Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Došli smo do trenutka da svi turisti padaju i netko ih panično prodaje…

sezona je pri kraju, brojke će biti nešto bolje nego lani i to je to….s druge strane, turisti su zadnje rijetko likvidne prilike gdje se virtualne papiriće još može zamijeniti za keš dok kod većine dionica toga više gotovo ni nema pa ljudi sada koriste priliku dok još ima kupaca

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....



https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/za-gotovo-250000-umirovljenika-penzije-bi-trebale-rasti-a-evo-sto-se-dogada-s-isplatom-dodatka-bez-kojega-hrvatskoj-prijeti-socijalna-eksplozija/7796832/

Ide se i na smanjenje naknade koju mirovinski fondovi uzimaju od građana za upravljanje. Trenutna naknada iznosi 0,36 posto od vrijednosti fonda, a postupno bi se do 2030. godine smanjila na 0,20 posto, što znači da bi godišnje korisnicima fondova ostajalo po 100 milijuna kuna više, odnosno oko 1,2 milijarde kuna u idućih 12 godina. S druge strane, kažu nam izvori, fondovima će se omogućiti da više ulažu u dionice i izlaze na strana tržišta.

Vlada ne želi ubiti tu industriju, dapače, želi ju razvijati.

Reci cu nesto mnogima nevjerovatno: ovo je trzisno orijentirana vlada, i fiskalno odgovorna, sve u okviru mogucnosti.
Vecina problema je naslijedjena i tesko se s tim boriti.
Nisu mi simpaticni, ali istinu treba reci.
Glasac sam Kukuriku koalicije.
[/quote]

Evo kako je VLADA tržišno orjentirana.
Sisačka rafinerija se zatvara sljedeće godine a Riječka do 2020.
Koliko ja vidim ova Vlada nastavlja tamo gdje je Sanaderova vlada stala.

Rasprodaja i uništenje preostale hrvatske industrije i poljoprivrede strancima.

Nije ni čudo kaj se Sanader uz ovu Vladu šeće po svijetu, a djeca mu troše mito

Veleizdajnici.
Neka si pogledaju u rječniku kaj ta riječ znači.

Tržišno su nas prodali Mađarima za siću.

Očekujem kao sljedeću reformu školstva i HNSa uvođenje Mađarskog kao obveznog predmeta u “hrvatske” škole.

A di je predsjednica?
Da li je dala koji ispit makar je rekla da je prekinula fakuktet zbog obveza (gledanje nogometnog prvenstva i dizajna svlačionica).

Vlada kako uništiti Hrvatsku.
Srećom će im većina ruku završiti u Remetincu pa ćemo ubrzo imati nove izbire.

Revizija indeksa CROBEX i CROBEXtr http://zse.hr/default.aspx?id=86697




https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/za-gotovo-250000-umirovljenika-penzije-bi-trebale-rasti-a-evo-sto-se-dogada-s-isplatom-dodatka-bez-kojega-hrvatskoj-prijeti-socijalna-eksplozija/7796832/

Ide se i na smanjenje naknade koju mirovinski fondovi uzimaju od građana za upravljanje. Trenutna naknada iznosi 0,36 posto od vrijednosti fonda, a postupno bi se do 2030. godine smanjila na 0,20 posto, što znači da bi godišnje korisnicima fondova ostajalo po 100 milijuna kuna više, odnosno oko 1,2 milijarde kuna u idućih 12 godina. S druge strane, kažu nam izvori, fondovima će se omogućiti da više ulažu u dionice i izlaze na strana tržišta.

Vlada ne želi ubiti tu industriju, dapače, želi ju razvijati.

Reci cu nesto mnogima nevjerovatno: ovo je trzisno orijentirana vlada, i fiskalno odgovorna, sve u okviru mogucnosti.
Vecina problema je naslijedjena i tesko se s tim boriti.
Nisu mi simpaticni, ali istinu treba reci.
Glasac sam Kukuriku koalicije.
[/quote]

Evo kako je VLADA tržišno orjentirana.
Sisačka rafinerija se zatvara sljedeće godine a Riječka do 2020.
Koliko ja vidim ova Vlada nastavlja tamo gdje je Sanaderova vlada stala.

Rasprodaja i uništenje preostale hrvatske industrije i poljoprivrede strancima.

Nije ni čudo kaj se Sanader uz ovu Vladu šeće po svijetu, a djeca mu troše mito

Veleizdajnici.
Neka si pogledaju u rječniku kaj ta riječ znači.

Tržišno su nas prodali Mađarima za siću.

Očekujem kao sljedeću reformu školstva i HNSa uvođenje Mađarskog kao obveznog predmeta u "hrvatske" škole.

A di je predsjednica?
Da li je dala koji ispit makar je rekla da je prekinula fakuktet zbog obveza (gledanje nogometnog prvenstva i dizajna svlačionica).

Vlada kako uništiti Hrvatsku.
Srećom će im većina ruku završiti u Remetincu pa ćemo ubrzo imati nove izbire.
[/quote]

Rafinerija Sisak moze raditi trzisno profitabilno ako koristi domacu naftu po cijeni od 20 usd. Inace ne moze. Pa tamo curi na sve strane!
A skverove mi ne spominji jer mi je to struka i znam kakvo je stanje. Sto prije rastjerati te lopine to bolje. I Koncara i sve ostale. Ono treba zatvoriti i raspisati javni tender za taj prostor. Bodovati kolicinu novca kojom se placa prostor te kolicinu ulaganja u novu djelatnost. Bilo koju. Ne uvjetovati nikakvim ocuvanjem i ocuvavanjima jer na taj nacin sprecavas profitabilnost, stvaras nuznost subvencija i privlacis mufljuze. Samo pare na stol, sto vise to bolje.

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.

Sve je u crvenom koliko vidim.

Moramo se organizirat i osnovat STOŽER za obranu od padanja cijena pojedinih dionica…

[/quote]

Reci cu nesto mnogima nevjerovatno: ovo je trzisno orijentirana vlada, i fiskalno odgovorna, sve u okviru mogucnosti.

[/quote]

Prožeta i hranjena nepotizmom i korumpiranim pravosuđem.


Moramo se organizirat i osnovat STOŽER za obranu od padanja cijena pojedinih dionica…

Tko će to sve platit 🙂

http://www.seebiz.eu/investicijski-portfelj-valja-pripremiti-za-buducu-recesiju/ar-181143/

Nas je vec recesija pogodila..a zove se Bagrokor..jedino ako grobex ne potone dodatno na 50-100bodova.. :))

https://www.index.hr/vijesti/clanak/zagrebacka-burza-u-padu-i-sedmi-dan-zaredom/2022464.aspx

Smijesno……Sad cu krenuli članci kad se trguje (i pada) puzevim korakom……

Što će tek biti kad krene padati svaki dan po 2-3%, a nismo daleko od toga kad vani krene frka…..

Sad svi znaju da će padati. Ja se nadam da će rasti

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

New Report

Close