Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Generalno, szanje u drzavi se popravlja, bdp raste, kupovna moc raste a posebno zbog ino doznaka, smanjivanje broja stanovnistva je de facto zaustavljeno ili ne moze puno vise.
Samim time, generalno bi vecina kompanija trebala bolje poslovati.
Turisti se i dalje trguju po ev/ebitda=10-11..
Nije sve tako crno.
Ali da treba biti strpljiv, bome treba.


Generalno, szanje u drzavi se popravlja, bdp raste, kupovna moc raste a posebno zbog ino doznaka, smanjivanje broja stanovnistva je de facto zaustavljeno ili ne moze puno vise.
Samim time, generalno bi vecina kompanija trebala bolje poslovati.
Turisti se i dalje trguju po ev/ebitda=10-11..
Nije sve tako crno.
Ali da treba biti strpljiv, bome treba.

Ovo je laž godine. I ove godine će iseliti 50 000 ljudi kao i prošle. I roditi će se 20 000 manje nego će umrijeti.


Generalno, szanje u drzavi se popravlja, bdp raste, kupovna moc raste a posebno zbog ino doznaka, smanjivanje broja stanovnistva je de facto zaustavljeno ili ne moze puno vise.
Samim time, generalno bi vecina kompanija trebala bolje poslovati.
Turisti se i dalje trguju po ev/ebitda=10-11..
Nije sve tako crno.
Ali da treba biti strpljiv, bome treba.

Lažni optimizam.
Upravo je sve suprotno od ovog napisanog.

Ma da…Svakoga dana, u svakom pogledu, sve više napredujemo. Blago nama…

Savršena država.Nema bolje,sve grabi prema boljem.


Savršena država.Nema bolje,sve grabi prema boljem.
Sutra crobi sigurno ide na 2000..zavladao optimizam :))) a u pon. crveno..haha





https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/za-gotovo-250000-umirovljenika-penzije-bi-trebale-rasti-a-evo-sto-se-dogada-s-isplatom-dodatka-bez-kojega-hrvatskoj-prijeti-socijalna-eksplozija/7796832/

Ide se i na smanjenje naknade koju mirovinski fondovi uzimaju od građana za upravljanje. Trenutna naknada iznosi 0,36 posto od vrijednosti fonda, a postupno bi se do 2030. godine smanjila na 0,20 posto,

Reci cu nesto mnogima nevjerovatno: ovo je trzisno orijentirana vlada, i fiskalno odgovorna, sve u okviru mogucnosti.
Vecina problema je naslijedjena i tesko se s tim boriti.
Nisu mi simpaticni, ali istinu treba reci.
Glasac sam Kukuriku koalicije.
[/quote]

Evo kako je VLADA tržišno orjentirana.
Sisačka rafinerija se zatvara sljedeće godine a Riječka do 2020.
Koliko ja vidim ova Vlada nastavlja tamo gdje je Sanaderova vlada stala.

Rasprodaja i uništenje preostale hrvatske industrije i poljoprivrede strancima.

Nije ni čudo kaj se Sanader uz ovu Vladu šeće po svijetu, a djeca mu troše mito

Veleizdajnici.
Neka si pogledaju u rječniku kaj ta riječ znači.

Tržišno su nas prodali Mađarima za siću.

Očekujem kao sljedeću reformu školstva i HNSa uvođenje Mađarskog kao obveznog predmeta u "hrvatske" škole.

A di je predsjednica?
Da li je dala koji ispit makar je rekla da je prekinula fakuktet zbog obveza (gledanje nogometnog prvenstva i dizajna svlačionica).

Vlada kako uništiti Hrvatsku.
Srećom će im većina ruku završiti u Remetincu pa ćemo ubrzo imati nove izbire.
[/quote]

Rafinerija Sisak moze raditi trzisno profitabilno ako koristi domacu naftu po cijeni od 20 usd. Inace ne moze. Pa tamo curi na sve strane!
A skverove mi ne spominji jer mi je to struka i znam kakvo je stanje. Sto prije rastjerati te lopine to bolje. I Koncara i sve ostale. Ono treba zatvoriti i raspisati javni tender za taj prostor. Bodovati kolicinu novca kojom se placa prostor te kolicinu ulaganja u novu djelatnost. Bilo koju. Ne uvjetovati nikakvim ocuvanjem i ocuvavanjima jer na taj nacin sprecavas profitabilnost, stvaras nuznost subvencija i privlacis mufljuze. Samo pare na stol, sto vise to bolje.
[/quote]

A gdje ja to spominjem škverove?

Što se tiče nafte i prerade nafte to je moja struka pa se nemoj tu petljati.

Uopće nije važno koliko košta domaća nafta (koji će Mađai ovom brzinom iscrpiti umjesto za 20, za 2 godine) za Sisačku rafineriju.

Ono što je Vlada i strateški partner bili dužni da obnove rafineriju i da ista može proizvoditi benzinsko i dieselsko gorivo 6. generacije.

Sve ostalo su laprdanja.

Evo pitanja za tržišno orijentiranu Vladu.

Zašto prošle godine kada je cijena barela došla na 20-30 $ nisu kupili nekoliko tankera iz Irana ili Iraka i napunila strateške državne rezerve.
Skladišnog prostora INA i JANAF imaju više nego dovoljno.

Ove godine bi iz razlike cijena barela nafte po kojoj je kupljen i onog po kojeg se prodaje INA imala ogromnu dobit ( troduplo bi zaradila na cijeni prerađevina nafte).

Taj novac se ne bi isplatio kao dividenda već bi se uložio u potpuno obnavljanje Sisačke rafinerije.

Nakon obnove Sisačka i završetka obnove Riječke rafinerije obje rafinerije proizvode s dobiti.

I onda netko ovdje govori g.luposti o tržišnoj orijentiranoj Vladi.
Pa oni ne znaju ništa osim unajmiti savjetnike i njima dati novce. Sami ne znaju ništa napraviti.

Lp

ps. Zbog čega Vlada nije natjerala INU da ne isplati dividendu njoj i Mađarima već da sav novac uloži u obnovu Sisačke rafinerije?
Uzeti novac znaju, a problem riješiti ne znaju.
Tako je JANAF mogao pomoći INI da besplatno skladišti za INU i državu naftu, a ne da ulupava novac u PTKM


Generalno, szanje u drzavi se popravlja, bdp raste, kupovna moc raste a posebno zbog ino doznaka, smanjivanje broja stanovnistva je de facto zaustavljeno ili ne moze puno vise.
Samim time, generalno bi vecina kompanija trebala bolje poslovati.
Turisti se i dalje trguju po ev/ebitda=10-11..
Nije sve tako crno.
Ali da treba biti strpljiv, bome treba.

Sto se tice BDP-a , da, raste. Jos nije dosegnuta 2008 ali doci ce i taj dan.
Ne znam kada cemo doseci 1990.
Situacija se popravlja ekonomski, mora se priznati.

Sta se ne popravlja?
Ono sto se ne popravlja je pravosudje.
Mislim da bez vladavine prava nema napretka.
Netko je napisao da je ova vlada zatekla nesredjeno stanje. Mozda i je, ali nije nista pocela popravljati koliko smijem primijetiti. Osim togq, takvo stanje je uglavnom rezultat rada jedne stranke.

Nema stranih investicija
Novac koji dolazi je od nasih sugradjana koji su odselili a ne od investicija u gradnju tvornica i slicno.

Za stanje u turizmu ne mogu nista reci jer ne pratim tu “industriju”.

Mi smo davno premašili BDP iz 1990.

I nominalno i realno i po paritetu kupovne moći.

https://tradingeconomics.com/croatia/gdp

Domaće tržišta kapitala zagazilo je pesimizam kakav nije viđen već godinu dana. Na Zagrebačkoj burzi i protekli je tjedan obilježila vrlo niska likvidnost te nastavak negativnog sentimenta, pri čemu su CROBEX-i oslabili sedam trgovinskih dana zaredom, što je njihov najdulji negativni niz još od lanjskoga rujn

uzdravlje nam svima

Najduži pad u godinu dana

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


DORH češlja Uljanik.

Što tu treba puno češlat, treba samo usporedit nabavne cijene materijala sa cijenama zemalja iz kojih je isti uvožen skoro sav, obzirom da HR nema potrebnih materijal već je sve iz uvoza.

Cijela sj Italija najviše TRst puna firmi naših ljudi i memanaggera komercijale -nabave Uljanika i ostalih koji su isporučivali materijal i po višestruko većim cijenama od nabavnih u tim zemljama.

Provizija za takve posslove rezultirala izgradnjom velebnih villa i villetina managemmenta.

Porezna treba samo pitati za porijeklo para i sve će se brzo saznati.

kooperanti su se obogatili, a brodogradilište je propalo.

haso druže

INA ima svog većinskog vlasnika. I odlučili su se na isplatu dividende.
Tvoj plan bi bilo socijalističko upravljanje.
Ako su mislili imati rafineriju s gorivima 6. generacije kako veliš onda nisu trebali prodavati Inu. Simple as that. Ne moraš biti genije da znaš da ne možeš strateški upravljati s nečim što je prodano. Pogotovo ako novi vlasnik ima ogromnu rafineriju u Madžarskoj koja treba tržište. Kupi nazad pa strateškuj, obnavljaj itd.
I to se čak bilo i krenulo (nastranu to što bi M.D. i njena ekipa pobrali lovu za to), ali je došao Todex i to je otišlo u zapećak.

P.S.
Da, tržišno orijentirana Vlada, ne previše niti koliko bih ja htio, ali definitivno više od bilo koga dosad. Istinabog, ovo s EU im čak dobro dođe kao smokvin list da se okuraže konačno zatvoriti ili prodati gubitaše.
Škverovi će se još malo osuti s ljudima, otkazat će se još koji brod, platit će nešto garancija, ali će se priča ispuhati i onda lakše ide prodaja ili zatvaranje.
Bit će tako kako sam rekao jer eto, recimo da poznajem situaciju.

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.

New Report

Close