Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gazicka je poslala prijedlog da je ukine ili privremeno suspendira PKD, to se sad tamo zvace, a pod firmom da se ozivi TK. E sad, sto je mrtvije to je veca sansa da nadlezni ipak nesto naprave.

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.

Koja sprdačina od burze i sprdačina od države. Dosta mi je, idem van. Imam 37 godina i troje djece, milijune kapitala i ne mogu ovu močvaru više podnijeti. A ovakvih kao ja ima dosta, mi predstavljamo najbolje šta ova država ima, sadašnjost i budućnost, i bježimo odavde masovno. Pitam se na što će ova vukojebina sličiti kad svi odemo, tko će vam rađati djecu, tko će vam zarađivati za plaće i penzije, tko će držati pušku na granici da vas zaštiti od novih hordi koje su već na horizontu?
Zapitajte se to, niste više moj problem.


Koja sprdačina od burze i sprdačina od države. Dosta mi je, idem van. Imam 37 godina i troje djece, milijune kapitala i ne mogu ovu močvaru više podnijeti. A ovakvih kao ja ima dosta, mi predstavljamo najbolje šta ova država ima, sadašnjost i budućnost, i bježimo odavde masovno. Pitam se na što će ova vukojebina sličiti kad svi odemo, tko će vam rađati djecu, tko će vam zarađivati za plaće i penzije, tko će držati pušku na granici da vas zaštiti od novih hordi koje su već na horizontu?
Zapitajte se to, niste više moj problem.

Ja imam 39, dvoje djece, stanove, viksu, neke pare i solidan posao, i ne idem. Ne da mi se. Bio sam vani i cuj, sve je to divno i krasno, ali bez ove vode i ovog zraka, i ovih ljudi zajebanih, naprosto ne mogu. Nije mi sila pa cemu? A nemam ni neku ludu priliku. Moje kombe su ovdje. Ne zivi se od rada nego od kombinacija. Od rada se zivotari i tu i vani.

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.

amarananab i rambo 5,

kada ste vidjeli opširan osvrt Vlade na gospodarstvo ?
nećete ni vidjeti, oni to ne razumiju, namjerno zapostavljaju,
u tekstu dosta piše, u komentarima još više,
https://www.vecernji.hr/premium/plenkovicev-paradoks-i-nedodirljivost-petokrake-1229716

bez mladih ljudi nema države, a oni to jako dobro znaju i zato se tako i odnose prema najznačajnijem problemu-iseljavanju


Koja sprdačina od burze i sprdačina od države. Dosta mi je, idem van. Imam 37 godina i troje djece, milijune kapitala i ne mogu ovu močvaru više podnijeti. A ovakvih kao ja ima dosta, mi predstavljamo najbolje šta ova država ima, sadašnjost i budućnost, i bježimo odavde masovno. Pitam se na što će ova vukojebina sličiti kad svi odemo, tko će vam rađati djecu, tko će vam zarađivati za plaće i penzije, tko će držati pušku na granici da vas zaštiti od novih hordi koje su već na horizontu?
Zapitajte se to, niste više moj problem.

takav je narod, takvi smo mi
vlast nije bolja zato jer ne mora biti, nitko ih na to ne prisiljava


amarananab i rambo 5,

kada ste vidjeli opširan osvrt Vlade na gospodarstvo ?
nećete ni vidjeti, oni to ne razumiju, namjerno zapostavljaju,
u tekstu dosta piše, u komentarima još više,
https://www.vecernji.hr/premium/plenkovicev-paradoks-i-nedodirljivost-petokrake-1229716

bez mladih ljudi nema države, a oni to jako dobro znaju i zato se tako i odnose prema najznačajnijem problemu-iseljavanju

Dobro je Nino napisao, MOST je prava desnica, HDZ je ljevica, a SDP su liberali. Cijelo vrijeme su se pretvarali da su nešto drugo, zato je cijela situacija toliko šizofrena. Glasaš za jedno, dobiješ nešto sasvim drugo. Slično je i u Americi i u Europi, zato i imamo Trumpa i populiste posvuda. Laž i manipulacija stvara otpor naroda, a otpor stvara promjenu. Moj način otpora je glasanje nogama.
Gledam ovog Šavorića, upetljan je u Agrokor debakl, koštao me dio portfelja, i nikom ništa. Tada se pojavi Jadran, stvarno dobra prilika, i onda evo opet Šavorića sa spajanjem dionica, i opet ćorak. Tada krene rasprodaja Lenca, na prvu izvrsna prilika, ali ne lezi vraže, tko se upetlja – Šavorić – i opet sve ode kvragu. Jednostavno ovdje mali igrač nema nikakvu šansu pobijediti u namještenoj utakmici, jedini način je uopće ne igrati.



amarananab i rambo 5,

kada ste vidjeli opširan osvrt Vlade na gospodarstvo ?
nećete ni vidjeti, oni to ne razumiju, namjerno zapostavljaju,
u tekstu dosta piše, u komentarima još više,
https://www.vecernji.hr/premium/plenkovicev-paradoks-i-nedodirljivost-petokrake-1229716

bez mladih ljudi nema države, a oni to jako dobro znaju i zato se tako i odnose prema najznačajnijem problemu-iseljavanju

Dobro je Nino napisao, MOST je prava desnica, HDZ je ljevica, a SDP su liberali. Cijelo vrijeme su se pretvarali da su nešto drugo, zato je cijela situacija toliko šizofrena. Glasaš za jedno, dobiješ nešto sasvim drugo. Slično je i u Americi i u Europi, zato i imamo Trumpa i populiste posvuda. Laž i manipulacija stvara otpor naroda, a otpor stvara promjenu. Moj način otpora je glasanje nogama.
Gledam ovog Šavorića, upetljan je u Agrokor debakl, koštao me dio portfelja, i nikom ništa. Tada se pojavi Jadran, stvarno dobra prilika, i onda evo opet Šavorića sa spajanjem dionica, i opet ćorak. Tada krene rasprodaja Lenca, na prvu izvrsna prilika, ali ne lezi vraže, tko se upetlja – Šavorić – i opet sve ode kvragu. Jednostavno ovdje mali igrač nema nikakvu šansu pobijediti u namještenoj utakmici, jedini način je uopće ne igrati.
[/quote]

Mnogo je mina, da.
Ali moze se zaraditi. Jedino kosta zivaca.

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.

Jel to još uvijek ručno računaju indekse ili mi se čini da su u blagom plusu 🙂

Gledam ovog Šavorića, upetljan je u Agrokor debakl, koštao me dio portfelja, i nikom ništa. Tada se pojavi Jadran, stvarno dobra prilika, i onda evo opet Šavorića sa spajanjem dionica, i opet ćorak. Tada krene rasprodaja Lenca, na prvu izvrsna prilika, ali ne lezi vraže, tko se upetlja – Šavorić – i opet sve ode kvragu. Jednostavno ovdje mali igrač nema nikakvu šansu pobijediti u namještenoj utakmici, jedini način je uopće ne igrati.

Kako ono ide ona poslovica: “If You Cant Beat Them……Join Them…..” 🙁


Gledam ovog Šavorića, upetljan je u Agrokor debakl, koštao me dio portfelja, i nikom ništa. Tada se pojavi Jadran, stvarno dobra prilika, i onda evo opet Šavorića sa spajanjem dionica, i opet ćorak. Tada krene rasprodaja Lenca, na prvu izvrsna prilika, ali ne lezi vraže, tko se upetlja – Šavorić – i opet sve ode kvragu. Jednostavno ovdje mali igrač nema nikakvu šansu pobijediti u namještenoj utakmici, jedini način je uopće ne igrati.

Kako ono ide ona poslovica: "If You Cant Beat Them……Join Them….." 🙁
[/quote]

Nema ako gledas kroz razdoblje od par mjeseci, ali ako gledas kroz razdoblje od par godina ima.
Kad bi svi zadrzali dionice VLEN-a i ne prodavali po ovim mizernim cijenama, onda bi Talijani bili prisiljeni davati vecu cijenu da budu vecinski.
Problem je u traiderima koji su dosli ovdje zaraditi par postotaka kroz par mjeseci.
Da sam ja na mjestu Talijana, nebi ni ja dao vecu ponudu kad znam da cu dobiti masu dionica po nizoj cijeni.
Zasto davati 10.5 kuna kad znam da mogu manje vise dobiti isti broj dionica u javnoj pnudi po 9.26kn?

Jel su institucionalci konačno došli do konsenzusa oko točke dna na ZSE i da padanje na niže razine nema smisla niti koristi za ikoga?

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.

Crobex preskočio psihološku granicu 8 put u 20 dana, sutra opet proboj prema 1792

New Report

Close