Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kako to pompozno zvuci, samo treba shvatiti da je razlika broja gostiju 1.10. i 31.12. zanemariva.

Turista je bez sumnje bilo manje nego dosad, sto su primjetili svi domacini. To sto na papiru ima vise nocenja ja sam ove godine bio u drugim gradovima poslovno barem 30 dana sve se to broji u nocenja.

Onda imate one koji se prvi put prijavljuju u evidenciju, a dosad su bili van nje.

Sezona je bila losa. Tocka.


Kako to pompozno zvuci, samo treba shvatiti da je razlika broja gostiju 1.10. i 31.12. zanemariva.

Turista je bez sumnje bilo manje nego dosad, sto su primjetili svi domacini. To sto na papiru ima vise nocenja ja sam ove godine bio u drugim gradovima poslovno barem 30 dana sve se to broji u nocenja.

Onda imate one koji se prvi put prijavljuju u evidenciju, a dosad su bili van nje.

Sezona je bila losa. Tocka.


Ha,ha,ha. Ja sam prošle godine s obitelji proveo 9 dana na moru. Ove godine 21 dan. I? Potrošio sam duplo više para nego lani jer sam i proveo više dana u hotelskom smještaju. Kaj su bolja dva gosta koja se zadrze 3 dana od gosta koji se zadrži 10-ak dana? Kakav je tvoj mentalni sklop…ha,ha,ha.

ex maratonac, ex neumoran (05.10.2007.)

Ja da sam vlasnik kladionice, draži bi mi bio jedan igrač koji mi svaki dan uplaćuje po 100 kn nego 20 frajera koji igraju za 2-10 kn. Em osoblje na šalteru ima manje posla, a lovice više u blagajni…nema nezadovoljnih.
Žišku?

ex maratonac, ex neumoran (05.10.2007.)

Sezona je lošija od prošlogodišnje, sedmi mjesec je bio tuga za gledati.
Ako vam je sezona tako dobra, zašto je onda bilo manje naplaćenih računa, pa je Marić poslao inspektore na more ?

Pa nemojte drukati ako ste u turistima, nego recite pošteno, love je manje.

Bilo je 70 tisuca kreveta u privatnom smjestaju vise nego prose sezone.

Pišu se gluposti na osnovu dojmova. Sezona vjerojatno neće imati rast u pokazateljima kao prošlogodišnja (iako će financijski vjerojatno biti znatno bolja), no pisati napamet da je sezona bila losa jest skoro pa blasfemija.

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2027193
Iskrene cestitke gospodinu Rimcu.
Najbolji primjer razlike izmedju mladog, pametnog, marljivog poduzetnika i razno raznih balkanskih, nesposobnih, rodjackih, egoisticnih Gazda kojima je dizanje kredita najveci intelektualni i poduzetnicki domet.

Rastimo zajedno...

za ministra financija, za sljedecu godinu ogranici povlastene mirovine na prosjek mirovina, i napravi reset mirovinskog sustava, da ovisno o tome koliko se godina radilo, toliku mirovinu dobiješ i PdV mozeš odmah spustiti slobodno za 2-3%.

Da ukine ministarstvo branitelja, financiranje raznih udruga i gradova, crkve, opcina koje same sebe ne mogu financirati, nebi znao gdje bi sa suficitom proračuna, mogao bi platiti sve dugove HZZOa, a ne da se plaća sa olala kašnjenjem, na koje se uredno plaća zatezna kamata, pa sve jos više poskupljuje. Ali valjda je to takav dogovor sa dobavljacima za pinku, koju dobiju ovi koji to placaju. Mislim gdje dobavljac moze dobiti sigurnu kamatu na kapital u visini zateznih kamata 😎

Bez obzira kakva je sezona bila, ne može vječno svaka sezona biti bolja od prethodne.
Kao i svemu jednom dođe kraj.

Zatvorili CE Enter.
Kod mene velik postotak HR portfelja se više ne trguje na burzi-za sada KOTR, GAMA, PCTS, SNHA, TSHC, HMDN, VIDU, HDUZ. Izgleda da ćemo paralelno pratiti Hitin OTC


Bez obzira kakva je sezona bila, ne može vječno svaka sezona biti bolja od prethodne.
Kao i svemu jednom dođe kraj.

A ti bi bio sretan da bude loša?
Zasto bi bio kraj, pa koristimo samo mali potencijal onoga sta se moze iskoristiti. Ima tu potencijala još poprilično, samo ne u segmentu, apartman, more, kupanje, to je popunjeno 2-3 ljetna mjeseca i gotovo.

To je kao da ovima u Alpama , kazes im, hbga prosao snjeg gotova vam zarada do druge sezone :), a oni u Dolomitima zarađuju više ljeti nego zimi.
Samo treba se posvetiti razvoju, a ne filozofirati o ustasama, cetnicima, braniteljima, torcidi, BBB i stalno nesto da susjedu crkne krava.

Recimo meni je nepojmljivo da jedno Biokovo nema žičaru iz Makarske, ili na Velebit iz Jablanca, Starigrada Paklenice, mozda na Pelješac, Učku… pa da sa tim razvijaš outdoor turizam, šetnju, bike ture, đireve…. ma netreba izmišljati toplu vodu, samo vidjeti kako to rade vani pametniji od nas.

evo dobro da je zse odradila snažan rast u proteklom razdoblju, kapitalizirali smo dobitke i sad u kesh poziciji čekamo korekciju, ah pusti snovi

mi smo ipak zemlja slučaj

New Report

Close