Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

S kakvim autoritetom nastupaju neki ovdje a mi koji smo tu duze dobro znamo da nikad ništa bitno nisu pogodili

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


Nego jel netko gledao dali ima neko tržište kapitala koje je više palo od ZSE u EU unatrag 10tak godina ?

Jeste da je to teško i procjeniti jer su rađene pretumnacije indexa za sastavnicama, pa prije dosta godina je INA dosta digla i promjenila,, bilo bi zanimljivo pogledati usporedne grafove

Treba uzeti u obzir da su maknuli sastavnice agrokora iz crobex indeksa tik prije pada 95%…
Mislim da je realna vrijednost crobexa 1500 -1600 bodova…

hasenfefer, ja sam isto povukao sve svoje kupovne naloge, pa nek pada, briga me, a mislim da bi to svi trebali napraviti…nema srece ovdje dok se trziste ne resetira…a koliko vidim to nece tako skoro….


S kakvim autoritetom nastupaju neki ovdje a mi koji smo tu duze dobro znamo da nikad ništa bitno nisu pogodili
on je falio i vlastiti život a kamo li da nešto pogodi ovdje…

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik



Nego jel netko gledao dali ima neko tržište kapitala koje je više palo od ZSE u EU unatrag 10tak godina ?

Jeste da je to teško i procjeniti jer su rađene pretumnacije indexa za sastavnicama, pa prije dosta godina je INA dosta digla i promjenila,, bilo bi zanimljivo pogledati usporedne grafove

Treba uzeti u obzir da su maknuli sastavnice agrokora iz crobex indeksa tik prije pada 95%…
Mislim da je realna vrijednost crobexa 1500 -1600 bodova…
[/quote]

Ma mislim da je i puno niže, ali i tako nema veze, mislim da smo najgora burza u EU po kretanjima cijena i indeksa zadnjih 10tak godina uvjerljivo. Koliko su samo izgubile banke, fondovi i veliki bolje da ni ne gledaju

Ja sam vani od pocetka godine cca +15%.. a ovdje cca – 25%,, ali prije par mjeseci nema šanse da bi tako mislio da će biti, mislio sam da ce bit kontra predznaci. Vani je vec odavno dobrano zagrijano, a kod nas padalo vec i predugo, pa kontas zadnjih mjeseci bolje ovdje ubaciti kapital, valjda ce se i ovdje okreniti sentiment institucioni ulagači, banke i mirovinci ce iskoristiti ovu močvaru da počnu bar malo svoje bilance popravljati i to sa malim ulaganjima, ali ocito im je to nevažno.
Al dobro, šta je tu je, mogu čekati još dosta godina i naplatiti pošteno ovo mrcvarenje sada :). Mi valjda kad padamo, padamo pošteno, a i kad smo rasli raslo se na N-tu, totalno nelogično.

U kojem smjeru ce trziste od uvijek je iskljucivo volja institucionalnih investitora, tako da tajming rasta iskljucivo ovisi o njima.
Ono sto sigurno znam da mi je vec 3mj. oko 30% portfelja u kesu sto definitivno nije moj stil (inace do 10% max) i sto je najgore samo manji dio je na kupnji, a brokerska provizija mi je prvi put u povijesti narasla na 0,35%
Situacija je uzasna jer sve samo pada bez ikakvog odbijanca ili stagnira.
Nemoze se zaradit nista, ni za burek…a od bureka sam do zadnja 4 mjeseca zivio…
Ali ne odustajem, ovo je moja bara u kojoj se osijecam sigurno i u kojoj dobro plivam (koliko god nekima to bilo cudno)…

Rastimo zajedno...

Slazem se kolega Parica, kada insitucionalci odluce signut ce trziste koliko zele, pogledajte Podravku koju su napucali 25 – 30 % dok sve ostalo pada…oni jedini imaju neogranicene kolicine kesa dok se svi ostali kad tad ispucaju…tako da nastavljamo stagnaciju ili pad dok se glavesine ne dogovore da je povoljan trenutak da malo dignu trziste, a da to ne ugrozi njihove pozicije u vezi mirovinske reforme, ukidanja 2. stupa itd.


Mislim da je tek krenuo bear market kod nas.

Vidim da su neki ovdje zaboravili kako je to kada index padne ispod 1000 poena.
Problem je što Blue chip doonice više ne postoje.

Pa će sve fioonice početi padati istom brzinom.

Na kraju krajeva ja kao ulagač zbog čega da plaćam dionice sada kada će sve biti 2 do 3 puta jeftinije.

Realnost je zeznuta stvar, a tko ne ùči iz povijesti iznenaditi će se u budućnosti.

Problem je sto short-selling jos uvijek ne postoji.
To je jedini istinski problem.


U kojem smjeru ce trziste od uvijek je iskljucivo volja institucionalnih investitora, tako da tajming rasta iskljucivo ovisi o njima.
Ono sto sigurno znam da mi je vec 3mj. oko 30% portfelja u kesu sto definitivno nije moj stil (inace do 10% max) i sto je najgore samo manji dio je na kupnji, a brokerska provizija mi je prvi put u povijesti narasla na 0,35%
Situacija je uzasna jer sve samo pada bez ikakvog odbijanca ili stagnira.
Nemoze se zaradit nista, ni za burek…a od bureka sam do zadnja 4 mjeseca zivio…
Ali ne odustajem, ovo je moja bara u kojoj se osijecam sigurno i u kojoj dobro plivam (koliko god nekima to bilo cudno)…

Ovo je najgori dio da se ne moze vise zaraditi ni za burek….

“Situacija je uzasna jer sve samo pada bez ikakvog odbijanca ili stagnira.
Nemoze se zaradit nista, ni za burek…a od bureka sam do zadnja 4 mjeseca zivio…”


Sezona je lošija od prošlogodišnje, sedmi mjesec je bio tuga za gledati.
Ako vam je sezona tako dobra, zašto je onda bilo manje naplaćenih računa, pa je Marić poslao inspektore na more ?

Pa nemojte drukati ako ste u turistima, nego recite pošteno, love je manje.


osobne impresije vs statistički podatci. s takvim pristupom poslu bilo bi pravo čudo nešto i pogoditi na zse.
https://www.tportal.hr/biznis/clanak/dobri-turisticki-rezultati-za-prvu-polovicu-ove-godine-foto-20180930

who dares, wins

Prva polovica godine vam je inace jako bitna kad 90% prihoda donosi 7 i 8 mjesec. Podatke vam je bitnije razumijeti nego procitati.

Paulie zar nije odličan plus od 10% u turizmu u prvih pola godine. Tebi kao da to uopće nije drago, zašto ?

New Report

Close