Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Prva polovica godine vam je inace jako bitna kad 90% prihoda donosi 7 i 8 mjesec. Podatke vam je bitnije razumijeti nego procitati.

Znam da Vam nije drago sto je turizam pokazao najbolje rezultate od osnivanja demokratske Hrvatske , jer bi Vi rado da svi gube ,ako ste Vi izgubili novce na Todex-u, ali kao sto vidite ,neki i zaraduju pametnim investiranjem.


Paulie zar nije odličan plus od 10% u turizmu u prvih pola godine. Tebi kao da to uopće nije drago, zašto ?

Ma statistika je zahebana stvar, svatko je prikaze kako mu odgovara.. mogu su napisati i da je porast od 300% kineza… a ono doslo ih 3.000 🙂


Prva polovica godine vam je inace jako bitna kad 90% prihoda donosi 7 i 8 mjesec. Podatke vam je bitnije razumijeti nego procitati.

3 milijarde za 6 mj. + tvojih 90% od nekih cca 10 milijardi koliko jer bilo prošle godine. na to dodamo još malo do kraja godine i dođemo do zaključka da ništa nisi razumio.

who dares, wins

sad u 15 minuta 30k kn prometa sa HTom… sa RIVP 0 kn… jaoooo ajde zatvorite ZSE da ne trošite na struju i grijanje sad kad zahladi, otvorite samo prvog ili 15. u mjesecu da se izmjenjaju oni koji bi nešto kupili i prodali. Bar će ZSE smanjiti drastično troškove :), brokeri već odavno ne zarađuju ni za burek i oni digli ruke od prebacivanja međusobno 🙂

@bugs
ja ZSE skoro više ni ne pratim, jednostavno nema smisla gubiti vrijeme….više se ovdje zezam na forumu nego što pratim “trgovanje” na ovoj “burzi”….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


Znam da Vam nije drago sto je turizam pokazao najbolje rezultate od osnivanja demokratske Hrvatske , jer bi Vi rado da svi gube ,ako ste Vi izgubili novce na Todex-u, ali kao sto vidite ,neki i zaraduju pametnim investiranjem.

Sve pršti od zarada, vidi se i po prometima. Netko za burek, netko za smokić.



Prva polovica godine vam je inace jako bitna kad 90% prihoda donosi 7 i 8 mjesec. Podatke vam je bitnije razumijeti nego procitati.

Znam da Vam nije drago sto je turizam pokazao najbolje rezultate od osnivanja demokratske Hrvatske , jer bi Vi rado da svi gube ,ako ste Vi izgubili novce na Todex-u, ali kao sto vidite ,neki i zaraduju pametnim investiranjem.
[/quote]
Pa ne bih se baš složio. Svi ovi što su zadnju godinu dana uložili u RIVP iznad 40 kuna temeljem tih “fascinantnih” rezultata trenutno broje minuse.A vjerovatno će tako i ostati do proljeća slijedeće godine dok se ne vide najave nove turističke sezone. Turiste je trebalo rasprodati još isti dan kada je najavljeno ponovno dizanje PDV-a na ugostiteljstvo jer su do toga dana bili dobrano napumpani.




Prva polovica godine vam je inace jako bitna kad 90% prihoda donosi 7 i 8 mjesec. Podatke vam je bitnije razumijeti nego procitati.

Znam da Vam nije drago sto je turizam pokazao najbolje rezultate od osnivanja demokratske Hrvatske , jer bi Vi rado da svi gube ,ako ste Vi izgubili novce na Todex-u, ali kao sto vidite ,neki i zaraduju pametnim investiranjem.
[/quote]
Pa ne bih se baš složio. Svi ovi što su zadnju godinu dana uložili u RIVP iznad 40 kuna temeljem tih "fascinantnih" rezultata trenutno broje minuse.A vjerovatno će tako i ostati do proljeća slijedeće godine dok se ne vide najave nove turističke sezone. Turiste je trebalo rasprodati još isti dan kada je najavljeno ponovno dizanje PDV-a na ugostiteljstvo jer su do toga dana bili dobrano napumpani.
[/quote]
Dakako da su cijene nekih “turista” napuhane.O tome sam vec pisao i ne radi se o samo o tome.Pisao sam o ulaganjima u turizam opcenito,a ne u neke pojedinacne dionice.
Neki su kupovali ranije daleko jeftinije,tako da ni sve dionicare ne mozete izjednacavati.


@bugs
ja ZSE skoro više ni ne pratim, jednostavno nema smisla gubiti vrijeme….više se ovdje zezam na forumu nego što pratim "trgovanje" na ovoj "burzi"….

Ma ne pratim ni ja, nego isao malo spustiti naloge, kad se vec nateže, bolje bit niže… Iako ce od nižeg, opet niže 😂🤣🤣🤣



Znam da Vam nije drago sto je turizam pokazao najbolje rezultate od osnivanja demokratske Hrvatske , jer bi Vi rado da svi gube ,ako ste Vi izgubili novce na Todex-u, ali kao sto vidite ,neki i zaraduju pametnim investiranjem.

Sve pršti od zarada, vidi se i po prometima. Netko za burek, netko za smokić.
[/quote]

Kolega, od afere s Agrokorom nema više zarade na dionicama, svi su u gubitku…pa čak i oni koji kažu da su zaradili zadnjih godinu i pol lažu, jer nisu sigurno ništa zaradili… već godinu i pol dana lagano klizi cijena svih dionica (prvo brzo, pa lagano, pa će još malo brže ako vani krene rasprodaja), pa i turista u zadnje vrijeme…možda bi najbolje bilo sve snulati (to je sada popularan izraz) i krenuti od početka…..
Evo ekipa koja je prva izašla prošle godine iz dionica (najpametniji) sada grade stanove po Zagrebu i apartmane po obali i dalje investiraju, možda će to lakše unovčiti nego neke fiktivne udjele u firmama…

Nije sramota bilo izgubiti ovdje u zadnje 2 godina. Ovo sto se ovdje dogodilo je nečuveno. Citam nekidan intervenciju SEC-a zbog Elon Muskova tweeta, makli su ga s mjesta CEO-a i 40 milijuna dolara Tesla mora nadoknaditi dionicarima koji su shortali.

U nas je takva zastita ocuvanja privatnog kapitala nezamisliva. Ovdje se radi protivno europskoj praksi, i nazalost slucaj Todex ce se provlaciti po nekom arbitraznom sudu…, gdje sam uvjeren da ce naici na brojna čuđenja i nevjericu pravnih strucnjaka.

Uvjeren sam, da je HANFA ista slicno SEC-u da bi Todex bio debelo iznad 3000, tada bi imali povjerenja u FI i tada bi dosegli pravu transparentnost.

To je tako kada se kod nas kriza rješava sa tuđim novcima…na način samo vi uložite, a mi ćemo se pobrinuti za ostalo…u americi ili njemačkoj je država upumpala lovu u banke i automobilsku industriju i tako ih spasila, a posljedično spasila i sebe i proračun…a kod nas su cijenu platili investitori čija imovina je obezvrijeđena kako bi se nekolicina namirila…ali ništa čudno za hrvatistan na zapadnom balkanu…ionako će za koju godinu biti kao da se ništa nije dogodilo…same as always…osim ako nam netko drugi kao npr. europska komisija ne naredi što da radimo kako se ne bi pretvorili u novu grčku ili tako nešto slično…

New Report

Close