Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koliko vidim Crobi se vrti tu negdje oko 1800 i ako malo zaroni ispod 1780 odmah se pali artiljerija, tako da bi dno moglo biti tu negdje…a sad što se čeka tko to zna…jedino sam primjetio da na dosta dionica u top 10 podebljavaju svoje pozicije…

Šta ne bi cijene dionica trebale rasti ako raste inflacija…ili su u krivu knjige koje sam nekad čitao ili to ne vrijedi za naše tržište…

Rast inflacije: Prijevoz skuplji 6,2% u odnosu na lanjski kolovoz, a stanovanje, voda, gorivo 3,4%

za naše tržište zaboravi sve knjige :). tu nikakve analize i izračuni ne vrijede.

zali boze novaca kaj smo podavali za knjige 😉
ok, nekad su dobro pomogle ali u vecini slucajeva dobar osjecaj je donio novac ,
jbg, takvo trziste.


Koliko vidim Crobi se vrti tu negdje oko 1800 i ako malo zaroni ispod 1780 odmah se pali artiljerija, tako da bi dno moglo biti tu negdje…a sad što se čeka tko to zna…jedino sam primjetio da na dosta dionica u top 10 podebljavaju svoje pozicije…

Top 10 je kupovao Ledo i Belje, gdje su sada?

Nije istina.
Samo treba proći dovoljno vremena za neke investicije da se pokažu u najboljem svjetlu.
Ps. Osobno da nisam počeo i vani ulagati umro bih od dosade na zse ovo ljeto , vani pršti sve od akcije


za naše tržište zaboravi sve knjige :). tu nikakve analize i izračuni ne vrijede.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


Gledam ovog Šavorića, upetljan je u Agrokor debakl, koštao me dio portfelja, i nikom ništa. Tada se pojavi Jadran, stvarno dobra prilika, i onda evo opet Šavorića sa spajanjem dionica, i opet ćorak. Tada krene rasprodaja Lenca, na prvu izvrsna prilika, ali ne lezi vraže, tko se upetlja – Šavorić – i opet sve ode kvragu. Jednostavno ovdje mali igrač nema nikakvu šansu pobijediti u namještenoj utakmici, jedini način je uopće ne igrati.

Kako ono ide ona poslovica: "If You Cant Beat Them……Join Them….." 🙁
[/quote]


@Kvart99
Stari moj, niti ti niti ja NIKAD nećemo biti jedni od dečkiju. Uloge su ovdje odavno podijeljene, igrači su poznati, a svi ostali su samo topovsko meso. Na žalost, tako ne funkcionira normalan kapitalizam, tamo veliki UVIJEK ostave koju pinku malima, čisto da ostanu u igri. Ne u Balkanskom divljem kapitalizmu. Ovdje igrači uzimaju SVE i ogule te do kože. Pogledaj primjer Agrokora i usporedi ga s Parmalatom. Tamo su malima ostavili par % i sve pet. Firma ozdravila, mali se pomirili s gubitkom i život ide dalje. Ovdje ne žele dati NIŠTA samo kako bi razvlastili IT, ali su time sebi otvorili Pandorinu kutiju tužbi, žalbi i ostalog veselja na sljedećih 20 godina. Misliš da će te firme ikad više biti relevantne s takvim teretom iznad glave, misliš da će novi vlasnik ulagati u njih znajući da mu sve to visi nad vratom i da mu je vlasništvo na klimavim nogama? A tako lako su to mogli izbjeći, samo da su bili MALO manje pohlepni. Isto će im se dogoditi i sa ZSE i sa ovom tužnom Republikom Hrvatskom. Budale će se na kraju pojesti između sebe. Pravo im i budi, ali ja njihove račune više ne mislim plaćati, odoh na zelenije pašnjake…



Gledam ovog Šavorića, upetljan je u Agrokor debakl, koštao me dio portfelja, i nikom ništa. Tada se pojavi Jadran, stvarno dobra prilika, i onda evo opet Šavorića sa spajanjem dionica, i opet ćorak. Tada krene rasprodaja Lenca, na prvu izvrsna prilika, ali ne lezi vraže, tko se upetlja – Šavorić – i opet sve ode kvragu. Jednostavno ovdje mali igrač nema nikakvu šansu pobijediti u namještenoj utakmici, jedini način je uopće ne igrati.

Kako ono ide ona poslovica: "If You Cant Beat Them……Join Them….." 🙁
[/quote]


@Kvart99
Stari moj, niti ti niti ja NIKAD nećemo biti jedni od dečkiju. Uloge su ovdje odavno podijeljene, igrači su poznati, a svi ostali su samo topovsko meso. Na žalost, tako ne funkcionira normalan kapitalizam, tamo veliki UVIJEK ostave koju pinku malima, čisto da ostanu u igri. Ne u Balkanskom divljem kapitalizmu. Ovdje igrači uzimaju SVE i ogule te do kože. Pogledaj primjer Agrokora i usporedi ga s Parmalatom. Tamo su malima ostavili par % i sve pet. Firma ozdravila, mali se pomirili s gubitkom i život ide dalje. Ovdje ne žele dati NIŠTA samo kako bi razvlastili IT, ali su time sebi otvorili Pandorinu kutiju tužbi, žalbi i ostalog veselja na sljedećih 20 godina. Misliš da će te firme ikad više biti relevantne s takvim teretom iznad glave, misliš da će novi vlasnik ulagati u njih znajući da mu sve to visi nad vratom i da mu je vlasništvo na klimavim nogama? A tako lako su to mogli izbjeći, samo da su bili MALO manje pohlepni. Isto će im se dogoditi i sa ZSE i sa ovom tužnom Republikom Hrvatskom. Budale će se na kraju pojesti između sebe. Pravo im i budi, ali ja njihove račune više ne mislim plaćati, odoh na zelenije pašnjake…
[/quote]

Kolega, u vama se nakupilo puno bijesa.
Podsjecate me na mene otprije koju godinu.
Ako vec imate troje djece i milijune kapitala, iskreno, ne znam koji k… vam to sve treba.
Kompenzirajte se sa zivcima i gledajte ono sto je dobro. Ostalo batalite i bok.

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.

Jednostavno ne podnosim da me netko radi majmunom, a to je ovdje skoro pa normalno i sveopće prihvaćeno – i to je najveća tragedija ovog društva. Prihvaćamo kriminal ko normalno i na kraju smo još sretni šta nas nisu i više ogulili. To je ropski mentalitet i sa tim ne želim imati nista. Ako vi kolega imate dobre situacije u RH koje vas pune zadovoljstvom i uspjehom, a da niste dio Ekipe – svaka čast, jedan ste od rijetkih koje Sistem nije zdrobio. Nadam se da ćete tako ostati i dalje


Jednostavno ne podnosim da me netko radi majmunom, a to je ovdje skoro pa normalno i sveopće prihvaćeno – i to je najveća tragedija ovog društva. Prihvaćamo kriminal ko normalno i na kraju smo još sretni šta nas nisu i više ogulili. To je ropski mentalitet i sa tim ne želim imati nista. Ako vi kolega imate dobre situacije u RH koje vas pune zadovoljstvom i uspjehom, a da niste dio Ekipe – svaka čast, jedan ste od rijetkih koje Sistem nije zdrobio. Nadam se da ćete tako ostati i dalje

Kolega ne budite naivni.

U Hrvatskoj ne možete biti pošten i biti dio ekipe.

Ili ste pošteni i borite se protiv ekipe, ili ste lo.pov.

Ako dopuštate da ekipa radi ovo Hrvatskoj, onda niste ništa bolji od ekipe.

Već odavno sam shvatio da u ovoj Hrvatskoj nemam ništa tražiti jer ne želim biti kr.iminalac niti družiti se s kriminalcima.

I to čak nema veze s novcem i time što ako nisi ROĐO iz BiH ne možeš napredovati.

Kamenjarsko pleme je opljačkalo i uništilo Hrvatsku.

Neće se maknuti mirnim putem.

Lp

ps. Vani je puno bolje. Čovjek dođe do zraka i opet se osjeća slobodan.



Jednostavno ne podnosim da me netko radi majmunom, a to je ovdje skoro pa normalno i sveopće prihvaćeno – i to je najveća tragedija ovog društva. Prihvaćamo kriminal ko normalno i na kraju smo još sretni šta nas nisu i više ogulili. To je ropski mentalitet i sa tim ne želim imati nista. Ako vi kolega imate dobre situacije u RH koje vas pune zadovoljstvom i uspjehom, a da niste dio Ekipe – svaka čast, jedan ste od rijetkih koje Sistem nije zdrobio. Nadam se da ćete tako ostati i dalje

Kolega ne budite naivni.

U Hrvatskoj ne možete biti pošten i biti dio ekipe.

Ili ste pošteni i borite se protiv ekipe, ili ste lo.pov.

Ako dopuštate da ekipa radi ovo Hrvatskoj, onda niste ništa bolji od ekipe.

Već odavno sam shvatio da u ovoj Hrvatskoj nemam ništa tražiti jer ne želim biti kr.iminalac niti družiti se s kriminalcima.

I to čak nema veze s novcem i time što ako nisi ROĐO iz BiH ne možeš napredovati.

Kamenjarsko pleme je opljačkalo i uništilo Hrvatsku.

Neće se maknuti mirnim putem.

Lp

ps. Vani je puno bolje. Čovjek dođe do zraka i opet se osjeća slobodan.
[/quote]

Meni nije. Ovdje imam sve za sto bi se vani morao boriti iz nule.
Nisam ni Borg ni Bosanceros ni Hercegovac ni mason ni nista slicno.
Sustav me ostetio cesto puta, ali ni ja mu nisam ostao duzan, provucem se kroz rupe gdje god ih vidim. Radije bih da ne moram, ali sto je tu je.
Naprosto mi se ne da uciti njemacki, svedski i sl. Engleski mi je de facto drugi materinji (zivio sam u Australiji), ali ni to me ne ispunjava zadovoljstvom. Naprosto nemam quid pro quo za otici van. Tko ima neka ide. Svatko zna najbolje za sebe. Valjda…

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.

Brazilski real trenutno devalvira.
Brazilski Izvozni proizvodi kao kava i šećer gube vrijednost na svjetskom tržištu tj.cijene padaju.
Pa usput vuku i Viro prema dnu.
Turska lira isto devalvira,pa cijene u turizmu padaju.Da li će i naš turizam to osjetiti.Da li su zlatne godine rasta turističkog rasta po inerciji iza nas.
Jeftina gradnja turističkog smještaja iza nas.
Nedostatak radne snage ,koja se mora sve skuplje platiti,a naročito sezonci.
A Turska,Egipat,Alžir,Maroko se vraćaju i to sa dampinškim cijenama.
Ipak,kao auto destinacija smo interesantni.
Dakle i jedino svjetlo,a to je turizam,potencijalno će izgubiti sjaj.

New Report

Close