni,,haha.uopce nije imao info.,ipak je on veci znalac od nas ovdje.

jel se sjeća tko – što bješe tada s plivom – je li tada pliva prodana izraelcima

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

http://www.seebiz.eu/zagrebacka-burza-crobex-potonuo-najnize-od-kolovoza-2016/ar-182668/


Evo citam na indexu ,nas brkić kupovao u ono vrijeme dionice plive ,pa za mjesec dana uzeo
280000 kn.,a mi ostali neka budemo dugorocni,,haha.uopce nije imao info.,ipak je on veci znalac od nas ovdje.

Da li vas Vaso motivira na daljnje ulaganje na ZSE ?

New Report

Close