Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





@komot
, naravno da postojeci dionicari gube u oba slucaja (ako jamstva vrijede). Ali vjerovnici (neki!) su u ovom slucaju prosli bolje i zato se i ne bune za nakande koje idu iz Agrokora.

Zalozene su i dionice kceri koje je imao Agrokor, i jamstvima opterecene kceri, izdavane obveznice Agrokora i zalozen i sam udio u Agrokoru, zalozene neke nekretnine… u biti s pet strana opterecena jedna te ista 'vrijednost'.

A da je ulaganje u Agrkorove kceri, po mom skromnom misljenju, od 2013 bila spekulacija vec sam davno napisao.
Nisu mi jasni ni dionicari ni vjerovnici koji su ulagali u Agrokor i kceri. Osim kao spekulativno ulaganje.


Više manje se slažemo u razmišljanjima. Kao što si i naveo, sve je to bilo isprepleteno i trebalo je kupit vrijeme da se to rasplete. Sječamo se da su amerikanci upumpali veliku lovu da sustav prodiše i da ne dođe kolapsa i to po normalnim kamatama. Koja bi banka i po kojim kamatama dala kredit u onom trenutku? Kak bi taj stečaj izgledo kad se nije znalo u tom čušpajzu ko pije ko plača. Dok bi se to raspetljalo, polja bi ostala nepreorana, životinje pokrepale, radnici pokrali kaj bi mogli, meso se pokvarilo u hladnjačama itd. Ozbiljna država nije smjela dopustit stihiju. Cijene tih usluga su za naše pojmove van pameti ali bio je natječaj, izabran je najpovoljnjiji koji je plaćao hrvatske konzultante i suradnike, a vjerovnici su šuteći odobravali sve. Nagodba je većinski izglasana, sudovi su potvrdili i potvrđuju zakon i nagodbu, lažljiva lopina Todorić je u bijegu jer i sam zna da je on glavni krivac. Sve u svemu jedna tužna priča o kapitalzmu u Hrvatskoj. Čast iznimkama kojih ima.
[/quote]

ma mojneme …

a stand-still od 300M eur sa alvarezom se ne računa, a daličkina izjava da su kontrolirali Finu da todorić slučajno ne bi zatražio postupak predstečajne nagodbe, a ramljakov posjet lešinaru kinghedu prije nego je se uopće znalo da se radi na zakonu, a milijardu eura kredita da se isplate obveznice kupljene netom prije postupka za 20-30%nominale

a i koja to tvrtka može preživjeti da joj odjednom sjednu sve obveze na naplatu pa da i nije nešto zadužena?

gdje su potraživanja unutar koncerna, gdje je protuučinba za preuzeta jamstva, gdje su obveze koje je agrokor dd imao prema povezanim društvima, kako se uopće moglo dogoditi da se legalizira da krovno društvo zaduženjem povezanih društava za svoj račun u kojima nema niti 60% udjela u temelnom kapitalu, ista ovim nakaradnim postupkom preuzme u cijelosti?

…i to je po vama u redu, sve super, savjetnici isisali preko 500M, samo šavorić je isisavao 6k kn na sat, konhed dao 400M EUR pa odmah naplatio 300m a zadužnica ostale na 400 m +kta, ali zato su manjinski dioničari, mirovinski i drugi fondovi razvlašteni fiktivnim jamstvima, koliki vjerovnici moraju otpisivati i preko 50%, koliki su direktno i indirektno propali ili su u problemima kao thnk

ali po vama to nema veze, lex agrokor je ok, todorić je kriv za sve i što se žalite?!

[/quote]
Napisao sam da je to jedna tužna priča, i nije u redu jer su prevareni i dioničari i budući penzioneri i vjerovnici i ko zna ko još. I da, glavni krivac je Todorić.





@komot
, naravno da postojeci dionicari gube u oba slucaja (ako jamstva vrijede). Ali vjerovnici (neki!) su u ovom slucaju prosli bolje i zato se i ne bune za nakande koje idu iz Agrokora.

Zalozene su i dionice kceri koje je imao Agrokor, i jamstvima opterecene kceri, izdavane obveznice Agrokora i zalozen i sam udio u Agrokoru, zalozene neke nekretnine… u biti s pet strana opterecena jedna te ista 'vrijednost'.

A da je ulaganje u Agrkorove kceri, po mom skromnom misljenju, od 2013 bila spekulacija vec sam davno napisao.
Nisu mi jasni ni dionicari ni vjerovnici koji su ulagali u Agrokor i kceri. Osim kao spekulativno ulaganje.


Više manje se slažemo u razmišljanjima. Kao što si i naveo, sve je to bilo isprepleteno i trebalo je kupit vrijeme da se to rasplete. Sječamo se da su amerikanci upumpali veliku lovu da sustav prodiše i da ne dođe kolapsa i to po normalnim kamatama. Koja bi banka i po kojim kamatama dala kredit u onom trenutku? Kak bi taj stečaj izgledo kad se nije znalo u tom čušpajzu ko pije ko plača. Dok bi se to raspetljalo, polja bi ostala nepreorana, životinje pokrepale, radnici pokrali kaj bi mogli, meso se pokvarilo u hladnjačama itd. Ozbiljna država nije smjela dopustit stihiju. Cijene tih usluga su za naše pojmove van pameti ali bio je natječaj, izabran je najpovoljnjiji koji je plaćao hrvatske konzultante i suradnike, a vjerovnici su šuteći odobravali sve. Nagodba je većinski izglasana, sudovi su potvrdili i potvrđuju zakon i nagodbu, lažljiva lopina Todorić je u bijegu jer i sam zna da je on glavni krivac. Sve u svemu jedna tužna priča o kapitalzmu u Hrvatskoj. Čast iznimkama kojih ima.
[/quote]

ma mojneme …

a stand-still od 300M eur sa alvarezom se ne računa, a daličkina izjava da su kontrolirali Finu da todorić slučajno ne bi zatražio postupak predstečajne nagodbe, a ramljakov posjet lešinaru kinghedu prije nego je se uopće znalo da se radi na zakonu, a milijardu eura kredita da se isplate obveznice kupljene netom prije postupka za 20-30%nominale

a i koja to tvrtka može preživjeti da joj odjednom sjednu sve obveze na naplatu pa da i nije nešto zadužena?

gdje su potraživanja unutar koncerna, gdje je protuučinba za preuzeta jamstva, gdje su obveze koje je agrokor dd imao prema povezanim društvima, kako se uopće moglo dogoditi da se legalizira da krovno društvo zaduženjem povezanih društava za svoj račun u kojima nema niti 60% udjela u temelnom kapitalu, ista ovim nakaradnim postupkom preuzme u cijelosti?

…i to je po vama u redu, sve super, savjetnici isisali preko 500M, samo šavorić je isisavao 6k kn na sat, konhed dao 400M EUR pa odmah naplatio 300m a zadužnica ostale na 400 m +kta, ali zato su manjinski dioničari, mirovinski i drugi fondovi razvlašteni fiktivnim jamstvima, koliki vjerovnici moraju otpisivati i preko 50%, koliki su direktno i indirektno propali ili su u problemima kao thnk

ali po vama to nema veze, lex agrokor je ok, todorić je kriv za sve i što se žalite?!

[/quote]

Sve zavisi iz kojeg rakursa gledas, odnosno kad si izvisio pare.
Moj gubitak je nastao samim slomom Agrokora jer mi je porusilo ostale pozicije, a iz samog todexa sam kidnuo vrlo rano. Ramo je rekao nula i u todex vise nisam ulazio. Mene postupak IU sadrzajno ne zanima, samo hocu da je sto prije gotovo.
E sad, onaj tko je izlazio iz drugih pozicija da bi se bijesno ukrcao u padajuci todex, heh, njemu su Ramo i Perusko baba roga, a IT gotovo pa saveznik, supatnik itd.
To je tak, jbg.

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.

Inaće, Alvareza su angažirali glavni vjerovnici, odnosno banke odnosno Rusi. Misliš da bi s njim bolje prošli postijeći dioničari?

[/quote]

a i koja to tvrtka može preživjeti da joj odjednom sjednu sve obveze na naplatu pa da i nije nešto zadužena?

Moja 🙂
Firma mi nema ni kune duga, a lijepo se razvija 😉

i moja
danas dobio par računa i platio ih isti tren makar imaju valutu 60 dana

Napisao sam da je to jedna tužna priča, i nije u redu jer su prevareni i dioničari i budući penzioneri i vjerovnici i ko zna ko još. I da, glavni krivac je Todorić.

nije točno!

todorić je doveo agrokor u problem ali NIJE TODORIĆ pisao i provodio poseban postupak kojim su prevareni i on i dioničari i budući penzioneri i vjerovnici i ko zna ko još

nije todorić pokrao agrokor niti angažerao konhed niti 1B eur rolluo i na kraju razvlastio ostale suvlasnike nego Vlada Republike Hrvatske intervenirajući u pravni sustav radi lešinarskih interesa jedne male interesne grupe!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Inaće, Alvareza su angažirali glavni vjerovnici, odnosno banke odnosno Rusi. Misliš da bi s njim bolje prošli postijeći dioničari?

Sigurno bi bolje prošli.
Prijevara malih dioničara takvih razmjera ne bi im ni pala na pamet.
Jednostavno se ne bi ni dosjetili niti bi se usudili takvo što napraviti.

Ili možda više nisu prijatelji, novac i najbolja prijateljstva pokvari.

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/crobex-na-najnizoj-razinu-u-vise-od-mjesec-dana-atlantic-grupa-u-fokusu-20180905

http://www.seebiz.eu/zagrebacka-burza-atlantic-u-fokusu-crobex-pao-peti-dan-zaredom/ar-181040/


Inaće, Alvareza su angažirali glavni vjerovnici, odnosno banke odnosno Rusi. Misliš da bi s njim bolje prošli postijeći dioničari?

Alvarez bi barem radi vlastita ugleda morao ispitati jamstva. Pa nije čovjek stručnjak bez pokrića kao odabrani povjerenici.



Inaće, Alvareza su angažirali glavni vjerovnici, odnosno banke odnosno Rusi. Misliš da bi s njim bolje prošli postijeći dioničari?

Sigurno bi bolje prošli.
Prijevara malih dioničara takvih razmjera ne bi im ni pala na pamet.
Jednostavno se ne bi ni dosjetili niti bi se usudili takvo što napraviti.

[/quote]

naravno da bi bolje prošli, u stvari za manjinske dioničare bi njegovo angažiranje, što se tiće vl. strukture, bilo potpuno neutralno jer je a4 je bio angažiran u svojstvu operativnog i fin. restrukturiranja koncerna a ne kao stečajni upravitelj, on po ztd nije niti mogao imati drugačije ovlasti nego kao predsjednik uprave a tako niti ovlasti preispitivanja jamstava i vl. strukture što kol Paulie navodi

on bi, po onome što je bilo objavljeno, sa 300M eur sberbanke restrukturirao bi se koncern a sberbanka i todorić bi se nekako raskusurali ali nikako na štetu manjinskih dioničara jer do donošenja lex agrokora takva opcija, po ztd nije postojala, jednostavno je bila NEmoguća, eventualno po stečajnom zakonu ako su potraživanja veća od imovine međutim, za stečaj agrokorovih povezanih društava NIKADA nisu nastupili stečajni razlozi niti je pokrenut stečajni postupak a dospijeće jamstava je izforsirano lex agrokorom po kojemu se, što je apsurdno, postupak IU provodi inad društvima u kojima agrokor ima tek 25% vl udjela, tj ignorira pravnu osobnost povezanih društava

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



Inaće, Alvareza su angažirali glavni vjerovnici, odnosno banke odnosno Rusi. Misliš da bi s njim bolje prošli postijeći dioničari?

Sigurno bi bolje prošli.
Prijevara malih dioničara takvih razmjera ne bi im ni pala na pamet.
Jednostavno se ne bi ni dosjetili niti bi se usudili takvo što napraviti.

[/quote]
Ako zaista mislite to što ste napisali, možda bolje da se ostavite burze.

New Report

Close