Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


mnogi su još uvijek na pretjeranom (i razumljivom) oprezu zbog ovog što je bilo s todeksom, ali kako vrijeme prolazi todeks polako ide u zaborav, čeka se samo potvrda nagodbe i onda to više nije pitanje burze i dionica nego parničenja na sudu.
potvrda nagodbe bit će svojevrsna katarza koja se ovdje s nestrpljenjem čeka, a kad do toga dođe onda će se na burzi početi vrednovati brojne pozitivne vijesti koje su došle u zadnje vrijeme, ali su bile stavljene sa strane na čekanje.
zato smatram da je vrijeme za zauzimanje pozicija u dionicama i polako kupujem, uglavnom čekajući na kupnji,a povremeno kod malog spreada i skinem nešto s prodaje.
rezime: burzovni "turnaround" je pred nama i treba ga dočekati spreman da ne bude kasnije paničnog uskakanja u dionice po znatno višim cijenama :-))
[/quote
Kolega Popolo ,da li ste pročitali podatak kojeg je iznijela predsjednica Uprave Zagrebačke burze da je u 2 mjeseca prošle godine ” izbrisano” 20 milijardi kuna tržišne kapitalizacije Burze ?
Pa zar Vi mislite da je ovakvo stanje na burzi samo posljedica opreza ulagača?
Kakva katarza će se desiti potvrdom nagodbe ? Zar očekujete stampedo ulagača ?

Pa potvrda Nagodbe biti će jasan znak da se u ovakvoj državi ne isplati ulagati u dionice osim ako nisi hazarder ili mazohista.
Agrokorovim dionicama se već mjesecima ne trguje niti će se više trgovati bude li ovakva Nagodba prihvaćena i provedena pa što ili tko onda sprečava ” procvat” burze?
Pretjerani i razumljivi oprez?
Mislite li da će Nagodba ako je VTS potvrdi otkloniti taj razumljivi oprez ?
Ili će ga još povećati ?
I ako niste u todex u ,a očito je da niste, razmišljajte malo šire i budite jako oprezni jer već sutra i Vi možete naletjeti na takvu ” minu ” Pozdrav.

Ne znam da li tko prati natjecanje na mojedionice, znači moderator ili softwer je pripisao rast od cca 100 i vise posto onim igracima koji su imali jdrn u portfelju jer nije racunao spajanje 3 u 1.
Realno izgube na vrijednosti portfelja ali su zato virtualno u veeeeelikom plusu!

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Da, to je anomalija, i todexovci vode a nemaju niš u stvari. Ima tu još bugova, ja sam htio lenac kupit i tek nakon 4 dana mi se realizirala transakcija, kupio sam umjesto po 9,60 po 10,70.

Sve će biti dobro ako i porezna ne napravi isto :). Pa da im još naplati kapitalnu dobit.




Da nije bilo todexa sad bi lizali 2800 bodova https://novac.jutarnji.hr/aktualno/prve-procjene-rast-bdp-a-u-drugom-tromjesecju-ubrzao-na-29-posto-na-godisnjoj-razini/7771482/
MINIMUM

mnogo ste razvijeni u Hrvatskoj, vidim ja.. gulite sirote gastarbajtere. i uspijete potrošiti više nego što pošaljemo.. doznake 4,5%, platni suficit 3% BDP-a. stoko, i onda ja čitam kako "mi" nemamo ništa od onih koji su otišli! oporezuj imovinu onima koji rade vani! najveći porez na rad u Njemačkoj i najveći PDV u Hrvatskoj,cijene skoro pa višlje u Hrvatskoj, ali nije dosta, daj još imovinu da ti uzmemo.. oćeš kad na vrbi rodi grožđe. mislim možeš, pa računaj koliko ti vrijedi..
[/quote]
A bome vidim da i gastarbajteri rado dodju ovdje popravljati zube i guraju knjizice, ne vracaju kredite dignute u hrvatskoj itd.
Ajmo malo biti objektivni i nepristrani za promjenu.
[/quote]
Plaćaju privatnim poduzetnicima stomatolozima, a ne uhljebima.
Koriste HZZO najduze 1 godinu dok ne dobiju osiguranje u Irskoj ili nekoj drugoj zemlji. Tada im HZZO vise ne treba, jer svakim danom sve manje vrijedi, a u usporedbi sa drugim zdravstvenim sustavima pogotovo bezvrijedno. Akk si stvarno bolestan ne mozes ostavriti svoje oravo.
Kredite uglavnom nemaju u Rvackoj nego dizu 30 godisnje kredite u Irskoj i drugim.zemljama.
Nevjerojatno glupaste primjedbe uhljeba i patriota poput Br333.

Status Quo: Roll Over Lay Down


Sve će biti dobro ako i porezna ne napravi isto :). Pa da im još naplati kapitalnu dobit.

Da, zanimljivo, kako da sa poreznom rjese takvu situaciju, recimo ove ili prosle godine su u plusu sa nekim pozicijama, a sa todexom su u minusu debelo, ali ne mozes to realizirati da prikazes i izbalansiras dobit i gubitak ?? Koja smo mi drzava :).
Uostalom koja je kontrola tih prijava, ako trgujes vani preko vanjskih brokera? OK, Sam sve prijavis…. ali ako ne, na koji nacin uopce mogu kontrolirati da si nesto prodao i kupio nesto drugo, ako nisi povlacio sredstava nazad? A i kad povuces, sta im moras dostaviti sve moguce transakcije?

Potpuno razumijem Renci. Vidimo da je ovo lazna drzava sa laznim temeljima. U kojoj su sve informacije kontrolirane kao u Sjevernoj Koreji. Nes ti plenkovicu rec koliko je potrebno ruku za vecinu.

Hm, što reći, koju posluku porati…

http://www.seebiz.eu/komadina-nista-ja-ne-zelim-biti-sto-ne-moram-biti-ako-dode-do-toga-da-moram-biti/ar-181633/

Ovo mi je malo popravilo dan. Treba se šaliti kad je najteže.

Burza u Zagrebu naprednija od Njujorške. Dokaz su i ove brokerice


Ovo mi je malo popravilo dan. Treba se šaliti kad je najteže.

Burza u Zagrebu naprednija od Njujorške. Dokaz su i ove brokerice


Stara fora, davno smo to prožvakali.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

3. maj pred slomom: Kanađani otkazuju sva četiri broda, a ostaju i bez ljudi?


Jedna po jedna hrvatske firme umiru, a najveći problem i dalje ostaje a to je odliv kvalitetne radne snage vani gdje su takvi ljudi adekvatno plaćeni i nude im se uvjeti koje u Hrvatskoj nikada ne mogu imati. I tko bi lud takvo što odbio naročito ako je mlada i obrazovana osoba.
A ovi naši političari i dalje se češljaju na isti friz a “selo” doslovno gori. A tko će Vam puniti proračun uhljebi jedni samo vi i ostajete u Hrvatskoj jer i dalje sisate proračun a ne radite ništa?

nije za.ebancija, ali za 50 tisuća prometa ne treba ni računati index, utrnite tu sramotu više
http://www.zse.hr/default.aspx?id=86854

New Report

Close