Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

vezano uz optimizam kad osvježim portfelj -14520kn

mi smo ipak zemlja slučaj

@popolo
Kako Vi mozete znati gdje i kako ti “analiticari”(“koji sire optimizam”) ulazu???
ZSE je samo jedna malena burza i plitko trziste sa malim brojem dionica i vrlo malim dnevnim prometima i zasto bi netko tko ima neka posebna znanja i sposobnosti ovdje ulagao,a ne recimo u SAD-u, Londonu ,aziji,Australiji i sl?
Osim toga,osim dionica,postoji i Forex i opcije i WARRANTI ,ETF -ovi ,REIT-ovi i mnogi drugi fin. instrumenti i mogucnosti,a toga na ZSE nema,zar ne?


@popolo
Kako Vi mozete znati gdje i kako ti "analiticari"("koji sire optimizam") ulazu???
ZSE je samo jedna malena burza i plitko trziste sa malim brojem dionica i vrlo malim dnevnim prometima i zasto bi netko tko ima neka posebna znanja i sposobnosti ovdje ulagao,a ne recimo u SAD-u, Londonu ,aziji,Australiji i sl?
Osim toga,osim dionica,postoji i Forex i opcije i WARRANTI ,ETF -ovi ,REIT-ovi i mnogi drugi fin. instrumenti i mogucnosti,a toga na ZSE nema,zar ne?

ja u kope, vi u špade…moj komentar odnosi se na to da vrlo”anal-itičari” šire optimizam o stanju u HR, ali svoje novce ne ulažu na HR burzu i kako je to vrlo indikativno…a ulažu li ga na strane burze to je neka druga priča koja nema veze s mojim postom


vezano uz optimizam kad osvježim portfelj -14520kn

vaš optimizam mora se temeljiti na dijelu da nećete postati obveznik plaćanja poreza na KD, tako morate gledati stvari, a to što nemate 2ijad€, možete i ovako gledati, da ste recimo napravili prometnu nezgodu, napravili štete za 2ijad€ i još polomili nogu, ruku, razbili glavu, to bi bilo još gore, tako se ovdje postavljaju ulagači, inače nikoga više ne bi ni bilo


Možda specijalizanti i opća praksa, specijalisti i bolnički liječnici sa smjenskim radom, dodatcima i drugim dohotkom zarađuju daleko više i itekako plaćaju stopu od 40%. Dobrog informatičara je nemoguće naći ispod 15.000 Neto, a često traže i daleko više. Isto vrijedi i za managere i sve ostale koji donose značajnu dodanu vrijednost u kompaniju.

Nema više stope od 40 posto, sada je 36.

Godišnja porezna osnovica

Do 210.000,00 kn

24%

Iznad 210.000,00 kn

36%

je sretan sam već drugu godinu za redom 🙂

mi smo ipak zemlja slučaj



vezano uz optimizam kad osvježim portfelj -14520kn

vaš optimizam mora se temeljiti na dijelu da nećete postati obveznik plaćanja poreza na KD, tako morate gledati stvari, a to što nemate 2ijad€, možete i ovako gledati, da ste recimo napravili prometnu nezgodu, napravili štete za 2ijad€ i još polomili nogu, ruku, razbili glavu, to bi bilo još gore, tako se ovdje postavljaju ulagači, inače nikoga više ne bi ni bilo
[/quote]

može na to gledati i kao na školarinu jer – svaka se škola plaća….a to ako plaća već dvije godine za redom, na to se može gledati kao na ponavljanje gradiva radi utvrđivanja znanja jer – ponavljanje je majka mudrosti 😉

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....




vezano uz optimizam kad osvježim portfelj -14520kn

vaš optimizam mora se temeljiti na dijelu da nećete postati obveznik plaćanja poreza na KD, tako morate gledati stvari, a to što nemate 2ijad€, možete i ovako gledati, da ste recimo napravili prometnu nezgodu, napravili štete za 2ijad€ i još polomili nogu, ruku, razbili glavu, to bi bilo još gore, tako se ovdje postavljaju ulagači, inače nikoga više ne bi ni bilo
[/quote]

može na to gledati i kao na školarinu jer – svaka se škola plaća….a to ako plaća već dvije godine za redom, na to se može gledati kao na ponavljanje gradiva radi utvrđivanja znanja jer – ponavljanje je majka mudrosti 😉
[/quote]

e i učiš cijeli život i opet umreš blesav, hbga

Problem s ovom nesretnom ZSE je što gotovo ništa što pogledaš ne izgleda (pre)skupo, ali ne izgleda niti dovoljno jeftino da kroz koji dan ne bi bilo još jeftinije.

Ignore: KressoM, delux

Ako mislite vratiti ulagače na burzu potrebno je učiniti:

1. Obeštetiti nedužne dioničare Agrokora
2. U HANFU vratiti Samodola
3. Ukinuti porez na KD

Rapsodija se nastavlja…….rasprodaja svega, i šta valja i šta ne valja, samo da se domoći keša 🙁

New Report

Close